Ste spokojné s retro kočíkom?

magaret7
13. mar 2021

Ahojte, chcem sa spýtať či máte niektorá retro kočík a ako ste spokojné? Prikladám aj foto, konkrétne zvažujem kúpu tohto modelu.
Budem rada za každú vašu radu.
Ďakujem

natalala
13. mar 2021

@magaret7 hlboky kocik budes pouzivat tak pol roka, neviem ci sa da namiesto vanicky na neho nasadit aj nejaka sportova cast, alebo potom budes kupovat cely novy kocik. Podla mna je fajn na prechadzky, ale ak chodievas autom a kocik budes potrebovat v nom premiestnovat, tak mi pripada extremne neskladny a neprakticky. Plus ak mas jarne/letne babo, tak ta kozenkova (ak dobre vidim) cierna strecha nebude nic moc, neviem ci sa da nejako odtiahnut a je tam sietka na vetranie. Vizualne sa mi ten podvozok paci 🙂 asi si musis ty povedat, co od kocika ocakavas a ako ho budes pouzivat 🙂 urcite je zaujimavy, este som taky na ulici nevidela.

kittyna5
13. mar 2021

My mame Roan Emma a najlepšie čo sme mohli kúpiť. Keď vidím ako sa niektorí rodiča trápia s tými malými kolieskami a nevedia niekadiaľ prejsť a my bez problémov ideme, jama-nejama, obrubník, tráva, les, ľahký offroad kočároví 😄 veľa miesta vo vaničke, malý má skoro 7 mesiacov a cca 73cm a stále sa tam zmestí. Takže za mňa určite áno, lepšie ako tie moderné designové akože kočáre 🙂

mina17
13. mar 2021

tak ja mám niečo na štýl retro, pravdupovediac nečakala som že sa budu za mnou ľudia tak otáčať a chváliť, športová časť vyzerá mohutne neviem si predstaviť žeby z tým išlo nejaké malé žieňa 🙂 ... keď som išla do obchodu jediný retro kočik mali tento čo ste pridali a predavačka sa vyjadrila že to maju schválne na odradenie... vanička je drevená vyzerá to ako truhla kolesá su pogumované na tvrdom povrchu strašné skače kočik.... takže ja som z retro spokojná

mina17
13. mar 2021

@kittyna5 môj ma 9 mesiacov 11kg 75cm a vozí sa stále v hlbokom 🙂... športovú časť som 2x použila lebo som sa bala keď sa naučil sedieť ale pekné spí a sedí aj v hlbokom 🙂

thoughtfulweirdo
13. mar 2021

My sme mali Roan Marita, tiež retro konštrukcia a strašne som ho milovala 😄 to bol tank, prešiel fakt všetko a s úplnou ľahkosťou. Sneh, ľad, štrk, piesok, blato, cez les... Ani som netušila, že to je niečo špeci, kým som sa prvý krát nesnažila prejsť len cez mesto s kočíkom s obyčajnou konštrukciou 🤦😂 to sa nedá porovnať. Najlepšie bolo, že namiesto hrkania krásne hojdá, takže žiadne natriasanie ani po kameňoch. A to nehovorím o tom, ako kráľovsky sa do športovej časti aj teraz zmestí 3 ročná, v pohode by som ju ešte mohla voziť 😅 a zmestili sme ho aj do kufra mini fiatky. Jediné jeho mínus je, že je dosť ťažký, čiže na takú manipuláciu ako je zdvíhanie a prenášanie s dieťaťom je nepraktický. Škoda, že teraz sa nikde nedajú kočíky vyskúšať, bolo by fajn zistiť, ako je na tom tvoj model, či ti nie je moc ťažký.

11mirka22
13. mar 2021

@magaret7 mala som podobný, s týmito mega veľkými, tenkými kolesami... Bola som veľmi spokojná, prešiel po hocijakom teréne, (lesné cestičky, keď bolo sucho). Nevýhoda je preprava v aute (pokiaľ nemáte veľké). Ja som to riešila tak, že do kufra podvozok a brala som iba vajíčko, v ktorom sedela. Na nákup, k lekárovi, na návštevu to úplne stačilo. Keď mala 9 mesiacov, kúpili sme golfáč (polohovatelny) a ten sme brali na výlety a dovolenky. Keby ešte náhodou bolo dieťa, idem znova do retro.

venusa85
13. mar 2021

@magaret7 ja som mala tiez retro(2 kombinacia) a bola som velmi spokojna, nafukovacie kolieska-co nehrkotali po ceste, aj dost velka vanicka...sla by som znovu do jeho kupi

lusyc
13. mar 2021

Ja som mala Tako acoustic, veľká spokojnosť, na prechádzky super, malá si sadla až v roku, tak som sa ani nebála ju v ňom voziť. Rozhodla som sa preň, lebo staršia sa veľmi rada vozila v ešte mojej a bratovej Liberte u nasich. Tam keby som mala brať nás kočík, tak už nezmestim do auta psa, kufor a ostatné veci. Športový som už velmi nevyužívala, prišla korona a kúpila som športový dvojkocik, lebo voziť sa chcela aj staršia a von sa dalo ísť len do divokej prírody. Keby som si mala zas kupovať kočík pre bábätko, určite idem do retra s vanickou s hrubsimi kolesami, ale len v prípade, že ho netreba stale dávať do auta. V tom pripade by som volila rovno športiak s možnosťou úplného ľahu s vložkou taskovanickou, niečo ako Joie mytrax alebo geisslen f6. Retro má veľké plus, že hojdá.

