Dema step Easy versus Zopa Fusion

bertica.h
6. jan 2010

som veľmi nerozhodná,ktorý kočík objednat..kedže ani jeden nemám možnosť vidieť "naživo".
Čítala som si diskusie na MK o týchto kočíkoch..ale nič moc mi to nepomohlo v rozhodovaní.
Viete mi prípadne poradiť iný?Limituje nás cena,max.4tisícky.
Rada by som užší kočík,s veľkým nákupným košíkom,nie klasické golfky,ale spojená rukojeť,polohovanie nožičiek aj chrbátika,nánožník..

Ďakujem 😉

musko
6. jan 2010

bertica a nechceš Nomada z druhej ruky? Ten kúpiš za udanú cenu a kvalitu máš zaručenú, veľkú plochu na ležanie, košík, polohovanie, nánožník...... Alebo chcete len nový?
Ak, tak ja osobne by som rdšej tú Demu.

bertica.h
autor
6. jan 2010

musko,vieš že aj nad tým som premýšľala?a práve nad Nomadom?🙂
ale asi by som radšej nový..

musko
6. jan 2010

Vieš, my máme Nomada z druhej ruky za 5000 kč a je ako nový, po jednom dieťatku, úplne nová strecha, origo pláštenka aj nánožník, ešte bol v záruke, keď sme ho brali :o)

bertica.h
autor
6. jan 2010

idem mrknut na MMB🙂

kikimaruska
6. jan 2010

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Diskuze na Fusion Zopu

Rozhodovala sem se mezi těmito kočárky, nakonec vzala Zopu, v prodejně mi řekli že Demu neberou vubec, protože je často dost reklamovaná, že se rozpadají kolečka.... V podstatě vypadají hodně podobně....Já jsem se Zopou spokojená 😉 Zopa splnuje všechny tvé požadavky, navíc sed je dost široký a opěrka zad je ve velikosi běžných sportáků. Do lehu jde dobře, polohování je na takový mechanismus a košík zatěžuji dost a drží. Nánožník je taky dobrý, ale bez fusaku to v zimě nejde... 😉

kikimaruska
6. jan 2010

A s Nomádem se tedy srovnávat nedá, je to jiná cenová kategorie...Zopa nemá polohovací ručku (mě to nevadí, ale někomu by mohlo), není odpružená, ikdyž já si nestěžuji... a v na MMb se dá Zopa sehnat i za 2900 verze 2009 i s pláštěnkou 😉 . Nomádek je kvalitní kočárek, ale jak říkám, cenově trochu jinde a za přijatelný peníz byl většinou bez nánožníku a bez záruky... 😨

bertica.h
autor
14. jan 2010

viete poradiť?
dnes mi prišiel zopa a tak som najedovaná..nejde mi vobec rozložiť.riadila som sa návodomvlastne v nom ale nič nieje!!) a aj tak nejde.
zdá sa,že viem v čom je chyba:sedačka sa mi trocha pohýbala a neviem ju dať do polohy ,ako má byť..resp.pol sedačky je ok,polka je mierne mimo.spolieham sa na manžela,ale ak nie..neviem či to bude na rekalmáciu..aj ked teoreticky by som sa mohla "vyhovoriť" na návod.

😢 😢

inak kočík je to krásny

bertica.h
autor
14. jan 2010

máte niekto tento kočíK?že by ste mi prosím,poraili ako na to.dakujem

kikimaruska
14. jan 2010

V tom ti neporadím, mě se rozkládá uplně sama...jen ji prostě rozložím a sami se zacvaknou po stranách ty trubky do sebe....Jinak má pojistku proti rozložení a tu je nutno nejprv odendat a pak rozložit. Opravdu nevím...

kikimaruska
14. jan 2010

Když ji skládám, dám sedačku do pozice v sedu, na obou stranách na trubkách nadzdveznu pojistky na složení a snadno se zase složí, když ji secvaknu, pojistka proti rozložení se i sama zacvakne... Jinak sedačka se ovládá nahoře na opěradle..ale na to si jistě přišla, jak máš sedačku z puli mimo netuším, asi bude opravdu rozbitá, jelikož ji odendat z podvozku normálně nelze...

bertica.h
autor
14. jan 2010

kikamaruška..ja teda neviem či som blbá,doteraz som kopu kočíkov v pohode zvládla(pri viktorke sme ich mali 4)..ale
má to byť takto?
ten červený cuplík na pravej strane akoby spojím s tým druhým-to je ta poistka,nie?a ono by sa mi to malo samo rozložiť..
ale nič..

no ja neviem 😢

bertica.h
autor
14. jan 2010

áno,to som pochopila ako sa chrbátik polohuje,ide skor o to,že tam,kde bábo sedí,kde má ritku tak to je proste nakrivo,a myslím,že to bráni rozloženiu

bertica.h
autor
14. jan 2010

aha,tak som to asi robila zle..ja som to sama zacvakla to červené ..
jako gfakt takýto návod k tomu daju že si človek nevie poradiť 😖

sakura77
14. jan 2010

berti,podarilo sa nakoniec? ja ma tiez zopu-uplne z tych prvych este 2008,ale skladanie a rozkladanie teda super,behom sekundy 😉 skladat do auta hotova balada 😀

bertica.h
autor
14. jan 2010

áno,už to máme..manžel to spravil..ja som robila niečo iné 😅 😅

kikimaruska
14. jan 2010

Tak to je super 😉 , opravdu se skládá krásně 😉

marbejkana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikimaruska
16. feb 2010

