Ktorý športový kočík má konštrukciu odolnú na každodenné používanie, pevnú striešku a ide do úplného ľahu?

Zodpovedané
3. nov 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík.

Kritéria:

  • ľahký do schodov,
  • skladný do auta,
  • viac do mesta, menej do terénu,
  • odolná konštrukcia na každodenné používanie,
  • väčší odkladací priestor na nákup,
  • úplný ľah,
  • dostatočne dlhá a pevná strieška, čo sa nezatvorí v každej diere na chodníku,
  • môže/nemusí byť otočný v oboch smeroch.

Aký kočík mi vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pozri si kočíky Britax Strider M a Britax Strider S. Sú to mestské kočíky, ktoré sú cenovo dostupné. Sú skladné a majú veľké nákupné košíky.

Výbornou voľbou, ktorú tiež často odporúčam je kočík Maxi-Cosi Leona². Kočík je priestranný aj pre väčšie dieťa. Ľah má skoro úplný a je veľmi podobný dieťaťu v posieľke s hlávkou položenou na vankúši.

Pozri si aj cenovo dostupný kočík Kinderkraft Nea, ktorý ponúka veľa výhod. Má vyššie na konštrukcií umiestnenú hlbokú a priestrannú (80 × 40 cm) vaničku a aj sedadlo športovej časti je vyššie umiestnené. Má často nedostupnú funkciu v podobe kolmého sedu. Je dizajnový čistými líniami tvarov. Nea má nenafukovacie pneumatiky plnené penou a dokonca s dvojitým odpružením. Kočík zakúpiš vo viacerých farebných variantoch.

Môžeš si o ňom prečítať viac v krátkom článku, ktorý som o ňom nedávno napísala.

Ďalším cenovo dostupným modelom je kočík Espiro Only 2022, ktorý je ale vhodný skôr pre nižších rodičov. A to hlavne výškou umiestnenia jeho nadstávb na konštrukcií. Tiež nižším položením rodičovskej rukoväte.

Medzi tie ľahšie a skladnejšie mestské kočíky, ktoré si tiež určite pozri. Napríklad Hauck Vision X, Joolz Hub+, Cybex Balios S Lux, Zopa Quest a veľa ďalších.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally