Športový kočík verzus golfáč

spunticek
15. mar 2014

Ahojte dievcata, prosim skuste mi poradit. Mam 8,5 mesacnu dceru. Vozim ju v sportovom kociku Peg Perego Book Plus. Kupili sme 3kombinaciu, nakolko vsak uz hlboku vanicku a o chvilu ani vajicko nevyuzijeme, premyslam, ze by sme ho predali a kupili sportovy kocik (alebo golfac?) a autosedacku.

Moja otazka znie : od akeho veku je dobre dieta vozit v golfaci? Dcera je dost malinka, ma len nieco cez 6 kil. Zmesti sa stale aj do vanicky, len tak uz nechce byt. A zda sa mi zbytocne mat doma 3kombo, radsej predam a kupim novy kocik, ktory nezaberie pol bytu. A hlavne by to mal byt taky, kde je viac poloh, mala dost vymysla :D Ale zato je hrozne sikovna 😀 Od 5 mesiacov sama sedi, od 6 lozi a od 7 stoji 🙂 chvilu nevydrzi na mieste 😀 tak by som potrebovala poradit nejaky vhodny kocik pre dieta, ktore stale nieco vymysla a nechce lezat v kociku a zaroven je take malinke 😕

Ale som sa rozpisala 😅 prosim poradte ak viete 😀 dakujem za kazdu odpoved.

katkasofi
15. mar 2014

Stokke .. Nakloniš ju až do takmer úplného sedu 🙂 maly sa rad vozí otočený odo mňa.. A v sede. V restike keď ste napríklad nemusí ísť do stoličky ale krmiš ho v kočíku. Dá sa polohovať aj výška sedu.Podľa mňa super ... Lepší kočík som asi nemohla vybrať ...

spunticek
autor
15. mar 2014

Dakujem, ale ten je prilis drahy 😒

veriiii
15. mar 2014

@spunticek no, hlavne dbaj na kolieska=tie dvojradove, co ma vacsina golfacov su hrkotacky a nie moc vhodne pre tak male dieta-len na kratsie trasy..ja osobne by som nepredavala sportovy...uz pred kupou som sa snazila vyberat 3 kombinaciu so sportovym, aby bol skladny..a nelutujem..

veriiii
15. mar 2014

@spunticek ale zevraj inglesina avio je super..

spunticek
autor
15. mar 2014

@veriiii Aj ja som pri kupe vsetky veci zvazovala a sportak je dobry. Len vanicka mi je zbytocna s vajickom. Radsej by som to predala teraz kym to ma hodnotu 😉 aj tak mi to len zavadzia v byte. Bez podvozku a sportovej casti to vsak tazko niekto kupi. Preto by som predala cele a kupila nejaky iny. A hlavne dufam, ze v lete nebudeme potrebovat nejaky extra. Buducu zimu uz bude dost velka, to uz asi kocik moc nevyuzijeme - ci ano? Bude mat rok a pol

veriiii
15. mar 2014

@spunticek v roku a pol veru kocik vyuzijes,aj keby ti neviem ako skoro zacala chodit(moja bola tiez skora vo vsetkom az na chodenie -uplne samostatne bez stvornozkovania az v 14 mes..) ..),ved rok a pol rocne deti este nevydrzia chodit dlhe trasy ...neviem aku velku sportovu cast ma peg perego...neodhovaram ta od predaja,ale skor ako golfac by som pozrela nejaky kvalitny ,skladny sportovy, ak ho chce pouzit uz teraz, pre 8.5 mes dieta..podla mna sportove su pohodlnejsi ako golface, lepsie odpruzene atd..ja osobne neplanujem golfac z tohto dovodu..tak kukni tu na bazare..

spunticek
autor
15. mar 2014

@veriiii dakujem za odpoved 🙂 uvidime kedy bude chodit sama, pre mna - za mna by sa vobec nemusela ponahlat, aspon ju nebudem musiet nahanat 😀 peg perego je praveze dobry, len ako vravim, zvysok je mi zbytocny 😖 a nemusi to byt golfac, kludne aj nejaky dobry sportak ... uz pozeram na bazare, mozno nieco objavim 😕

