Som náročná na kočík?

simonka77
27. máj 2015

Prosím poradiť - mám syna, 19mesačného a doma už hádam 5ty kočík. Doteraz som si myslela, že si viem vybrať to naj pre decká (týmto smerom), len už mám pocit sama zo seba, že vyberám zle. V tomto synovom veku mi stačí športiak, ale existuje taký, čo má poriadne kolesá, poriadny nánožník, ktorý sedí ako "riť na šerbeľ", ktorý má rovnako poriadnu pláštenku, konštrukciu, je skladný, ľahký?
Viem porovnať, lebo som mala Tako, dva druhy Gessleinu, Quatro Monza, camarelo..hádam som nezabudla na nič. Buď bola ľahká konštrukcia, ale neboli poriadne kolesá - vzhľadom na stav našich chodníkov, alebo bol taký úzky, že mi tam nevošiel syn vo fusaku (pritom je ako špáradlo), alebo vo vetre nedržala vôbec strieška, prípadne nebol skladný do auta - nafukovacie kolesá sú super, ale zaprataný kufor v aute do viac ako polovice nie je výhra, ak cestujete ako 4-členná rodina na dlhšie preč, prípadne nánožík nesedí ako má, podfukuje, tvar má divný...
Nie som fajnová, len tak nejako očakávam od kočíka použiteľnosť v každom počasí, vonku či vnútri, aby som dokázala s ním nielen zísť dole schodmi, ale aj s ním vyjsť hore schodmi, vošla sa do väčšiny dverí, a tak podobne.
Nechcem tu robiť reklamu žiadnej značke, len Vás prosím o Vaše skúsenosti, prípadne odporúčanie toho "pravého" športiaka.
Ďakujem 🙂

ollski
27. máj 2015

ja som tiez nie narocna 😅 😅 ale na kazdom z kocikov mi cosi vadi 😉
teraz mame jane unlimit, ale to je skor pre mensie dietko, ale uz caka britax motion 4, je fajn skladny, ak by si chcela lahsi s polohovanim noziciek tak je novinka britax agile+...sestra ma babyjogger city mini GT a je max spokojna, maly ma uz cez 2r, vozi sa sporadicky, ale je to kocik priestranny, s dlhou strieskou, super skladny, viac menej lahky (lahsi je BJ city mini) ale ten nema nafuk kolesa...zalezi od toho co potrebujes 😉 zelam dobry vyber, v lete sa kocik zide- mam skusenosti, ze aj ked sa napr v zime nevozili, v lete boli z tepla unaveni a viezla som uz aj oboch v jednokociku 😉 ..vydrzal!!! 😀

bubelko
27. máj 2015

ani mne sa nepodarilo najst dokonaly kocik. mala som hartan racer - kym boli malicki a potom na zimu. v lete a na dovolenky sme mali tfk buggster.
hartan je super, ale je tazky (takmer 13kg). co mne vyhovovalo, ze vdaka tomu presiel skutocne vsetko - od bacoriny, cez les az po sneh. plus som mala latkovu tasku, ktora sa neskor, ked boli väcsi dala prerobit na nanoznik a tym padom pasoval uplne perfektne. rovnako ako igelit proti dazdu. naozaj vyborny kocik.
buggster bol lahky, skladny a siroky. velky kosik, super na dovolenky.

sannika86
27. máj 2015

tfk joggster twist..velky priestor na sedenie,super manipulacia,testovany v tatrach,meste,v snehu dazdi proste skoro v kazdom pocasi a terene a jednoznacne odporucam na 100%..momentalne sa v nom vozi 8mes dcera a po dokupeni buddyseat aj 2,5r syn..

siska53
27. máj 2015

Pre mna bola dokonala kombinacia inglesina magnum s buginou-klasickou. Akurat,ze muza z buginy bolel chrbat,preto sa kupoval sportiak..lenze ten je nemozny..kedze sa tazko tlaci.ked by som si mala vybrat sportiak,teraz by som zvolila nieco take..len nevidela som nazivo,tak neviem,ci je lahky a skladny.ale ma paradne kolesa.
Mne vyhovovala ta moja prva kombinacia,lebi potrebovala som kocik,co ma velke neotocn ekokesa aporiadny kosik,kedze nesoferujem a polohovatelnu rucku. Navyse to bol hlboky a sportiak v jednom.
A bugina ako doplnok na neskorsie casy...

