Je pre vysokých ľudí lepší Bugaboo Fox alebo Stokke Trailz Terrain?

Zodpovedané
6. apr 2022

Ahoj,

rozhodujeme sa medzi Bugaboo Fox, Bugaboo Cameleon a Stokke Trailz Terrain. Obaja máme cca 186 cm a chceli by sme dvojkombináciu kočíka s korýtkovým sedením, kde môžeme dať aj skejt pre staršieho súrodenca. Terén je mesto, príroda, ale skôr lesné cesty. Nie dramatické kopce.

Čo nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pre vysokých ľudí veľmi neodporúčam Bugaboo Cameleon. Hhoci má nastaviteľnú rukoväť, tak nadstavby má položené nízko. Navyše je to skôr mestský model, jeho predné kolieska do akéhokoľvek terénu nie sú vôbec vhodné.

Ja osobne by som išla skôr do Bugaboo Fox z dôvodu nižšej hmotnosti, ľahšieho ovládania a aj lepšej celkovej manipulácie. Športové sedenie má viac priestrannejšie ako Trailz. Poteší Ťa aj extra predlžovacia strieška alebo veľké množstvo doplnkov - farebné striešky, podložky, jedálenský pultík alebo skejtík so sedátkom pre staršieho súrodenca.

Stokke Trailz Terrain je super terénny kočík a má veľmi dobré jazdné vlastnosti, ale manipulácia s ním je ťažšia a zaberie aj dosť miesta po zložení. Takže záleží čomu dávaš väčšiu prednosť, či lepším jazdným vlastnostiam, alebo nižšej hmotnosti a lepšej ovládateľnosti.

Dobrou alternatívou je aj predchodca Foxa, a to Bugaboo Buffalo, ktorý má tiež dobré jazdné vlastnosti a zoženieš ho za veľmi priaznivú cenu.

Keďže riešiš bazárovú kúpu, tak tým viac sa prikláňam k Bugaboo Fox, na ktorý je možné zohnať bez problémov náhradné diely. Bugaboo má navyše veľmi dobrý servis ako v ČR, tak aj na SK.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia