Športový kočík, kde je dieťa tvárou otočené k matke

medovka14
9. apr 2017

ahojte baby, potrebovala by som poradit sportovy kocik, kde sa da sedacka nacvaknut smerom ku mne. Idealne s nafukovacimi koliekami, moze byt aj trojkolka, aby sa dal dat co najviac do lahu. A aby bol vhodny aj pre vacsie deti 🙂 kedze nasa "krpka" bude mat 8m a ma nejakych 78cm a 9kg.

Dakujem 🙂

bianca11
9. apr 2017

My mame valco baby snap ultra.je uzasny. Skoda ze som o nom nevedela skor... Nema nafukovacie kolieska ale nam nevadi. Je uplne lahucky, skladny, da sa nastavit aj do smeru aj protismeru jazdy. Uplne super je strieska. Mozno pre niekoho by bolo minus tzv. Korytkove sedenie, no nam vyhovuje. Za mna prave tento.

enusamt
9. apr 2017

Vsetky sportove kociky su otocne do 2 smerov 🙂

bianca11
9. apr 2017

@enusamt vsetky nie su. Moja 3kombinacia nebola. Potom som mala iba sportovy a tiez nebol. Preto som teraz chcela iba taky kde na dietatko budem vidiet. 😊 sice ak zaplatite za kovik okolo 500 e tak by sa mal otacat do oboch smerov.

medovka14
autor
9. apr 2017

@enusamt práveže nie sú... Mam doma Jane trojkolku staršiu a ta sa nedá...

medovka14
autor
9. apr 2017

@bianca11
Vďaka kuknem 🙂

enusamt
9. apr 2017

To vazne? Lebo ked sme teraz kupovali kocik, tak pri vsetkych co som sa zaujimala bola tato moznost... Napriklad petite&mars vario, co som aj kupila...

Ale hadam poradia skusenejsie, ja nemam taky prehlad 🙂

judithd85
9. apr 2017

Bebetto nico. Mam doma novy. Otocny. Nafukovacie kolesa..

wewerkatka
9. apr 2017

Ja mám Quatro Monza a je skvelý, rukavat sa preklapa, takže za jazdy volím aj smer a je priestranný...Mala sa v ňom v pohode aj teraz popretaca.

ukulela
9. apr 2017

@medovka14 valco snap ultra SPORT ma nafukvoacky, mam a spokojna, ma ale korytkove lezanie, nam ale nevadi, maly v nom spaval uplne v poho. maly ma 2,5, cca 15 kg a v zime v nom spaval stale - kombineza a tensi fusak zakryty hrubou dekou,resp nanoznikom.

ukulela
9. apr 2017

@enusamt otocne su tie z trojkombinacii, kde mas podvozok a nacvakavas korbu vanicku, alebo sportiak, alebo vajicko. samostatne original sportiaky spravidla taku moznost nemaju.

bianca11
9. apr 2017

@medovka14 a ake mas este kriteria? Cena? Napr. Ja som hladala tak do 200 e a musel byt lahky. Tiez som mala top bebeyto nico ale ten je tazky a podla inych mamiciek tazko skladny...

ukulela
9. apr 2017

@bianca11 ja keby som na to mala cas, prachy a moznostiu, tak normalne navrhnem a vyrabam sportak so zakladnymi kriteriami:
-sed v aj proti smeru jazdy
-vyskovo polohovatelna rucka
-polohovanie noh
-uplny lah
-vaha pod 8kg (alebo teda minimalna, ziadny 10 a viac kilovy kolos)
-nafukovacky/nejake minimalne odpruzenie
-skladny do maleho auta - bez toho, aby som musela davat dole kolesa a pod.
... to je taky problem poriesit taky kocar do 200 €? lebo mam pocit, ze neexistuje!

enusamt
10. apr 2017

@ukulela jaj takto... Lebo je pravda,ze som ozaj pozerala len tie 3v1... Tak na buduce viem

bianca11
10. apr 2017

@ukulela presne rovnake poziadavky 😁 tak v tejto cenovej kategorii taky asi neexistuje. To by ich museli navrhovat mamicky.

