Je kočík Bugaboo lepšia verzia Stokke?

emmushka
30. nov 2012

Babule vcera som sa zastavila v obchode s tym ze si uz konecne idem (LIVE!) pozriet ten tolko ospevovany STOKKE Xplory a samozrejme je prekrasny, ale motam sa po obchode, kde tu zrazu predavacka tak sme sa dali do reci.
Ukazala mi kocik BUGABOO (chameleon) no asi som sa zamilovala. Ako my mame este na kocik casu a casu, len som proste ten Stokke velmi chela vidiet aj nazivo a mozem povedat ze teda nejsom ziaden pro na kocare a su to len uplne prvotne domniekny ale ten Bugaboo je skutocne vylepsena verzia toho uz modneho Stokke. Predavacka sama povedala (cenovo skoro na chlp rovnako, cize nerobila na mne ziaden biznis) ze veeeelmi vela zakaznikov za poslednych par mesiacov prislo s tym ze boli na milion % rozhodnuti o Stokke a odisli s Bugaboo. Moja otazka znie, mate s nim niektora skusenost? Lebo nielenze vyzera fantasticky ale super aj peruje co Stokke teda vobec a je aj lahsi. Mate ho niektora doma? Ako ste s nim spokojne? Velmi pekne dakujem za odpovede 🙂

ichbinich
30. nov 2012

Podla mna (ale nemam ani jeden, ani druhy) su praveze svetelne roky medzi tymi dvoma, najma designom 😉

V Bugaboo je dieta vo vyske kolien... Neviem, neviem, zvlast po cisarskom mi to nepripada to prave orechove...
Stokke ma naopak aj sportovy diel krasne vysoko, teda je nastavitelny, polohovatelny.
Bugaboo je skor "pri zemi", Stokke "na stracej nozke". Tam je samozrejme otazka stability Stokke...

Spolocnu maju nehoraznu cenu a absolutne minimalny ulozny priestor 😝 (moja kabelka je zhruba ten velkosti 😅 )

Urcite sa oba lahucko manevruju, Bugaboo je jeden z najlahsich, pokial viem.
Bugaboo ma jedna mama v synovych jasliach, je s nim velmi spokojna, zvlast kvoli nizkej hmotnosti a dobrej manevrovatelnosti a to sa oznacuje sama za kocikovu maniacku... Zase kolegovi, co ma Bugaboo, spadla sanka, ked som mu ukazala, ako sa da zlozit moj kociar (Brio Go) 😉

Ale urcite idealny kociar neexistuje. Musis si urcit priority, v akom terene sa budes pohybovat, co potrebujes odviezt, ako casto ho budes skaldat a pod. Ale nejaku tu muchu najdes na kazdom, ktora prave tebe vadi 😉
Bugaboo je aspon tu v Rakusku veeelmi popularny, kazdy druhy kociar je Bugaboo, druha polovica sa deli medzi vsetky ostatne znacky... Uz aj Stokke vidno dost casto...
O kazdom tu najdes extra diskusie, tam ti urcite poradia.

emmushka
autor
30. nov 2012

@ichbinich My praveze (pokial este nebudem eprestahovani) potrbeujeme nieco lahko skladatelne a halvne lahucke (cize tam mi zatial vedie ten Bugaboo) Inak co sa tyka ulozneho priestoru Bugaboo a Stokke - tak to je 100 a 1! Bugaboo ma asi tak 3x vacsi priestor dole na ulozenie nakupu narozdiel od tej minitasticky pri Stokke.
Ja mam 162cm cize mne by to mozno ani nevadilo ze ten Bugaboo je nizsi, ale chapem presne kao to myslis.
Oba su inak velmi pekne, ale mne ani tak o ten imidz nejde ako skor o praktickost, lahke skladanie atd.

leishmania
30. nov 2012

@ichbinich bugaboo teda nema maly ulozny priestor 🙂

ustrachana
30. nov 2012

mam stokke uz 2 krat, mala som aj bgb a ja som urcite za Stokke 😀 Stokke bol moj prvy kocik pri malom a teraz som sa k nemu opat vratila aj ked ma maly rok.BGB nebol zly, ale bol nizucko,tasky su obe na tom rovnako dokonca prebalovacia na stokke nezatazuje rucku len ju zahackujem pod kocik a ani nemam pocit, ze tam mam nieco naviac kdezto pri bgb som ju musela mat na rucke a stale som do nej kopala, bgb bol ovela uzsi ako stokke,co sa ovladania tyka mam pocit, ze Stokke ide sam, co sa tyka schodov tak jednoznacne len Stokke,BGB som musela rozkladat a Stokke podkopnem a ideme takze ja nedam na stokac dopustit, ale 100 ludi 100 chuti a asi by mal kazdy zvazit co od kocika caka.samozrejme je vela maminiek co im vyhovuje bgb, ale teda ja som z tej kopy maminiek, ktore su pre Stokke 🙂

