Kočík verzus nosič

gabikaa96
18. aug 2021

Čo je lepšie keď sú dve malé deti? Dcérka bude mať v januári rok aj pól keď sa malý narodí ,a ja neviem či kúpiť surodenecky kočík alebo malú dať do športového kočíka a bábo do nosiča. Pozerala som aj takú bundu na nosenie čo by nebolo zlé podľa mňa ale neviem či je to dobré . Ďakujem za každú radu 😊

karhu
18. aug 2021

surodenecky kocik

mamka1984
18. aug 2021

Tak niekedy sa rozhodne bábo samo 🙂 Ja už vyše 17 mesiacov nosím len v šatkách a nosičoch. Keď je chladnejšie, nosíme nosičské mikiny, bundy, alebo kapsu na nosič. Vsadky do bundy sú tiež ok. Malá do roka kočík nechcela ani vidieť, teraz občas mužovi dovolí aj kočíkovanie, mne stále nie. Nám to takto vyhovuje, je to praktickejšie ako s kočíkom. Super, že starší ti vydrží v kočíku, takto máš viac možností. Mne keby sa narodí ďalšie dieťa, nosím obe naraz 🙂 Inak závisí veľa aj od toho kde bývaš, či by si musela ten súrodenecký kočík ťahať po schodoch, často skladať do auta, atď.

pseudomonas87
18. aug 2021

@gabikaa96 určite kočík a nosič už podľa toho, či ho naozaj využijes, ale kočiar využijes na 100 percent, moja malá chcela byť v nosiči tak 10 minút a čau.

gabikaa96
autor
18. aug 2021

@mamka1984 bývame v meste v paneláku od rána do večera som sa s malou sama , teraz jej kočík mám v pivnici a odtiaľ ho musím zobrať po schodoch von preto nie som si istá ako budem vláčiť na začiatku hore súrodenecký.

evica17
18. aug 2021

@gabikaa96 ie surodenecke su dnes ozaj male a spratne. Ze neni rozdiel oproti jednokociku ;) ja by som kocik volila, aj keby mala zacne behat a chodit tak za nou budes s koxikom stihat, s nosicom si neviem predstavit ako sa bezi 🙂

thereisabear
18. aug 2021

Podľa mňa ideálne si nechať kočík po prvom dieťati, kúpiť aj súrodenecký, aj šatku aj nosič a uvidíš ako sa to vyvinie, je dosť možné, že využiješ všetko z toho 🙂

gabikaa96
autor
18. aug 2021

Ďakujem pekne,a tip na dobrý súrodenecký kočík?

emmeke
18. aug 2021

Mne by v kočíku neobsedela v tom veku, to už chcela sama behať alebo na chvíľu ísť na ruky a zase behať, čiže za mňa skôr nosič. Ja by som aj bábätko mala radšej v šatke a staršie dieťa za ruku, prípadne na chrbát, ale to nie každý zvládne.

ivangeline
18. aug 2021

Pri prvych dvoch mi vyhovovalo kocik a nosic. Od 2r bude viac a viac chodit... a vystriedaju sa v kociari. Ak si vsak akcna zena,ze dlhe vylety a vybavovacky s detmi,tak surodenecky kociar. ;) Ja taka nie som a surodenecky uz ale mam,lebo pride tretie. xD Plus,nezabudni,ze mozno babo nebude rado v nosici...ja som s kupou prave preto cakala.. no mala plakala v kociari viac. xD

ktochytavzite
18. aug 2021

@gabikaa96 no zatial nic,ked sa narodi vyskusas,satku nosis,uvidis ci sa bude chciet vozit.Moje prve dieta nechcelo ani kocar ani vozik,nosena na rukach len,dvojicky ani jedna nechcela nosic,mala som dva .akurat v kociku bolina som bola stastna ze som ich tam vedela aj uspat,naco chces kociar?Maleho uz mozes naucit spat v posteli ak spi v kociari a na prechadzky nech uz ma odrazadlo a male das do kociara.Moje baby aj tak sa nechceli ani vozit na prechadzky,oni uz len na puky alebo pesi sme vsade sli aj do obchodu.

ktochytavzite
18. aug 2021

@thereisabear ale o nic a vyhodeme peniaze;)

thereisabear
18. aug 2021

@ktochytavzite Aj to je možné, aj keď nejako sa prepravovať budú musieť, "za ruku" a "na rukách" by asi ďaleko nedala 🙂 A dá sa jasné že aj požičať...

gabikaa96
autor
18. aug 2021

@thereisabear no nejako určite keďže k lekárovi s nimi alebo niečo vybaviť budem musieť brať obidve deti.
@ktochytavzite malá ešte len teraz sa učí postaviť takže uvidíme ešte ako bude s pohybom
Ale zatiaľ to nechám asi tak, uvidíme potom že čo bude 😊
Ďakujem pekne každému za odpovede 😊

tulipanicek
18. aug 2021

Za mna oboje 🙃

mone8
18. aug 2021

@gabikaa96 rozdiel medzi nasimi detmi je 14m a starsi nechcel byt v kociku, ale chodit, sem tam bol v kociari a mladsia v nosici, ale potom sme si kupili pridavne sedadlo/skate ku kociaru a to sa nam osvedcilo