ertlovik18
10. apr 2017

@ukulela no nic budeme ti musiet nejak pomoct aby si mohla kociare realne navrhovat lebo to co si sem napisala je snom asi kazdej mamicky 🙂 ale mate pravdu teraz ide vsetko len s trendami a funkcnost sa pomaly vytraca aj tie kociare su male nedaju sa polohovat az do lahu a su neuveritene drahe

ukulela
10. apr 2017

@bianca11 ved to. ja som si vravela, ze nech nezerem, aj 300 dam, ale nenasla som. valco snap ultra boj jedinou akceptovatelnou volbou.ma muchy, no som s nimi zmierena 🙂 napr v predvadzacom videu nebolo korytko, ale normalne polohovatelny chrbat aj nohy - a pri tom korba otocna, no to bol model vyrabany pre USAmyslim .... keby som ho mala ako dotrepat (a vedela si ho objednat) tak si ho necham poslat 🙂 ale asi by ma vysiel tri krat tolko 🙂
... a ktej polohovatelnej rucke - ved su to dva plastove diely, ktore sa nacvaknu, to uz ozajnemohli na to valco dat?

ukulela
10. apr 2017

@ertlovik18 ... vedto,vyrobca si predstavuje ze kazde tri mesiace by si mala kupovat decku novy kocik, ved narastlo o 7 cm, ved privralo o 3 kg, uz sa nezmesti ... ved je zima, ved je leto ... za 3 roky ich vymenit aspon 6, ako aut pomaly za cely zivot 🙂

bianca11
10. apr 2017

@ukulela no oni bsetko tak robia. Ten valco ultra by mohol byt aspon o trosicku vacsi, aspon ta sedacia cast mohla byt. Zase je valco snap 4 ktory je vacsi ale neda sa otacat do oboch smerov. Proste idealny kocik neexistuje. Ja zase za sportovy by som 300 e nedala. Vsak aj plastenku k tomu mohli dat. Mam doma 4 aani jedna nesedi...

ukulela
10. apr 2017

@bianca11 ja som zacinala s trjkombonaciou camarelo - starsou, od susedy za stovec. maly vo vanicke do 7-8 mesiacov spaval a mal este miesto, potom sa z nej stveral von, tak uz v sportaku, ako bola som s nim spokojna, na dedinu parada, ale do mesta- prevazat, skladat, nezmestil sa mi do auta do kufra, v kufri som vozila len kolieska a korbu na sedadle - blokovane cele auto. a nechcela som golfac, ale daco aj na zimu a na spanie, tak som si vravela, ze ked som usetrila na hlbokom, pustim zilou pri sportaku, ale teda 1000 ja za kocar nedam 🙂 ani 500 ... tych 300 bol max. s tym, ze uz iny aj tak nekupim, ako som pisala spokojna s nim som, no viem si predstavit par drobnosti na vylepsenie ...

katrin21
10. apr 2017

@bianca11 ale ten ma korytkove sedenie, cize nejde do lahu, co by napr. mne nevyhovovalo...

@medovka14 pozri si z kocikov : Easy Go Optimo, ( dokupis aj nafucky) Bebetto NICO, Concorde wanderer ( tam das aj veeelke dieta ), X lander X pulse ( ale nema nafucky), potom su MAmas&Papas nejake otocne, napr. SOLA , CAsualplay LOOP ( ten mam aj ja, mala som aj to bebetto) ale tiezh nemaju nafucky...
Pozorm fajn lahky kocik je aj Petite&MArs VARIO, alebo Jane Slalom, Spider a MUUM, tie su tiez otocne a ten spider je aj do terenu, strasne dobre sa vozi....
NArychlo ma napadli tieto, ak ma este napadne nieco, dam vediet.

ak by si ozelela otocnost, tak lahky , spratny a dobry je aj kocik s nafuk. kolesami : CAmarelo EOS.... a bez nafuciek su Valco Snap 4 , s nafuckami vo verzii SPORT a este Oyster ZERO je fajn, aj spratny....

Inak nafukovacie kolesa pri sportaku su uz asi zbytocne.. v lete ich skoro vobec nepotrebujes, vacsina kocikov prejde hocijaky teren a zbytocne je s nimi kocik tazky...

katrin21
10. apr 2017

@ukulela to som uz aj ja hovorila, ze zacnem vyrabat idealny kocik : lebo taky na trhu nie je :D

vedorka
10. apr 2017

Hartan Topline S, je drahsi, ale perfektny. 🙂 Nerozumiem, tomu setreniu na kocikoch, co tu citam, ved drahsi kocik sa vzdy sa este predat. A je to vec, ktora sa pouziva roky a velakrat kazdy den aj niekolko rokov. Moj maly ide mat 3 roky a stale ho obcas este pouzijem a aj predam dalej 🙂

