Kúpiť dvojkočík alebo skejtík pre súrodencov ?

veronikapandelev
6. feb 2020

Ženy ahojte, predstavte si situáciu : rok a pol ročný syn a maly novorodenec. Ako sa rieši v takejto situácii kočík? Kúpiť novy dvoj kočík s vaničkou a športovou časťou? Alebo len ten skejt ku kočíku? Vydrží mi tam rok a pol ročný chlapček? Neviem či kúpiť novy kočík kde vlastne budú obaja, alebo je to zbytočné? Vďaka za rady

miriam1983
6. feb 2020

@veronikapandelev pozri easywalker harvey 2. Teraz maju pre taketo nieco 🙂 sportak a nadpojis vanicku.

dzina007
6. feb 2020

Ja mam rozdiel 15 mesiacov mala som baby jogger city select. Vyuzivala som ho kym mladsi nemal cca 1.5 roka. Najprv ako dvojkocik tandemovy neskor ako mono kocik so skejtikom. Bol to moj velky pomocnik a ten koc som milovala. Lebo kvoli nemu som mohla ist vsade aj na kavu do mesta aj na nakupy a nie len motat sa blizko kam by mladsi dosiel.
Ci ti tam dieta vydrzi zalezi aj od povahy dietata a aj od toho ako mh povolis ty. Ja ked sim proste potrebovala aby sedel v tom koci lebo sme sa niekam ponahlali alebo sli daleko tqk tam proste sedel.

veronikapandelev
autor
6. feb 2020

@dzina007 ja som presne ten pozerala, najviac sa mi páčil. Len cenovo je to asi dosť keď kupuješ dve športové časti a vaničku, že? 😀

uhnakova
6. feb 2020

My sme prve tyzdne prezili s obycajnym kocikom a potom som k nemu dokupila skejtik. Ale nebolo to to prave orechove, aj so skejtikom je to skor na kratsie prechadzky a nakupy. Takze ked mala mladsia dcerka 9 mesiacov, tak som dokupila Joovy Caboose Ultralight a v tom momente sme mohli chodit aj na dlhsie prechadzky a vylety. Mladsie dieta sedi vpredu v sportovej sedacke a starsie si naskakuje vzadu na male pridavne sedadlo podla nalady a unavy. Na tento kocik mam len dobre spomienky, konecne som nemusela pocuvat nareky starsieho syna, ako ho bolia nozicky 🙂. Ku kociku bol pribaleny aj univerzalny adapter na autosedacku (vajicko) a tak by sa dal kocik pouzit pre este nesediace dieta, ale nemam s tym priamu skusenost, kedze dcerka sla rovno do obycajnej sportovej casti.

veronikapandelev
autor
6. feb 2020

Ďakujem 🙏🏾 tak teda asi kúpime dvojkočík. Len sa musím pomodliť aby vošiel do výťahu😦😀

mirkoajanka
7. feb 2020

My máme podobný vekový rozdiel, zachránil ma Phil & teds. Malá leží v kočíku pekne rovno, starší syn má sedačku nad ňou po sedačky... A vie sa tam aj vyspať. Neskôr sa jeho sedačka nacvakne zospodu akoby do košíka a jej sa dá sedieť. Hlavne vojde aj do malého výťahu, autá a manipulácia super. Váži menej ako klasický kočiar s vaničkou pre jedno dieťa:D a ja(50kg) v pohode vyjdem aj celú dedinu hore kopcom...

vendulka80
7. feb 2020

Ja som riešila presne to iste a nakoniec sme skoncili pri stupienku na ktorý sa da napojiť taka sedačka do ktorej sa priviaze aby dieta nemalo tendencie schádzať počas jazdy. Vzadu to ma blikajuce kolieska a maly je spokojny, ma dost priestoru. Lebo do súrodeneckeho kočíka sa nevopchal, je velky na svoj vek a este k tomu zimné oblečenie... no hroza.

dzina007
7. feb 2020

@veronikapandelev novy vyjde draho urcite. Tam ono je to tak ze sportova sedacka sa prrraba na vanicku ale vtedy ked som ho ja kupovala novy stal cca 900eur. Ale ja by som sa nebala poobzerat v bazaroch. Baby Jogger su dost odolne kociky. Ja som svoj prrdavala za polovicu po roku a pol a bol bez poskodeni. Ani nebol nejaky vyhegany aninnic.
Potom som uz mala len sportovy kocik Baby jogger city mini GT abten som kupila z bazaru a po roku oredala ako este stale kocik ktory bol dost dobry na pouzivanie. Lebo tie koce maju dost pevnu konstrukciu.

lusyc
7. feb 2020

Za mňa určite dvojkocik. Mám zimne deti z rozdielom 24, resp.26 mesiacov, prvá je predcasnik a bez dvojkocika sa nepohnem, ani do obchodu, teraz uz ani do škôlky. Ale starsia je velmi chuda, tak sa aj teraz ako 3 rocna (11 kg, 94 cm) zmesti aj s hrubym fusakom. Mam valco duo snap a na mladšiu používam vloznu tasku, v lete som chodila bez tašky. Je to mestský kočík, zmestí sa do 80 cm dverí.

natalia38
7. feb 2020

Mam dve deti, jeden ma 16mesiacov, druha ma 2 mesiace. Pouzivam sportovy dvojkocik, v ktorom je moznost vkladania hlbokej vanicky pre mladsiu. Neskor , ked mladsia dorastie vanicku odstavim a budu obaja v sportiaku. Za mna najlepsie riesenie. A zmestim sa s nim vsade, plus ma mega velky kosik.

dnld
7. feb 2020

jednoznacne Joolz geo

veronikapandelev
autor
7. feb 2020

Baby ďakujem vám. Ja sa skôr obávam výťahu musím to premerat. Ale teda ak nájdem aj menší dvoj kočík tak super!,🙂