cmulinko
30. nov 2012

@emmushka som jedna z mala zien,ktore si bugaboo nekupili len preto,lebo patri medzi IN kociky....podla mojho nazoru je bugaboo uz viac tuctovka ako akykolvek lacny polsky kocik.....ale splnil moje ocakavania a kriteria a napriek tomu,ze sa manzelovi nepacil dizajn (vraj sa z neho povracia) tak po podrobnom skumani kazdej suciastky mi ten kocik kupil.odporucam ho zenam,ktore maximalne vyuziju uplne vsetky vymozenosti tohoto kocika...dat za kocik taku sumu len preto,lebo sa budeme kocikovat v parku (kazdy den v inom farebnom nahodeni) mi pride absurdne a sebecke voci ucte k tazko zarobenym peniazkom v tejto dobe.

vralen
30. nov 2012

mne sa tiez paci Stokke, neviem sa stale rozhodnut. Bugaboo je strasne nizko.

emmushka
autor
30. nov 2012

@ustrachana Mozem sa ta spytat, v com vidis este vyhody v Stokke v porovnani s BGB? Velmi ma zuajimaju vyhody a nevyhody oboch totizto, nech viem. Jedna vec je vidiet v obchode ale nic nenahradi prave tie skusenosti s nimi v praxi realnych mamiciek. 🙂 Dakujem 🙂

elliah
30. nov 2012

ja tiez vaham medzi bugaboo a stokke, ja mam 160cm takze bugaboo je pre mna uplne v pohode, videla som v nakupnom centre pani, ktora bola velmi vysoka a mala bugaboo a vizerala divne.....stokke som donedavna vahala, sa mi zdal vysoky pre mna, lebo som ho videla nastaveny s vyskokou nozkou, ale v meste som videla taku nizku pani a mala stokke nastaveny uplne dole a vypadal este lepsie ako ked ma tu dlhu nozku taku vyraznu....takze ja stale vaham a veru nemam uz vela casu 🙂 .....

dargi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ustrachana
30. nov 2012

@emmushka kazdy ma ine poziadavky no u mna to bolo hlavne o tom, ze kocik denne znasam a vynasam po schodoch.u bgb mi liezlo na nervy to, ze som kocik musela bud rozlozit a vynasat po castiach a maleho drzat v druhej ruke co teda znamenalo ist najskor s jednou castou potom s druhou a v druhej ruke stale drzat maleho a u stokke kocik podkopnem a pekne ideme po schodikoch maly sedi v kociku a smeje sa lebo sa mu to paci, dalsia vec bola u mna manipulacia s kocikom co sa manevrovania tyka a stokke mi prisiel "lahsi a isiel akoby sam", dalsie cim ma stokke dostalo bol samozrejme kit na zimu co som teda vyuzila ci uz u hlbokej casti a teraz u sportovej ( aj ked kocik mam uz novy a novym kitom), dalsie cim mi stokke prislo lepsie bolo nerovny teren - ja mam pocit, ze stokke ho zvlada ovela lahsie ako bgb.ale toto vsetko mne vyhovuje a dalsim maminam nemusi, ale ako som uz pisala u mna je stokke jednoznacne 1 a to som okrem stokke a bgb mala aj ine znacky, ale znacka cislo 1 je u mna stokke a ak by som mala mat druhe dieta urcite si ho kupim opat.

lilysk
1. dec 2012

@emmushka Ahoj
Pri 1 dietati som mala som bugaboo -kamoska o nad nami mala stoke .
Ked prisla zima -kamoska nemohla ist do snehu -ja ano .
Mame schody do vchodu -treba kocik prenasat -ja som mohla mesiac po porode -kamoska nie ,lebo jej bol tazky .
Pri 2 hom dietati sme zase kupili bugaboo -kamoska tiez 🙂)

Neviem ej to vec aj vkusu -mne sa ten stoke nepaci absolutne .

ichbinich
3. dec 2012

@leishmania:
Ale v porovnani s mojim "nakladnym kocikom" je to ulozne miesto male, neprakticke a nepristupne 😀
Vikendovy nakup plus megabalenie plienok neodvezie hociktory kocik 😉 Alebo oblecko plus ostatnu vybavu na tyzdnovy vylet vlakom k mame 😉

