Golfáč pre vysokých rodičov

katka116
22. jan 2014

Ahojte,
Prosim skuste nam poradit, sme vysoki rodicia 179cm a 195cm a potrebujeme golfac pre dieta, ktore ma teraz 3/4 roka a 9kg, pocitame s tym ze bude velke babo, takze idealne aspon do 18kg. Potrebujeme aby sa kocik dal do uplneho lahu, nastavitelne rukovate, aby sme sa nekrcili, vacsi a priestranny. Cenovo nemam obmedzenia, radia mi Baby jogger city mini GT, co vy na to? Aby bol dobre ovladatelny a radite 3 kolesa ci 4? Suseda ma Chicco lite way, ale mnohe baby ma od neho odhovaraju.
Golfac potrebujeme najma kvoli prechadzkam a cestovaniu.
Vopred dakujem za odpovede

ichbinich
22. jan 2014

Trojkolky byvaju menej stabilne, resp. potom prilis dlhe, aby tu stabilitu mali oproti 4-kolkam. To vo vseobecnosti. Na ovladanie si treba zvyknut.
Manzel ma "iba" 186cm, my mame Cybex Callisto. Velka vyhoda je, ze nema zdvojene kolesa vzadu, takze sa tam zmestia aj nohy osoby, ktora kociar tlaci 😉
Pozerala som vtedy este aj Peg Perego Si, to ma tiez vzadu miesto na nohy a nastavitelnu rucku.
Do Chicco Liteway sme myslim kopali obaja.
Ten Cybex Callisto nejde do 100% lahu, ale do dostatocneho. Kedze ma spojenu rukovat, da sa ovladat jednou rukou. Da sa ale zlozit ako golfky, ale samozrejme nie na take minimum ako golfky bez spojenej rukovate.
Ten Cybex vyhral najma preto, ze som ho nasla vo vypredaji za 150€ aj s vanickou 😉 Bol to aj tak moj favorit 😉
Syn sa v nom naposledy viezol, ked mal 2,75 roka. Je rastovy priemer, nie vyslovene vysoky.

katka116
autor
22. jan 2014

@ichbinich dakujem pozriem aj tento

sjuzocka
22. jan 2014

vyslovene pre vysokych moze byt maclaren XLR 🙂 dobre golfky, ovsem, clovek si doplati.

katka116
autor
22. jan 2014

@sjuzocka dakujem, neviem ci viac ako baby jogger ten stoji okolo 300

viera77
22. jan 2014

presne ako pise @ichbinich - jednoznacne Cybex Callisto - spojena rukovat, nosnost do 17,5 kg, atd......pre mna uplne dokonaly, lahky sportovy kocik, prave ho ponukam na predaj a uz teraz mi je za nim smutno 😢

katkatt
22. jan 2014

Ja som maleho (vacsie babo) v obchode posadila do Callista, ked mal 10 mesiacov a bol tam dost natesno, hlavne dost uzky je ten kocik. Vyskovo pre mna super, rukovat bola vysoko, ale pre maleho nepohodlny. Mam teraz Navington Scooner a som spokojna. Osobne by som radsej Baby Jogger ako Cybex, ale na BJ mi vadi nepolohovanie noziciek.

katkatt
22. jan 2014

mam 185 cm a hladala som golfac, pri ktorom sa nebudem hrbit a kde si maly pohodlne lahne. Najlepsie otestovat si to aj s dietatom v predajni, kde maju vacsi vyber.

eliska07
22. jan 2014

@katka116 Baby jogger citi mini gt je určite super kočík, len by som si ho vyskúšala v reále, či je rúčka na ňom dosť vysoko.

Sestra má 180 cm a švagor okolo 190 cm a kupovali si Peg Perégo Sí. Ja som síce nižšia, ale chcela som golfáč dosť veľký a priestranný, a my sme kupovali Hauck Condor 2010 (už je iste aj novší). Bol veľký a priestranný. Dobre sa skladal, ovládal, dal sa dať do úplného ľahu a rúčky sa dali polohovať. Malý sa v ňom vozil do 3 a pol roka a veľa v ňom aj spával. Používali sme ho od 11 mesiacov. U nás maximálna spokojnosť. Dosť je podobný s Peg Perégo Pliko.

briketa
22. jan 2014

@katka116 maclaren xlr. super tank. mam 180cm

katka116
autor
22. jan 2014

@briketa a do kolko kg je golfac a da sa sklopit do uplneho lahu? Vdaka

sjuzocka
23. jan 2014

@katka116 do 25 kg a da sa sklopit do uplneho lahu

briketa
24. jan 2014

@katka116 mala som v nom deti od narodenia. a unesie aj dve deti naraz (ked cestujeme a turujeme, moj osemrocny ma na kolenach jedneho z malych a tak sa striedaju. alebo dvaja mali vedla seba. alebo dvojkocik (techno travel) s malymi a najstarsi v XLR) o nosnost nie su absolutne ziadne problemy. moje maclareny maju precestovanu zemegulu obrazne povedana

lienka1601
24. jan 2014

@katka116 necitala som prispevky ale mam baby jogger city mini a je veeelmi priestranny mam tri a pol rocneho syna a vyspi sa tam :D aj vo fusaku podotykam.. ma 16 kg.. nedaju sa polohovat nozicky ale nam to nevadi.. rucky su velmi vysoko ja mam 167 a brala by som nizsie ale inak som maximalne spokojna aj skladanie je super rychle.. nemam vyhrady 🙂

tilly
24. jan 2014

@katka116 ahoj, ja mam 178cm a vybrat dost vysoky golfac je velky problem... jediny fakt vysoky golfac je maclaren XT alebo XLR... ostatne golfky maju nizko rucky, este PP pliko ma vysuvne rucky, ale tiez nie su uplne vysoko...
potom jedine sportove kociky s nastavitelnymi ruckami... ale spominany baby jogger city mini je pre nas velmi nizky... to nie... este pp pliko mini ma vysuvne rucky, ale pre mna bol tiez nizko...

tilly
24. jan 2014

@briketa aj ja mam XLR a ani nevysuvam rucky, je dost vysoky aj bez toho 😵

tilly
24. jan 2014

este k tomu cybexu calisto, ja som ho drzala v ruke a nebrala, lebo mi bol nizky... a ani ten vnurorny priestor nie je moc velky... mne sa maly este minuly vikend vyspal v XLR po lyzovacke a to ma vyse 4 rokov... cele doobedie lyzoval (daval cervene zjazdovky v zauchensee 😀 ) a poo si pekne lahol do kocika a pospal si pod svahom... XLR je tusim do 30kg, fakt velky kocik....

katka116
autor
29. jan 2014

Dakujem za odpovede