Čo všetko potrebujem do kočíka?

7. máj 2022

Pekný deň žienky.
Čo všetko potrebujem do kočíka?Mozno blba otazka premna dolezita ,kedze som prvorodicka .
Vo vaničke na madrac poťah a potrebujem ešte na to podložku?
Do športového podložka to viem.
Je potrebny v kočíku aj monitor dychu?
Ďakujem za odpoveď a rady🌸

bluemoon24
7. máj 2022

Ja nemam zadny potah na madrac, vzdycky pod hlavu dam bavlnenou plenku a ani podlozku 🙂 monitor dechu jsem do kocarku nedavala

diamond007
7. máj 2022

Iba dieťatko 😀

ikonica
7. máj 2022

Monitor dychu by ti v kociku nefungoval spravne, kedze by snimal pohyb kocika a nie len dietata... Mozno ten, ktory sa dava priamo na plienku by fungoval...

riamia91
7. máj 2022

Ja dávam na matrac bavlnenú plienku, plus vždy mám po ruke nejakú deku 😊. Monitor sme v kočíku nemali, dieťa si skontroluješ. Je nepravdepodobné, žeby v kočíku prišlo k SIDS.

autor
7. máj 2022

@bluemoon24
@diamond007
@ikonica
@riamia91
Ďakujem vám babulky 👍👍 super ste mi pomohli 🙏❤️
Este sa chcem spýtať. Augustove babatko , je potrebna zavinovačka do autosedačky na prevoz z pôrodnice? Nestači ho prikryť letnou dečkou?

diamond007
7. máj 2022

Stačí.
Nekupuj veľa somarin, zbytočne nevyužijes. Bábo sa môže vypýtať aj o mesiac skôr. Vajíčko do auta ti stačí, v lete bude teplo. Aj babatku

ikonica
7. máj 2022

Na cestu z porodnice staci decka, mozno ani tu nebude treba, mozno nejaky overal teplakovy ci codi podobné, mozno ani ten nie... Podla toho, kolko bude stupnov...

andreatytler
7. máj 2022

Ako sa da dieta priputat do autosedacky ked je v zavinovacke? Nevime, pytam sa, lebo tu kde zijem sa dietatu nesmie v autosedacke obliect ani zimna vetrovka. Popruhy musia byt tesne na telo. Nesmie byt medzi popruhmy hunata vrstva vetrovky, lebo by mohlo dieta pri naraze vyklznut. Su na Slovensku nejake specialne autosedacky, alebo nejake specialne zavinovacky?

Autorka, v autosedacke je teplo. Dieta potrebuje o jednu vrstvu menej ako dospely. V auguste by som sa prave bala prehriatia ako chladu, lebo ani klimu nie je dobre pouzivat. iba tenke bavlnene pizamko rovno na telo by som dala. Aka dlha je cesta domov?

autor
7. máj 2022

@diamond007 moja reč😁 ďakujem

@ikonica 👍 ďakujem. Ta zavinovačka sa aj mne zdala zbytocna ,ale radsej sa spýtam skúsenejších ☺️

@andreatytler ano zavinovačky s dierami na pas . Cesta priblizne 30-40min

jaskolka
7. máj 2022

Aká podložka, načo poťah na matrac? normálne deku, v lete stačí plienka a bábätko
Hotovo. zavinovačku do vajíčka načo? veď sa ti uvarí... proste ho tam daj, pripútaj, hotovo. žiadne zbytočné veci netreba,.

jaga18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thereisabear
7. máj 2022

@andreatytler nie je to klasická zavinovačka, skôr deka s dierami na pás

autor
7. máj 2022

@jaga18 chrustik krasnučky🥰

autor
7. máj 2022

@jaskolka 👍☺️

andreatytler
7. máj 2022

@thereisabear , Autorka... aha. dakujem za vysvetlenie.
40 nie je az tak vela. Ak by nahodou bolo super chladno, zober deku. Mne sa velmi osvedcila lahulinka muslinova plienka, taka velika... aby vytvarala tien, aj v aute, aj v kociku. A ak nahodou bolo zimsie, bola to aj lahka deka ked to bolo poskladane.
To zvladnete.

dzejsik
10. máj 2022

monitor dychu by nemal zmysel, pokial by si kocik drzala … to mas ako ked drzis postielku, snima aj teba ( to iste ak mas postielku prirazenu o postel)
do hlbokeho fusak v zime, v lete staci plienka ale ak by ti grckalo babo, dala by som aj nejaku nepremokavu vrstvu (napr tie jednorazove podlozky) pod plienku

na sportak je fajn miesto prechodneho fusaku podlozka s dekou na zips (pozri napr ByMom na instagrame ako ich sije)

autor
13. máj 2022

@dzejsik ďakujeme za rady 😊