Ale treba fakt na zivo vyskusat, uvedomit si, kde a ako casto bude treba chodit a pod. a podla toho vyberat. Idealny kocik bez much neexistuje 😉

emmushka
autor
3. dec 2012

@lilysk Dakujem za sharovanie skusenosti, presne taketo cosi som si potrebovala precitat, porovnavanie tych dvoch! Lebo vsak clovek si najlepsie upravi nazor, ked si precita od tych co s nim maju docinenia. Mne sa praveze vzhladovo pacia oba. Aj BGB aj Stokke su podla mna veeelmi pekne kociky, len ja si viac ako na vzhlade potrpim na praktickosti cize ja budem pri vybere prihliadat na plusy co sa tyka praktickosti.
My vela lietame kade tade, cize skladanie, vaha, a podobne su pre nas smerodatne veci. Chceme sa aj stahovat v dohladnej dobe, kedze mame byt doslova na "schodoch" cize toto vsetko su atributy na ktore musim pozerat. Mne je na prd stylove menenie si doplnkov, farebne zladene dazdniky s rukavnikami, ked mi krize odidu po 5 dni z toho skladania a prenasania ☹

lilysk
3. dec 2012

@emmushka Ked mas moznost v obchode si vyskusaj ako sa drzi BGB pri prenasani a ako sa drzi Stoke .
Si este hod 5 kg zemiakay do vanicky a nakup dole do kosika aby si vedela ake to je v realite 🙂)
Lebo nikdy nebudes chodit s prazdnym kocikom bez dietata a stale budes mat dole veci ako plienky ,obrusky ,flasku ,deku ...bla bla to vsetko je vaha .
Ked si to takto porovnas tak budes musdrejsia 😉))
Ja ked som raz chytila ten stoke ani som nevedla kde mam drzat pri prenasani ....je to pekny kocik -dokonca som videla v Kike akciu vcera ,ze sedacka zdarma k nemu je ,ale ja by som nevymenila z anic na svete ....a ked bol sneh som si prehodila rucku a isla som velkymi kolieskami aj po zavejoch 🙂
Skladanie mi trvalo asi 5 sekund ...takze ja tiez davam na prakticku stranku 🙂
Drzim ti palce

cristinna
17. dec 2012

Nemam dieta, ale planujeme 🙂 Mne sa paci stvorica kocikov a to Stokke, Bugaboo, Joolz a Brio go. 🙂 Samozrejme ze nemam skusenosti, iba som nazivo videla v obchodoch aj vyskusala tieto spominane kociky. Jasne, ze treba ako spominaju baby vyssie, ze niecim zatazit a zistis viac. Zatial u mna vyhrava Stokke kvoli vyske umiestnenia vanicky, ci sedacky, aspon si nemusim uplne zohybat chrbat, dalsie plus u mna je zvladnutie schodov v rodinnom dome, nemam humanny pristup k domu, vsade schody.. a po tretie sneh urcite zvladne, len sa musi tahat inym smerom ale to musim uz fakt nazivo zistit 🙂 ak bude moznost.. 🙂 Bugaboo je tiez krasny, lenze sa mi zda moc nizko, hoci tiez nie som vysoka (164cm), teda kvoli dvom velkym psom BSP a I.S., aby mi nestrkali nufaky do vanicky bugaboo 😀 Ale to je jedine minus u Bugaboo a tym padom vyhrava Stokke. Co sa tyka ulozneho priestoru, laicky bude uplne stacit na potrebne veci pre babo, nebudem vlacit nakup a vesat na kocik.
Oba kociky su fajn, Stokke mi vyhovuje, co sa tyka mojich poziadaviek...ale to skladanie do auta moze byt minusom, taky Joolz sa rychlo zlozi do kufra, co u Stokke vyzera komplikovanejsie...
Jasne, ze su to len moje teoreticke nazory..definitivne sa rozhodnem az ked budem cakat babatko 🙂 Drzim palce, myslim, ze akokolvek sa rozhodnes, nebudes lutovat. 🙂
Viac poradia mamicky, co uz vlastnia spominane kociky.
@emmushka

jeana
17. dec 2012

@emmushka padla mi do oka tema, tak mi neda nereagovat... Mam BGB chameleon uz 4 roky a pre 2. dieta a neviem si vynachvalit.. stale vyzera ako minimalne pouzivany a pritom ho vyuzivame stale. Mam sice 180 cm, ale nemam pocit ze pri nom vyzeram divne 😅 😀 baby su v nom max spokojne, cez den spia/spala stale v nom. Taktiez sme sa pren rozhodli hlavne kvoli kompaktnosti, vahe a super funkcnosti 😉 mala som Suzuki swift a bezproblemov som ho tam vopchala 😀
absolutne mi jeho vyska neprekaza a ani manzelovi 😉 mam tiez ale vela kamaratiek so Stokke a su taktiez max spokojne, cize tazke rozhodnutie... a je to nas "osudovy" kocik, lebo nikdy sme nemali potrebu ho menit. Len kvoli dovolenke sme kupili golfky, ktore sme vyuzili max 10 krat 😅
drzim palce pri spravnom vybere 😉

riela
17. dec 2012

@emmushka tiež som sa rozhodovala medzi Stokke a BGB 🙂 Aj kvôli schodom. Stokke je myslím jediný kočík, ktorý to zvládne "po svojich". BGB bol ľahší a má prehadzovaciu rúčku. Nakoniec som sa rozhodla pre BGB. ja som s ním veľmi spokojná. Ale viac ti iste poradia mamičky čo mali obidva tieto kočíky, tie ich vedia lepšie porovnať - aspoň podľa mňa.