dakujem pekne, si zlata 😉

syrik
16. mar 2014

@spunticek Ahoj,ja sa tiež prikláňam ku športovému. V tomto veku určite využijes .Ja mám športový veľký, no chcela som ľahší,spratnejsi, kvôli autu, ale malá mi dosť spávala A aj niekedy spáva V kočíku A to bude mať dva roky.Lenže problém bol ten,že mi V tom novom nechcela sedavat, tak som stále pri starom A nový predávam.Ale keďže už je viac na nohách,ako v kočíku,skúsim ju posadiť po dlhom čase do toho druhého A uvidím. Keď sa jej zaľúbi, nechám si ho,keď nie, predám oba A kúpim nejaký lacný golfac, to ozaj len na nevyhnutný presun A do auta 😀

spunticek
autor
17. mar 2014

@syrik Tiez sa bojim, ze sa jej novy nebude pacit 😀 je dost vymyslava 😀 tak snad budem mat stastnu ruku

lusinda1989
17. mar 2014

@spunticek ja mam tiez book plus a som s nim spokojna dobry je pre mensie deticky mala sa v nom stale rada vozi a to chodi od 9 a pol mesiaca teraz ma 18 mesiacov. Ak chces druhe tak nepredavaj odloz si ho podla mna je to skvely kocik ked tak si kup k nemu nieco sikovne na nakupy ja mam hauch za 50€ na dovolenky a tak ale na book nedam dopustit.

spunticek
autor
17. mar 2014

@lusinda1989 A ktory typ konkretne mas ?

lusinda1989
17. mar 2014

@spunticek fuh tusim hauck sport stvorkolesovy je to lacny golfac na rychle presuny a na dovolenky mam ho na sk tu mam perego a demu golfac za 15€ taky sup sup do auta a na nakupy ale ten sa neda dat do lahu takze je ozaj len taky sup sup... A perego s nim chodime von stale ked niekam ideme lepsi kocik som nevidela spratny lahky da sa zlozit a rozlozit jednou rukou a malu mat na rukach v druhej.

spunticek
autor
18. mar 2014

@lusinda1989 Hej, perego je najlepsi 🙂 tiez som s nim velmi spokojna 😉

lusinda1989
18. mar 2014
xkittikex
18. mar 2014

@spunticek moj maly mal 8mesiacov,ked som 3kombinaciu predala a kupila Zapp xtra,lebo je sice golfac,ale polohovatelny a da sa dat aj v smere aj v protismere jazdy,ja som s kocikom maximalne spokojna...kupila som k tomu este vajicko Maxi Cosi a teraz má uz 11mesiacov a stale pouzivame tu 🙂

fezan
18. mar 2014

Ak dovolíš, vopchám sa k tvojej téme - tiež hľadám športový kočík pre syna - bude mať rok. Zatiaľ používam šporťák z 3komb. ale už mi lezie na nervy - je to veľké ťažké hebedo☹ chcem športový kočík - neviem či vôbec taký existuje☹ tak poradte:
mal by byť priestranný, sedenie nechcem aby bolo nejak vysoko, veď keď už bude chodiť aby si vedel do kočíka sám vyliezť
nech nemá tie liliputánske zdvojené kolieska do ktorých sa zapichne každý kamienok- aspoň predné nech sú sólo - aretácia vítaná
polohovanie do ľahu - s páskom nemám veľké skúsenosti a taký ten mechanizmus sa mi zdá byť rýchlejšie
polohovanie aj nohy
rukoväť v celku - prehadzovacia byť nemusí ale beriem to ako bonus :.-), madlo pred bábom
kočík ktorý máme teraz váži cca 15 kg. takže je jasné, že chcem niečo ľahšie🙂
nijak zvlášť si nepotrpím na dizajnové kúsky, chcem funkčný kočík, kľudne ja starší. Baby poradte, ak viete.

spunticek
autor
18. mar 2014

@fezan Ja som max spokojna s peg peregom, je to vyborny kocik. Lahky, skladny, vyborne sa ovlada. Rozmyslam, ze dalsi si kupim tiez z tejto znacky 😀

spunticek
autor
18. mar 2014

@xkittikex ten som tiez pozerala, ale oni su len trojkolky? Videla som z novej kolekcie aj 4kolku jednu, ale velmi drahu. Je trojkolka prakticka?

xkittikex
18. mar 2014

aj ja som mala najprv obavy ci mam kupit trojkolku alebo nie,ale nakoniec som sa rozhodla ze vyskusame a fakt je super,ja som uplne spokojna 🙂 a kupila som ho cez Bazos za 100eur a mam k tomu zarucny list az do 09.2015 😀

spunticek
autor
18. mar 2014

@xkittikex Fakt? Super. Tak pozriem aj trojkolky 😀

xkittikex
9. apr 2014

😎