Koukla sem na něj a rozměrama odpovídá i Zopě, jen mu chybí pultík a váží 11,5 kg, a Zopa 8 kg. Dema ale co vím též váží těch 11,5 Kg. Jen sem nikde nenašla rozměry koleček, na obrázku vypadají menší než na Zopě.Na živo jsem ho ještě neviděla, ale určitě budu sledovat. Já si nechala do zopíka ušít na léto oboustrannou vložku a větší nánožník s límcem, aby na prcka netáhlo ikdyž bude spát a foukat...na tom or.nánožníku mi ve větru když malý spí ten límec chyběl...ten tedy používáme hlavně teď na zimu 😉

mitinka
12. aug 2010

Nekupujte Pure step easy!Mám veľmi zlé skúsenosti aj čo sa týka jej reklamácie čiže vobec firmy!Už nikdy nič nekúpim od firmy Dema!

mitinka
13. aug 2010

Chcem poprosiť všetky maminky,ktoré majú tento kočík (káru) o pomoc.Chcem sa spýtať,že ak do košíka dáte cca 2l mlieka nemáte problém s kolečkami,ktoré by Vám narážali do košíka a prederavili Vám ho???Ďalšia vec všimli ste si kolečká,keď idete po chodníku či nevybrujú tak ,,veľa,, že dieťatu je to nepríjemné strašne plače?a prestane až keď sedí?respektívne sa jeduje.... A čo zaklikovanie pri roztahovaní???Funguje Vám to normálne alebo musíte rúčku preklopiť,tak ako keby ste chceli vidieť na dieťa a na kríž potiahnuť aby sa vobec zaklikla??Toto všetko mne robí táto kára,a po mesiaci som ju dala na reklamáciu.... V predajni sú veľmi milí a snažili sa mi to jemne vysvetliť že 12.8 bol posledný deň,kedy mi platila reklamácia,inak by som 13teho prišla pýtať peniaze,že v Deme mi to vobec nevyreklamovali! mali ju tam na sklade a vedeli,že s ňou nič robiť nebudú a surovo mi ju poslali až úplne posledný deň! Veľmi milá majiteľka bola veľmi na nich nazúrená a snažiala sa mi to vysvetliť jemne čo sa tam stalo.... Nakoľko ich mám veľmi rada a všetko u nich kupujem,chápem ju... TAk sme sa dohodli,že ju dáme znovu na reklamáciu a keď nepochodíme,pojdem na soi! Dúfam,že admin mi túto diskusiu neuzamkne,lebo je tu viac písané o kárach,ale ja potrebujem,aby všetci videli tento názov a pridali sa sem,respektívne mi napísali akýkoľvek názor a žiadam aj o pomoc a každú radu,.... Ďakujem všetkým za pomoc

mitinka
14. aug 2010

Nikto nemá Pure step Easy??Alebo nik nemal s Demou problémy? 😒

kacka.l
15. aug 2010

Měla jsem demu kdysi a byla úplně super, vydržela všechno. Tak nevím, teď uvažuju nad tím dema pure lothus, ale docela mě odrazuješ. 🙂

mimisk
15. aug 2010

@mitinka prave kvoli reklamaciam, dlho trvali a niekeda ich neuznali a zbytočne to predlžovali

mitinka
15. aug 2010

Presne to robia a nič z nich neuznávajú sa asi boja,že dojdu o ,,meno" alebo neviem čo kedže všade začali písať,že to je neopodstatnená reklamácia 😠 😠 úplne ma naštval.... Volali tam priamo z predajne a priamo tomu pánovi čo robil reklamáciu a vynadali mu,že kočík tam budú posielať stále až pokiaľ nebude opravený a prípadne odovzdaný nový či vrátenie peňazí 🙂 A ževraj sa zľakol a povedal,že sa na to pozrie! 😠 😠 Takže sme usúdili,že čo písal v liste ako to všetko skúšali aj so závažím aj neviem ešte ako,tak pravdepodobne pravda ani nieje 😠 😠 Oni to vobec neskúšali a takto si špinia iba meno a posľať neuznanú reklamáciu až posledný deň???? 😠 😠 😠 Veď to je totálna hamba! 😠 😠 😠 U mňa táto firma si veľmi meno pošpinila! 😠 😠

