Náhrada za Cam Cortina X3 Tris Evolution

Zodpovedané
2. feb 2022

Ahoj, riešim veľkú dilemu a dúfam že mi pomôžeš 😊

Čakáme júlového novorodenca a ja si neviem vybrať kočík. Chcem určite bazárový, takže niečo, čo už nekúpim rozhrkané a hlavne, aby sa dal ľahko ovládať a prešiel aspoň trošku terén (sneh, lesná/štrková cesta). Pri prvej sme mali Cam Cortina X3 Tris Evolution a bol skvelý, len už by som chcela niečo "krajšie", modernejšie...

Pokukujem po Stokke Trailz, len sa trochu bojím štvorkolky, že sa bude ťažko ovládať... Veľmi sa mi páči aj Thule Urban glide 2, ale pozerala som, že vanička k nemu sa dá zohnať len čierna a to pre letné dieťa nechcem, plus sa mi nepáči, že sa mu nedá polohovať časť na nohy...

Čo by som chcela, aby kočík mal:
Predĺženie striešky (hlavne na športovej časti).
Polohovanie vaničky poteší.
A zvažujem aj dokúpenie skejtu pre mladšiu, bude mať 2,5r keď sa drobec narodí.

Ďakujem za každú radu 😊

Ahoj,

pre letné dieťa určite odporúčam hlbokú vaničku s kvalitným odvetraním, a väčšími rozmermi. Tak, aby sa tam dieťa pohodlne zmestilo v zime aj s fusakom. Bočné odvetranie a polohovanie vaničky nájdeš väčšinou na novinkách, tie sa však v bazári vyskytujú málo.

Nemusíš mať strach zo 4 kolesových kočíkov, majú o čosi lepšiu stabilitu aj pri schádzaní a vychádzaní na obrubníky.

Pozri si bazárový Bugaboo Buffalo, ktorý má kvalitné odpruženie, pneumatiky plnené penou - vhodné do náročnejšieho terénu (štrk, piesok, lesná cesta). Plne otočné korýtkové sedadlo športovej časti, je mäkko polstrované. Dokúpením autosedačky s adaptérmi, môžeš z kočíka vytvoriť trojkombináciu. Obrovský nákupný košík unesie až 10 kg. Okrem toho možno na rúčku zavesiť tašku s hmotnosťou do 6 kg. Teleskopické madlo je nastaviteľné vo výške od 88 do 111 cm, takže je vhodné pre vysokých aj nízkych rodičov. Hmotnosť kočíka s nasadenou športovou časťou je 12,5 kg, a nosnosť sedadla je 17 kg. Pozor staršie kočíky nieje možné skladať s nasadením športovým sedadlom. Celkovo je však jeho rozmer po zložení prijateľný a nezaberie celý kufor v aute. Vnútorný priestor hlbokej vaničky s rozmermi 78 × 32 cm, je dostatočný aj na nasledujúce zimné obdobie. Po zložení na plocho zaberie veľmi málo miesta a má príjemné madlo na prenášanie. Okrem toho sa dajú striedať dokúpiteľné farebné striešky, vrátane predĺžených letných verzií. Výhodou je aj možnosť oprania textílií v práčke.

Bugaboo Buffalo

Veľmi podobnými modelmi sú jeho kolegovia Bugaboo Fox 2 alebo Bugaboo Cameleon 3.

Bugaboo Fox 2

Bugaboo Cameleon 3

Stokke Trailz Terrain veľmi neodporúčam, a to hlavne pre jeho vysokú váhu konštrukcie s nasadenou športovou časťou - až 14,6 kg! A potom pre jeho nafukovacie pneumatiky, ktorým v teréne hrozí prepichnutie.

Stokke Trailz Terrain

Ja by som ti odporučila si pozrieť nemecký model Hauck Vision X. Je to nový kombinovaný kočík. Hliníková konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom váži 10,2 kg. Tento kočík má 2x odvetranú a priestrannú vaničku, s rozmermi 84 x 46 x 69 cm. Jej nosnosť je 9 kg. Po zložení je spratný aj do malého kufra auta. Zložíš ho dokonca jednou rukou na plocho. Nosnosť športovej časti je až 25 kg. Sedadlo je otočné, s možnosťou úplného ľahu a XL strieškou s náhľadovým okienkom. Bezúdržbové kolesá sú dobre odpružené, určené na zdolávanie mesta alebo aj rovného lesného terénu. Dĺžka kočíka je 94 cm. Tento kočík spĺňa každé jedno tvoje kritérium. Kočík si dokážeš sama vyskladať už od samostatného podvozku.

Hauck Vision X

Ak sa pozriem na kategóriu trojkolesových kočíkov, tak výbornou voľbou je Baby Jogger Summit X3. Tento hybrid s váhou 12,7 kg, je vhodným na behanie i každodenné použitie. Na rodičovskom madle sa nachádza ručná brzda - tú teda v teréne oceníš (predchádzajúce modely ňou nedisponujú). Jeho predné koleso dokážeš za-aretovať jednoduchým mechanizmom na rúčke. Medzi prechádzkovým módom a športom sa tak dá jednoducho prepínať. Má individuálne odpružené nafukovacie kolesá, ktoré zvládnu každý terén. Sedadlo je priestranné aj pre staršie dieťa, s nosnosťou až 35 kg. Chrbtovú opierku môžeš polohovať až do ľahu a takmer kolmého sedu. Jeho bazárová cena sa pohybuje okolo 300 eur.

Baby Jogger Summit X3

Druhým podobným trojkolesovým kandidátom s polohovacou opierkou nôh, je Baby Jogger City Elite 2. Je pokračovaním luxusnej trojkolky - športového kočíka Baby Jogger City Elite. Veľké, po novom štíhlejšie kolesá s bezúdržbovými pneumatikami boli v dvojkovej verzii vynovené - získali nový dizajn a aj zvýšenú kvalitu. Zvládnu aj terén, či ľahký šport. Novinkou sú aj modernejšie, minimalistickejšie materiály v prémiovej kvalite. U mňa má mínus pre svoje neotočné sedadlo, ktoré je ale veľmi priestranné. Vďaka nosnosti 22 kg, zvládne aj väčšie dieťa. Polohovať pri tomto modeli môžeš chrbtovú i nožnú opierku - a to až do ľahu. Všetku výbavu vrátane detského madla alebo pultu je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne. Cena nového modelu sa od predajcov tu na MK začína od 659 eur.

Baby Jogger City Elite 2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally