Kombinovaný a ľahký kočík s veľkou vaničkou

sue
5. okt 2014

Viem, že je tu nespočetné množstvo kočíkových tém, ale riešime s kamarátkou kočík pre jej prvorodené bábo a keďže ja už mám veľkého syna, neorientujem sa v novinkách 🙂

Jej podmienky sú: kombinovaný (šporťák, hlboký + autosedačka vajíčko), ľahký (ideálne ako Jané napr.) t.j. šporťák do 8kg, veľká vanička (ale naozaj veľká, keďže bude mať májové bábo), skladací jednou rukou a na čo najmenší priestor (ale zároveň nie golfové palice...) no a ešte aby bol vhodný do terénu...t.j. klasické nafukovacie kolesá a veľké...nie tie malé čo sú po dve, čiže dokopy štyri :D

ĎAKUJEME Vám obe :D

siska53
5. okt 2014

@sue som zvedava,ci taky existuje..ja som mala ingleisnu magnum,ale ta zas zaberala viac miesta a bola ja tazsia,nie uplne lahucka,kedze nafukovacie kolieska su tazsie a zaberu viac miesta. Ale to mi neprekazalo,kedze do auta smz to potrebovali maximalne raz do tyzdna,vynimocne viac. A ako alternativu k romu,ked dizta bude uz dost velke ,som mala pripracenu staru,klasicku buginu. Obe deti mam marcove.

katarinamarkova
5. okt 2014

@sue http://deti.bazos.sk/inzerat/42188940/kocik-cas...
len kolieska nie su nafukovacie, ale su vacsie, na teren fajn 🙂

jamabe
5. okt 2014

CAM Cortina. Ja som mala cam, ale iny model, tento je perfektny, ma ho kamoska.

espanka
5. okt 2014
sue
autor
10. okt 2014
jamabe
10. okt 2014

@sue cam tazky? Ved ma 14,5 kg. Teraz som kukla jeden tvoj link na BX25 a ten ma 15... Kamoska mala Camarelo - to je tazky kocik, mala som moznost porovnat 🙂

sue
autor
10. okt 2014

@jamabe súdim len podľa toho, že pri synovi som mala Jané - trojkolku a bola o tretinu ľahšia ako Cam trojkolka...ale možno sa to zatých 7 rokov zmenilo a zmenili aj Cam konštrukcie kočíkov 🙂

Preto píšem, že kamoške veľmi helfnúť neviem, lebo je to všetko iné 😝 😀

jojake
10. okt 2014

Ja mam Jane a nedam na neho dopustit - vazi aj s vanickou 11 - 12 kil, takze je to urcite menej ako Cam, ten je naozaj tazky, ma ho kamoska, mozem porovnat

tajka1986
10. okt 2014

Skus kuknut Carino kociky a maju aj uzasny dizajn. Velku vanicku s uchytmi na lahke prenasanie,a tiez su z tych lahsich kocikov. ja som bola max.spokojna a to mam bleducko ruzovy,cely sa da' vyzliect'a oprat takze ajz tohto pohladu super😉

adeala
10. okt 2014

@sue do 8kg fakt nenájdeš s nafukovacími kolesami 🙂 Docela ľahký je napr. Concord Fusion má 11,8 alebo Bugaboo Cameleon, ten má 10kg s malými kolesami v predu, ale dajú sa dokúpiť aj terénne na zimu.. Inak niečo také fakt neexistuje 🙂

adeala
10. okt 2014

@sue ak by upustila od kolies, tak viac-menej zvyšok spĺňa Peg-Pérego Book

sue
autor
10. okt 2014

...odovzdám kamoške všetky vaše tipy 😀 na typy kočíkov... ak by Vám niečo ešte napadlo...tak:
1.prioritou je ľahký skladný kočík - trojkombinácia (t.j. aj s autosedačkou)
2.veľkosť vaničky
3. aby sa športová časť dala dať do úplného ľahu a aby bola dostatočne priestranná
4. teda nie kočíky typu Bugaboo tie sú strašne malinké...(vraj...)

Nafukovacie kolesá nie sú prioritou - vraj už teraz aj tie gumené nie sú zlé do terénu, len nech ich nie je 8 a ak aj sú otočné, nech majú možnosť zaaretovania...

alicka850
10. okt 2014

Ja mam Camarelo Malaga,posklada sa mi podvozok do kufra VW Polo /minikufor/, vanička velka, cena dobra. Nemam ho este odskusaný, mam ho zatial doma, ale celkom sa mi pozdáva

ina7
10. okt 2014

Ja som riešila podobnú dilemu. Nedá sa mať ľahučký a skladný kočík s veľkou vaničkou a zároveň terénny. Kočíky čo dobre zvládajú terén sú zákonite robustnejšie stavané a ťažšie ako kočíky do nákupného centra. Zvolila som nakoniec Jané Slalom.