upam
27. máj 2015

Ja som dlho hladala a mame uz skoro rok a pol a vrelo odporucam Bumbleride Indie aj ked niekedy odradza trojkolka ma skvelu stabilitu len tak ho neprevratis pritom nie je siroky (bola som kyvat viacerymi vsetky boli labilne), lahky spratny do maleho auta velke kolesa mozes behat po trave snehu.,, polohovanie je trosku nesikovne nakolko sa musi oboma rukami ale spravis zas polohu aku chces,, rozne doplnky k nemu mozez s nim aj lahky beh prevadzkovat .. kupoivala som s nacvakavacou vanickou pre mimi da sa dokupit adapter na autosedacky ale to som nevyuzila...chod si ho niekde pozriet ale u mna iny neprichadzal do uvahy a dodnes som rada ze ho mam

ianitka
27. máj 2015

Dokonalý neexistuje. Ja som mala Casualplay S4 - fajn kocik, ako hlboký super, ako sportak som si nevedela zvyknut - ale ma skvelu striesku, plastenku, v zime som pouzila aj nanoznik, je vsak z tych tazkych kocikov. Chvilu som pouzivala Concord Fusion, ale nejaku starsiu verziu - fajn kocik, lahke ovládanie, ale ja som s nim nejako stotoznena nebola. Teraz mam Brio Go a je skoro dokonaly 😀 - na nom mi trocha vadi strieska, ale novsie verzie ju maju uz lepsiu, je relativne lahky, stabilny, inak ma skvely a priestranny kosik - v pripade nudze v tom kosiku odvezies aj druhe dieta. Je vsak mierne nespratny. Este mam kvazi golfac, s klasickou ruckou - taky uplne obycajny Espiro - akoze fajn na rychle presuny, aj stabilita, ale nejako zvlast sa mi nepaci. Mne sa kocik musi pacit. 🙂
Nemyslim, ze este budem nejaky kupovat 😀 Ale keby hej, tak mna minule zaujala Teutonia klasicka a z tych lahsich Inglesina Avio - tu som aj planovala kupit, ale kedze predpokladam, ze coraz viac bude dcera chodit peso, na tu chvilu sa uz neoplati.
U 2 rocneho by som riesila odrazadlo, ale Ty asi sama najlepsie vies, ze preco kocik.

lauricka
27. máj 2015

ja pozeram len Baby Jogger a Bumbleride, oba mam odskusane a oba su perfektne, po idom ani nekuknem

suzie
27. máj 2015

My sme teraz natrafili na Valco Snap 4 a má niekoľko veľkých výhod. Je neuveriteľne ľahulinký, napriek tomu veľmi stabilný (malá mi v ňom stála, opretá o rukoväť, a kočiar to ustál a neprevrhol sa s ňou) jednoducho sa ovláda, má veľa priestoru pre dieťatko, nová verzia má už aj polohovateľné nožičky, spinkanie je riešené až do úplného ľahu. Relatívne veľký košík. Strieška super cloní slniečko. A zaberá minimum priestoru, keď sa zloží do auta. Nevýhody si tu spomínala pri iných kočíkoch, tento má tiež svoje: trochu podfukuje striešku, keď dieťa spinká a fúka vietor, čo je ale málokedy. Do košíka sa dá tažšie dostať, keď je opierka v ľahu. Nánožník je veľmi krátky, keď dieťatko spinká, zakrýva mu tak max. polku tela, ale dá sa to doriešiť dekou pod ním. A keď je kočík zložený, zadné kolesá sa opierajú o striešku a špinia ju. Iné mi nenapadá. A ešte je možné, že kolesá si neporadia s veľmi náročným terénom, to zatiaľ nemám odskúšané, do mesta je ale ideálny. Malý bonus k tomu, je to austrálska značka, vraj dosť kvalitná oproti konkurenčným značkám v danej cenovej kategórii. My ho máme len mesiac, no žiadne mimoriadne mínusy pre mňa zatiaľ nemá.

tinushka13
27. máj 2015

oooch jaaaaj kočíky to bude naše večné ženské utrpenie.. ja som za dva roky vytriedala 16 kočíkov. nakoniec som sa dala na dovo kočíkov zo zahraničia a liečim sa tým 😀 objednávam kočíky z druhej ruky pre iné maminky. Ja si takto omrknem vyskúšam každý kočík a hneď mám lepší pocit. muž nefrfle že sa musí každý mesiac učiť skladať kočík..

k tým kočíkom čo si mala.. no ni zrovna šťastná voľba. Všetko na jedno kopyto a pre také veľké dieťa už aj neprakticke. To chce niečo spratnejšie.. a nie športiak z trojkombinácie. Ako kočky spomínali, skús golfáč alebo samostný športiak. tieto "poľské" sú veľké, ťažké a nespratné. Aj keď cenovo mnohokrát dostupnejšie ako športiky.