jaja127
17. dec 2012

ja mam stokke a nemenila by som.super sa ovlada,je lahucky, v obchodoch medzi regalmi je super,akoby si ani kocik nemala 🙂 🙂 🙂 skladanie..no, to bolo pre mna najskor zlozitejsie..tu zatiahnut,tu potiahnut..ale za den som to mala nacvicene a teraz mi to trva tak 5 sekund,ak nie menej.ta malinka tasicka,ako to niekto nazve nie je taka malaa...vmesti sa tam veela veci.az som sa niekedy cudovala,co vsetko som tam natrepala. a to este nespominam to chodenie po schodoch. 🙂 🙂 🙂 🙂 no u mna vyhrava jednoznacne stokkacik. o dizajne ani nehovorim..laska na prvy pohlad.. 😵 😵 😵 😵 no este uvidime co bude v zime,ale dufam,ze to stokkacik zvladne 🙂 drzim palce pri vyberani kocara 🙂 🙂 🙂

kuratweety
6. jan 2013

Bugaboo je super, maly bol v hlbokom do 11 mesiacov aj s fusakom, prezili sme dve dovolenky lietadlom, perfektne sa v nom vyspi a nakup tiez zmestim v pohode🙂)) ked som pozerala golfky vahovo boli rovnake☹ v zime po snehu beha uplne super aj bez zimnych koliesok. Bala som sa ze je moc nizko lebo ja som vysoka a nevedela som ako to zvladnu moje krize, ale ok. Zmestim sa do maleho panelakoveho vytahu aj so psom a kocikujem jednou rukou🙂))) dostanem sa s nim vsade a nemam problem ani s cestou mhd. Kupovali sme na poslednu chvilu a sme velmi spokojni🙂)))) podla toho ako mas termin uplne v pohode zvladnes zimu vo vanicke a niekedy v marci zmenis na sportak. Ja som porovnavala aj velkosti vaniciek hlbokej verzie. Zadaj si priority, teren po ktorom budes behat a porovnavaj. Drzim palce🙂))

doublexgirl
19. mar 2013

Moje segra ma bugaboo, naša Lola bude mať dva roky a stále je v tom kočíku ... Ale plánuje druhé bábo a jemu chce kupovať už Stokke.. Bugaboo mám odskúšaný, je top, takže ešte si počkám na Stokke :D :D Ale ja som krpec, 162, takže pre mňa bude ideál Bugaboo.. A poviem vám, ženy, neviem sa dočkať toho, keď mi ho sestra dá a ja už budem čakať miminko 🙂

atuska24
19. mar 2013

@kuratweety
@doublexgirl
@riela
zienky vidim ze maze BGB a chcem sa opytat, je farba dark grey ovela ina ako black?Je viec do seda ci?

riela
19. mar 2013

@atuska24 ano je tmavosivá. Je tam rozdiel oproti čiernej.

atuska24
19. mar 2013

@riela a nevyzera ako vyplznuta cierna?mam objednany set depp purple...myslis,ze by bol pekny s dark grey...alebo bude lepsia cierna?

riela
19. mar 2013

@atuska24 podľa mňa nevyzerá. To čo je na obrázku je asi čierna, že. To sa mi páči 🙂.

doublexgirl
19. mar 2013

Moja segra ma ruzovy, modry a kremovy set

kuratweety
22. mar 2013

@atuska24 tmavosiva🙂

kuratweety
22. mar 2013

@emmushka nova skusenost: maly ma dva roky, odisli sme na dovolenku lietadlom s red castle buginou, ze uz je velky a bugabooo neberieme☹ v bugine nemoze spat lebo sa prevrati a pre neho dost nepohodlne☹( takze dalsie plus pre bugabooo🙂))

emmushka
autor
22. mar 2013

@kuratweety Dobre vediet 😉 Diky! My uz mame objednanu SAHARU, sa tesim ako keby to malo byt vozitko pre mna samu 😀

kuratweety
22. mar 2013

@emmushka ja mam tmavosedu kombinaciu s pieskovou strieskou + letnu striesku tmavomodru🙂 max spokojnost. Este jedno ma napadlo: ked som vyberala kocik hladali sme taky aby bola vanicka vysoko lebo som vysoka a lebo krize a bugabooo je dost nizko a nevadi to.....

emmushka
autor
22. mar 2013

@kuratweety My sme si tu Saharku poriadne odskusali, aj tu vysku rucky a v pohode. My sme obaja dost nizky, cize nam je to akurat 🙂