bianca11
11. apr 2017

@vedorka ja som sama na dve deti. Cize setrit musim a podla mna by to bolo zbytocne vyhodenych 500 e. Kto na to ma nech si pre mna za mna kupuje kocik aj kazdu sezonu. Jeho vec. Nikdy by som nekupovala dalsi kocik keby mi na nadom statom nepraskla konstrukcia, ktora sa neda opravit. Bol to obycajny 70e kocik z polska. Vyuzivany dennodenne 4roky, teren bol hrozny, kolieska neboli nafukovacie, ale bola som spokojna. Ja osobne by som nekupila kocik ktory bol pouzivany 3-4 roky. Moznoze keby bola cena fakt super nizka. Ale neberte to osobne. Ked som kupovala kocik pozerala som aj tu v bazariku, ale tak za tych 170-200e ojazdeny, kde tam oskrety som mala novy za 160.😉

vedorka
11. apr 2017

@bianca11 no jasne, je to kazdeho osobna vec. Len ja som kupovala kvalitny kocik z druhej ruky a este ho za 200 predam. Ked raz novy stoji 1000 eur, tak odvozi vela vela deti. Je jedno ze bol pouzivany 3 roky, ked je kvalitny, vydrzi. Oskretost mi nevadi, hlavne ze cosi vydrzi a nehrka. Dokopy ma vlastne stal za cele to obdobie 200 eur, ale bol peckovy a stale je. Podla mna je toto cesta, nikto nema peniaze navyse. 😀 nebat sa vrazit aj 400 a za 200 predat. ja proste nemozem tie lacne polske kočíky, vzdy ked som kocikovala cudzie babo, bola to hroza.. Fakt úprimne ani zadarmo.

medovka14
autor
11. apr 2017

@katrin21 dik za typy 🙂 radšej oželiem nafukovacie kolesá, len to prehadzovanie, aby ma videla je pre mňa najdôležitejšie 🙂 pokukám všetky 🙂

bosoriak
11. apr 2017

@medovka14 Ja este pridam, za mna bol najlepsi kocik zo vsetkych co som kedy mala Inglesina Magnum. Netusim, ci sa este vyrabaju, ale bol drahy. Kupovala som ojazdeny, ale nebolo to na nom vobec vidiet. Bol naklikavaci, takze ak som chcela otocit dieta, musela som celu sedacku aj s dietatom otacat. Ale bol celkom lahky, kolesa sli lahko vybrat, celkom rozumne zlozitelny, ale rozhodne nie do maleho auta (mali sme vtedy Daciu Sandero, co nie je velke auto, ale ani nie male).

Teraz mam ABC Design Turbo 4SF a okrem toho, ze je o malinko menej odpruzeny nez Inglesina, je paradny. Navyse ma super vec - prehadzovaciu rucku, co odporucam vsetkymi desiatimi. Mame velky kufor, takze uplne v pohode som nemusela pozerat, ze sa neda velmi dobre zlozit.

Co viem, tak este niektorym Gesslein a Teutonia sa daju prehodit rucky. Inak nafukovacie kolesa nie su potrebne, tieto nove kociky pruzia aj s nenafukovacimi a aspon odpadava problem vyfucanej duse v strede vyletu 🙂 Jo a este jeden tip - ak chces chodit do terenu, kup kocik so 4 velkymi kolesami. Mozu hovorit vyrobcovia co chcu, ak ides po snehu alebo po luke, tak mozes mat tie male otocne kolieska zastavene ako len chces, to hrkanie je citit aj tak.

Kazdopadne tie technologie a znacky kocikov nieco stoja. Ak chces napr. lahky kocik, ktory sa lahko zlozi a napriek tomu ma dobre pruzenie a je nerozhrkany, tak si zaplatis, s tym sa neda nic urobit. Ja som odjakziva kupovala pouzite kociky, ked ma clovek stastie, najde za velmi malo penazi velmi dobre.

Dobry vyber prajem!

katrin21
11. apr 2017

@medovka14 tak to potom jedine ten Easy GO optimo, alebo CAsualplay LOOP ale ten je drahsi.... alebo kupit niektory z tych dalsich,co som dala aj ked stoja viac, ale hoc aj pouzity, dnes kupis drahsie kociky za dobru cenu po 1 dietati neznicene..kedze sa menia castejsie..... netreba sa toho bat, ale treba kupovat take, co si vies osobne pozriet ..

luxus10
11. apr 2017

cam cortina ma vsetko co pozadujes, kolsa su nafukovacie aj polyuretanove...

adriana997
Odpoveď bola odstránená
Zobraz