to.beruska
16. aug 2010

@mitinka no my sme spokojny.zlozit aj rozlozit ide lahko a skladam ho tak ze väcsinou nevidim na maleho je tak otocena rukovätka a hned parada.poistka sa hned zasekne tak v tom mi problem nemame veru.co sa tyka kosika tak nas kosik uz uniesol tolko veci.priklad 2 litrova cola,1l vina,kapusta a 1kg nektarinok a este neviem co vsetko.bol absolutne plny.to bol posledny nakup co si pamätam.a vzdy je skoro plny.nezachytava sa alebo neico take.kolecka idu tiez dobre.nas maly je v nom spokojny a ja tiez.my mame ten pure step easy.
U nas spokojnost nadovsetko.Kocik sa aj dobre umyva a ta vlozka je tiez super,lahko dam dole a hodim do pracky

mitinka
17. aug 2010

No poznám viacej ludí čo tento kočík majú a tiež všeci dali na reklamáciu,.... a vždy s niečim iným 😠 😠 Takže nemusí to byť zrovna to čo píšem ja,... Alebo sa vám to prejaví všetko neskor 🙂 😕 No uvidíme 😖 No ja som veľmi nespokojná,... Inak kára super aj lahká manipulácia aj jazda proste super,... Nevedela som sa vynachváliť ale dva týždne prešli a hotovo,... Som zúfalá,... Ak by sa kára opravila a bude v pohode,tak si ju nechám,ale až nie musím kúpiť novú a skúsim sa na predajni dohodnúť,či ju nevrátia do demi a mne peniaze,.... 😢 😔

to.beruska
17. aug 2010

mitinka a kolko ste ju pouzivali.aj co ma kamaratka tak ta ho puzivaju uz pol roka a boli snim aj na dovolenke a tiez vsetko v poriadku.no uvidime mozno sa casom tiez stane ze ho budeme reklamovat. 🙂 ale ked som citala o kocikoch tak na kazdom je nieco.napriklad niektory boli aj chicco multiway reklamovat a niektory si ho nevedia vynachvalit..aj ten mame a u nas pohode ale ten mame iba ked potrebujeme viacej priestoru v aute 🙂 a kamaratka ma ten chicco uz dva roky vyuzili ho aj cez zimu a ziadny problem a ked som tu citala niektore recenzie tak som aj banovala ze sme ho objednali ale teraz nebanujem a kolko ste kocik pouzivali????

mitinka
17. aug 2010

No my sme ho mali cca 2týžden ☹ Ale ževraj tieto sú veľmi zlé typy 😒 Ktovie čo je na tom pravda 😕 Jasné,že jeden je taký druhy iný,... Ale veľmi veľa ľudí mi aj napísalo do internej pošty,.... Takže asi na tom niečo bude,...

Posielam posudok čo mi poslali z reklamácie! 😠 😢

Odborný posudok: Zistený stav pri kontrole reklamovaného tovaru: Reklamovaný kočík bol odkontrolovaný jazdou pri normálnej jazde a nezaaretovaných kolieskách je normálne ovládateľný a nevykazuje rozdiel medzi novým a reklamovaným výrobkom. Kočiar bol odskúšaný pod záťažou až 18kg. Otočné kolieska reagujú na nerovnosti a vždy majú tendenciu otáčať sa do smeru kde je menší odpor. Nie je to vada je to vlastnosť tohoto typu kočíka a zákazník sa pri kúpe mal s prejavom tohto typu kočíka oboznámiť a na základe toho sa rozhodnúť či kočík kúpi alebo nie. Na skladaní nebola zistená vada rovnako košík je v rovnakej výške ako keď bol kočík nový. Rozhodnutie o oprávnenosti reklamácie: Reklamácia je neopodstatnená neznalosť obsluhy a jazdných vlastností výrobku nie je výrobná ani materiálová vada. Ak má kočík zaaretované kolieska je možné ísť rýchlejšie a prejav vybrovania koliesok sa neprejaví, otáčanie kočíka je však ťažšie, ak kolieska odaretujete bude otáčanie ľahšie ale pri rýchlejšej jazde budú kolieska vybrovať na čo má vplyv ja kvalita cesty po ktorej idete. Ak dodržujete postup skladania a rozkladania kočíka nie je problém so zaistením po oboch stranách. Košík je v rovnakej výške ako po zakúpení kočíka, nie je však určený na prevážanie nákupov a podobne, potom je určite nízko, neznalosť vlastností zakúpeného výrobku nie je výrobná alebo materiálová vada. Záver: Reklamáciu z vyššie uvedených dôvodov neuznávame. Vykonané skúšky potvrdili, že kočík nemá výrobnú ani materiálovú vadu. Pri kúpe výrobku je potrebné zoznámiť sa s obsluhou aj jazdnými vlastnosťami kočíka potom sa vyhnete zbytočnej a neoprávnenej reklamácii.

Super,že??

to.beruska
17. aug 2010

no tak to je naozaj sranda.ja si musim zaklopat my mame vsetko v poriadku zatial ako som pisala aj po piatich mesiach denneho pouzivania.a ked sa snim nic nestane alebo maly ho neznici urcite uschovame pre druhe. 😀

mitinka
18. aug 2010

Tak držím palce nech je stále v dobrom stave 😉 Aspoň jeden podarený výrobok 😀 😖