hiddenobject
13. mar 2021

@kittyna5 my tiez mame emmu a presne pre to ju milujem. Mame aj sportovu cast. Je to sice hovado v porovnani s inymi kocikmi, ale tolko sluzby mi uz urobil, co by ine kočíky nezvládli. Napr. nosenie 10kg nákupu + 17kg syn. To by ine kočíky nedali 🙂
A pre autorku, ak sa ti paci, chod do toho 🙂 syna som v hlbokej vanicke vozila skoro do 11 mes. 🙂

magaret7
autor
13. mar 2021

@hiddenobject
@lusyc
@venusa85
@11mirka22
@thoughtfulweirdo
@mina17
@mina17
@kittyna5
@natalala
Ďakujem Vám všetkým za rady, a presne ako mnohé píšete určite pojdem aj ja do retra. Auto mame veľké s tym problém nieje, akurát by bolo najlepšie vyskúšať aky je ťažký nakolko budem dieťa aj kocik v čase manželovej neprítomnosti prenášať do bytu. Uvidime no. Ale všetky máte krásne kociky ta Emma sa mi tiež veľmi páči. 😊

ivangeline
13. mar 2021

Bola som spokojna. ;)

kittyna5
13. mar 2021

@hiddenobject aj my máme športovú časť, len malý ešte nesedí, tak nebudem ho tam zbytočne dávať, aj keď sa dá sklopiť až do lahu, jemu zatiaľ vyhovuje vanička. No s tým nákupom to poznám 😄 len ja som to asi trochu prehnala, lebo som nevedela vyjsť ani malý kopček, mi museli ľudia pomôcť 😂😂 kočík to pohode zvládal, ale ja nie 😂

lusyc
13. mar 2021

Neviem si predstaviť sama prenášať hlboký kočík s dieťaťom. Vrcholovy výkon je podla mna preniesť aj ľahký športový s dieťaťom po pár schodoch. A to ešte treba mat aj dosť dlhé horné končatiny na oblapenie, okrem sily Obelixa.

basska23
13. mar 2021

Mam doma dva kočíky Tako Acoustic.Jeden som mala v obývačke dalsi na von.Najlepsi kocik.Bila som veeelmi spokojna.Mala som.moznost mat aj s otocnymi kolieskami ale to bola katastrofa. Nikdy viac.
Inak v pohode vošiel aj do VW golf4 .
Retro je najlepší a veľmi pohodlný pre bábätko.

loginexistuje
13. mar 2021

retro je fajn ale nie na prenasanie do bytu a pod to urcite nie ja by som pozrela inglesinu aj na bazare napr ale urcite ries nejaku kocikaren a pod

stevvvka
13. mar 2021

Ja pridám opačnú skúsenosť, zdedila som retro, bol krásny... Ale keď chceš "odbočiť" alebo ísť do strany musíš zadné kolesá k sebe nahnut, zle sa mi manevrovalo, potom som kúpila z bazáru taky s otočným kolieskami a to bol teda rozdiel, ľahucka manipulacia.. Takže ja už by som retro nechcela

beata_k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusankomoj
13. mar 2021

Ja som mala retro pri dcére(aj keď vtedy to nebolo ešte retro,ale móda🤣🤣) a pri synovy som mala Adamex. Oba boly veľké,pohodlné,ale ,,retro"bol pružnejší a taķý hojdacejší. Synov bol tvrdší.

alby2014
13. mar 2021

Ja mam len hlboku Inglesinu Sofiu...dve deti odvozila skoro do 8 mesiacov, presla vsetko, krasne hupala, kym ine mamy sa prechadzali, aby deti spali, aj som deita uspala, sadla v parku s knizkou a obcas kocik pohojdala, resp. do neho strcila nohou a dieta spala dalej. Velka pohodlna vanicka. Mmame kocikaren, ci nic som nevynasala a ani nechodila autom, kedze byvame v centre a od lekarky az po postu vsetko pekne blizko a peso. SPortovy som uz kupovala iny, lahky, moderny, na jendu ruku. Inak mam Sofiu odlozenu pre tretie, len dofukam kolesa.

siska53
13. mar 2021

@magaret7 ja som mala inglesinu magnum s pneukolesami, tiez v podstate retro. Najskvelejsi kocik, aky pre mna mohol byt!!! Deti do viac ako roka v nom aj pekne spavali, dokonaly.

magaret7
autor
13. mar 2021

@lusyc určite nebudem dieťa v kočíku sama nosiť po schodoch. Najskôr vyberiem dieťa dam do bytu a potom kočík. Určite niečo vymyslím

siska53
13. mar 2021

@magaret7 skoda, ze nemate vytah.. toto som ja riesit nemusela.. pamatam.si inak, ze pri sesterke mali vtedy ultra moderny a na zimu kupovali starsi, velky hojdaci.

lusyc
14. mar 2021

@magaret7 najprv dieťa, potom rozložiť kočík na vaničku a podvozok a osobitne každú časť vyniesť. Inak sa to ozaj nedá, je to opacha. Teoreticky dieťa vyniesť vo vanicke, sú aj take s popruhmi, myslím, ze inglesina alebo peg perego to majú.