Ak by si sa chcela popýtať, alebo inšpirovať kľudne sa pridaj na FB do skupinky Bazar kocikov UK/zarkina burzička. https://www.facebook.com/groups/434876279972689/
Pridávam stále ponuky kočíkov . ale ak hľadáš konkrétny môžem pozrieť a poslať ponuku.

Držím palce pri ďalšej voľbe kočíka nech je šťastná ruka 😀 😀

ianitka
27. máj 2015

@tinushka13 Ono ja ten kocikovy osial aj chapem. Ono ten kocik je pre zenu casto kabelka a auto v jednom - len sa to vola kocik 😀 a teda hlavne je, ako sa v tom sedi/ lezi dietatku..

skoupilka1
3. jún 2015

Concord

svirky
3. jún 2015

my mame uz dufam,ze posledny Baby jogger Gt a je super ,super kocik...maly ma viac ,ako 2,5roka,ale vie sa v nom super pohodlne vyspat a hlavne nic zle som na nom este nezbadala...mozem kludne odporucat...

brady1
3. jún 2015

@simonka77 určite quinny , ale vzhľadom k veku by som sa rozhodla pre menší lacnejši a určite s nafukovacimi kolesami aby sa dal rýchlo zložit do auta. však aj tak asi chodite pešo a na shopingovanie stačí aj lacní golfač. ale ak chceš taky aby si ho vedela ovladat jednou rukou a maly necitil každy kamen tak quinny buzz 🙂

katrinka8
13. jún 2015

@dai asi si nečítala diskusiu o kočiari pre 5-ročnú slečnu, že? 😀 Zdravú, podotýkam. To sa mne rozum zastavil 😉

@simonka77 - synček mi takmer 19 mesiacov. Po dcérke sme mali Cam Cortinu, pr mňa super. A tiež po nej aj golfáče Chicco Liteway - kvôli dovolenke sme kupovali. Ale teraz už nemáme kde skladovať 2 kočiare doma, tak sme tiež hľadali niečo medzi šporťákom a golfáčmi - skladné, ale priestranné (malý každý deň spáva v kočiari vonku), ľahké, čo nezaberá miesto a je pohodlné na vozenie aj pre dieťa. Chrbátik ide úplne do ľahu, je dosť široký na pohodlné spanie, aj výška opierky je v pohodičke. A páči sa mi, že sa dá kadejako polohovať strieška, aby pekne clonila napr. do očí svietiace slnko, zároveň odvetrávanie zhora atď.
Mala son nervy, keď som si predstavila dni, čo strávim na nete štúdiom kočíkov, tak som to stále odkladala. Náhodou som stretla kamošku a mala Britax B-Agile. A tak som našla svoj ideálny kočiar. Máme ho asi mesiac a zatiaľ som maximálne spokojná aj ja, aj malý 🙂
Momentálne je dostupná verzia Britax B-Agile Plus (má vylepšené polohovanie nožičiek oproti tomu pôvodnému). Trochu vylepšenou verziou pre náročnejších je Britax B-motion - má nafukovacie kolesá a polohovateľnú rúčku.

tchitchi
13. jún 2015

Netreba kupovat kocik 🙂 Treba kupit Brio a ten ma vsetko. Lepsi nie je.

katikamo
13. jún 2015

ja mam uz pri druhom dietati Concord Fusion a som velmi spokojna, vrelo odporucam 🙂

simonka77
autor
14. jún 2015

dakujem vsetkym za rady 🙂
zvazujem britax alebo valco snap 2015stku...teraz si dam asi nacas, a podla toho kupim)

krasnu nedelu vam prajem 🙂

danjeliiik
19. jún 2015

@simonka77 ahoj, ja ti neviem poradiť, ale rada by som počula tvoj názor nakoľko si mala i Tako i Caramelo kočíky - nakoľko zvažuje kúpu kočíkov v týchto značkách, ktorý sa ti zdal byť lepší? DAKUJEM 🙂

simonka77
autor
19. jún 2015

@danjeliiik pre mna bol lepsi camarelo, minimalne z dovodu, ze ked sa zlozil do auta, bola z neho jedna cast, kdezto Tako bol na dve casti, podvozok a vrch - bud vanicka alebo sportova cas. A to zabralo 3/4tiny kufra v aute. Tako som napr. nevedela riadne zdvihnut aj s malym (po schodoch napríklad), camarelo mi siel bez problemov. Oba su tazsie kociky, ale to robia aj nafukovacie kolesa. Priestorovo mi prisli rovnake, ale Tako mal (pre mna) lepši košík. Plus Tako som mala v smere aj protismere jazdy, vyhoda pri mensom dietatku.
Prajem spravne rozhodnutie 🙂