Šatka verzus nosič

motogirl699
1. dec 2022

Čo je podľa vás lepšie na nosenie bábätka? Ja sa asi viac prikláňam ku šatke, lepšie sa prispôsobí bábätku. No rada si prečítam aj iné názory, prípadne pre a proti šatky aj nosiča. V akom cca veku dieťaťa treba vymeniť šatku alebo nosič za inú väčšiu veľkosť?
Ďakujem ☺️

elis248
1. dec 2022

Mám aj šatku aj nosič. Nenosím až tak často, ale osobne mi je príjemnejšia na nosenie šatka. Prispôsobí sa mne aj drobcovi. Nosič sa nastaví, ale šatka mi vyhovuje viac. Nosič beriem, keď ideme von a šatku na doma.

viky7
1. dec 2022

babatko sa mi lepšie nosilo v šatke... a sú šatky aj pre vyššie váhové kategórie, takže čo ti bude vyhovovať ...

motogirl699
autor
1. dec 2022

@elis248
@viky7
Šatky ste sa učili viazať samé pomocou YouTube videí?

elis248
1. dec 2022

@motogirl699 áno, asi na tretí krát sa mi to podarilo a potom to už išlo.

motogirl699
autor
1. dec 2022

@elis248 super, ďakujem ☺️ tak zbehnem do obchodu, nech mi poradia aká je pre nás najvhodnejšia a pustím sa do toho

elis248
1. dec 2022

@motogirl699 ja som si kúpila cez internet takú pevnejšiu aj pre väčšie dieťa. Vtedy som bola tehotná s mladším a kupovala som tak, aby sa v prípade potreby mohol nosiť aj starší keby chcel (aby náhodou nežiarlil).

motogirl699
autor
1. dec 2022

@elis248 ja by som chcela nejakú aby ju mohla čo najdlhšie využívať.. teraz má 2 mesiace.. a by ju aj manžel mohol používať.. preto si radšej nechám poradiť

nikolasafarikova
1. dec 2022

Ja som kúpila šatku ale bála som sa aby mi náhodou z nej malý nevypadol( nevedela som či som si ju dobre nastavila, zaviazala.. synček je prvé, vysnívané,vymodlené bábätko tak som sa naozaj bála aby náhodou mojou nešikovnosťou nevypadol) tak som nakoniec kúpila aj nosič. Ten je náš súper parťák už rok a pol a nemôžem si ho vynachváliť, pre mňa veľmi dobrý pomocník. 😊

kacena4
1. dec 2022

predavaju aj hybrid medzi satkou a nosicom za mna naj volba rychlo sa viazu (nevlacis po zemi ked uvazujes satku) teda mozes aj na ulici a je to rychle a ma efekt satky

motogirl699
autor
1. dec 2022

@kacena4 máš s takým skúsenosť?

kacena4
1. dec 2022

@motogirl699 ano inak by som nepisala ako profesionalny rodic 15r s babatkami som stale skusala co je lepsie

motogirl699
autor
1. dec 2022

@kacena4 a aký odporúčaš? Prípadne nejakú kamennú predajňu kde by sme si to mohli vyskúšať?

kacena4
1. dec 2022

@motogirl699 ja som mala storcheneiege "nosic" za mna najlepsi

bluemoon24
1. dec 2022

@motogirl699 satka je lepsi pro miminka, nebo pak polovazaci nositko, fidella je fajn 🙂

sakaca
8. dec 2022

@motogirl699 za mňa nosič, k šatke som si nikdy cestu nenašla aj ked paradoxne som prvú mala šatku. aj som teda v šatke nosila ale keď som mala na výber, vždy som siahla po nosiči. je to za mňa proste rýchlejšie a aj vonku sa lepšie dáva do nosiča ako do šatky. Nosila som prevažne v Rischino Flexible a bola som spokojná.