adeala
10. okt 2014

@sue ja by som skor poradila kamoške, že nie je úplne pravdepodobné, že májové dieťa narve ešte do vaničky v zime a radšej našla kočík, ktorý má kvalitnú, neprefúkavú šporotvú časť

tana2278
10. okt 2014

.... A hlavne, ci bude 7 a viac mesacne dieta, " ochotne" byt vo vanicke. Moje teda nebolo ani jedno

greenfrog
10. okt 2014

Ja mam presne tieto iste naroky na kocik, akurat ze moze byt aj bez autosedacky, lebo tu chcem urcite maxi cosi. a navyse musi mat vysoko polozenu vanicku, aby som pri svojej vyske nedosla o krize (jane je teda uplne mimo hru) a este nechcem polsky a zaroven aby bol max. do 700e a prisla som na to, ze taky neni. bola som rozhodnuta pre peg perego book plus, ale nema nafukovacie kolesa a je nizko, potom maxi cosi mura 4 model 2012, ta ma zas 16 kg a este peg perego gt3, ten ma 14 kg a ze je tiez tazky (tu by som bola ochotna ozeliet, ze to neni 4kolka) a dalsi vyhovujuci som nenasla (jediny kriteria splnajuci je quinny speedi (je lahky, lebo je to 3kolka, ma nafukovacie kolesa a velku vanicku, aj vysoko polozenu-ma ho sestra,mam ho vyskusany, ale ja ho nechcem, lebo sa mi nepaci dizajn a ani farba (maju len hnedy a cierny)...mam pocit, ze budem bez kocara...(šatkovať nemienim). Takze zelam vela stastia.

adeala
10. okt 2014

@greenfrog keďže robím ako babysitter, tak som vyskúšala veľa, veľa kočíkov a poviem ti - je to v podstate jedno 😉 zvykneš si, iné nebudeš poznať. Netreba to tak riešiť, choď do obchodu, vyskúšaj, čo ti vyhovuje a hlavne nečítaj recenzie, lebo nič nekúpiš. 😀

greenfrog
10. okt 2014

@adeala no, asi mas pravdu, najhorsie je, ze dojdem do obchodu a neviem si len tak vybrat...kocikovala som napr. tazku bexu a teda, nebolo mi vsetko jedno...od bytu ku vytahu mam 8 ci kolko schodov a z vchodovych dveri von dalsie tri...ked si pomyslim, ze budem kazdy den kocik tahat po schodoch, prip. niekedy nakladat do auta, snazim sa pozerat aj na vahu..ja len dufam, ze ma do vianoc (dovtedy chcem mat kocik objednany) nieco osvieti a vyberem si...

lenulice
10. okt 2014

Baby, a co Brio Go? Ten je uzasny, lehunky, prostorny, kola nema nafukovaci, ale opravdu vyborny, jede skoro sam, ja ho mam uz dva roky a miluju ho, lepsi jsem v rukach nemela, a to jsem jich uz vystridala ;)

adeala
10. okt 2014

@lenulice ten má malú vaničku 🙂 ak by upustila od mega vaničky, tak je super

matarka
10. okt 2014

@greenfrog Ja mam podobne kriteria ako Ty a zvazujem Peg Perego Book a mozno este trochu viac Camarelo Malaga - je lahky, priestranny, vyssi, s nafukovacimi kolesami, vyzera byt lahko ovladatelny, ma xy farebnych verzii a za dobru cenu. Ale kedze je polsky, asi je pre Teba mimo hru. Citala som nan vela dobrych recenzii, takze ak sa mi zapaci aj "nazivo", asi ho vezmeme.

denduska
10. okt 2014

Tak my mame momentalne 9.kocik 😀 od Taka cez PP ku Casualplay...teraz mame ABC Design Viper 4Splus a je to asi najlepsie co sme mali. Da sa dat aj do protismeru co je super, no urcite je pre vyssich rodicov ( ja mam 174 a mm 198 cm). Kolesa nafukovacie. Nie je to ziadne pierko ale ani ozruta, v pohode ho dvihnem do kufra.A spolu s autosedackou stal 530€.

greenfrog
10. okt 2014

@matarka no, camarelo maju takmer v kazdom obchode a je naozaj vysoky, aj vana obrovska, len som myslela, ze su tazke, ked su polske....ale pozrela som ho tu http://www.4mama.sk/camarelo/camarelo-malaga-se... (byvam v Trnave a bola som tam uz aj osobne pozerat) a maju teraz zdarma k tomu aj rukavnik na zimu a ine veci (to by sa mi hodilo)...podla obrazku som sa donho nezamilovala hned na prvy pohlad, ale je naozaj lahky podla popisu, tak by som to zvazila..pojdem sa tam pozret, nech mi ukazu este ci sa lahko sklada...a navyse predavaju k nemu aj adapter na maxi cosi vajicko🙂....dakujem za tip...PP book som pozerala v Raci v Brendone a teda nevyhovuju mi tie kolesa a ta vyska, inak je velmi pekny, aj su nanho dobre ohlasy...svitla mi ale nova nadej, lebo ja som uz naozaj zufala...dakujem🙂

siska53
10. okt 2014

@sue concord z mojho pohladu urcite nie. Tako sa mi zobrazil bez spodku,tak neviem,ako vyzeraju kolieska a kosik.
Z tych ostatnych asi ktorykovek,mozno ten roan?,ten mi silne pripomina moju srdcovku inglesinu vittoriu.
Ja mam tento-to je ta inglesina magnum. Tiez ju idem predavat,len este chcem spravit fotky aj s vrchnym krytom,lebo teraz to mam odfotene len v sportovej verzii.

adamar
10. okt 2014

Concord fusion, vanicka proton

matarka
10. okt 2014

@greenfrog Ja som sa "namotala" aj kvoli tej nizkej hmotnosti, tak uvidime.)

lenulice
10. okt 2014

@adeala nema malu vanicku, to urcite ne 🙂

lenulice
10. okt 2014

@lenulice jinak je prostornejsi nez napr. vzpominana Protonka od Concordu, tez jsem s ni mela tu cest...

adeala
10. okt 2014

@lenulice nám do nej nevošlo ani 4 mesačné dieťa vo fusaku 🙂 do Concordu sme dali ešte 9 mesačné vo fusaku. Ale tak záleží, no. Každý má iné skúsenosti. Mne od Bria príde hrozne maličká. Inak sa mi vždy veľmi páčil.