Tipy na cestovný kočík

jankarich
31. júl 2023

Ahojte, prosím o typ na cestovný kocik, pre dieta do 22kg, pohodlný aj pre staršie dieťa (1,5 r, 3r), ľahko skladny, LAHKY. S kolesami, ktoré z zvladnu aj ľahší terén. Vdaka

dzejsik
1. aug 2023

@jankarich nemam otestovane, ale dost sa mi pizdavaju novinky Cam Off road a Espiro Fuel, ze maju vacsie kolesa a stale pritom rozmer cestovnych kocikov … inak sme mali Cybex Eezy S+2, ten prejde aj aky taky teren, len muz sa potkynal na zadnej spojovacej tycke, inak skvely a teraz mame Easywalker Jackey a ten ma kolesa mensie obcas sa zaseknu ale inak na vylety na cestach je ozaj dobry

jankarich
autor
5. aug 2023

@dzejsik ďakujem za odpoveď. pozerám práve ten easywalker jackey asi najviac, aj ked stále vaham
Napísala by si mi prosím podrobnejšiu recenziu? Dakujem

dzejsik
5. aug 2023

@jankarich akurát sme dovolenke a starší nám ochorel, takže zaručene odvezie aj 4 a pol ročné 105cm vysoké 18kg dieťa a aj sa tam vyspal, malý drobec teraz chodí na rukách ... super sa skladá, je pekný, konštrukcia pevná a pekne odpružená, látky nepremokavé, takže špina ide ľahučko dole, strieška na cestovný kočík ok, ale nie z najdlhších ... čo mi vadí je pokrčený šilt vpredu (s tým som nevedela vymyslieť nič, keď ho stále skladáme do auta alebo doma do skrine, ale tak je to maličkosť) a teda prejde kadečo, ale s tak ťažkým dieťaťom treba z vyššieho obrubníka občas zísť zadnými kolesami miesto predných, čo zase na cestovný kočík nie je nič strašné, inak rozbité chodníky tu prešiel v pohode aj so starším synom, aj kamennú cestu ... posledné čo mi napadá, tak by som ho nebrala na také tie historické kamenné dlažby (nemyslím mačacie hlavy, ale na niektorých hradoch sú chodníky/cesty akoby z okrúhlych skál, kde sa zle ide aj bežným veľkým kočíkom a tento to teda nedá :D takto narýchlo mi napadá len Kutná Hora, kde tie cesty také majú a kočík sme museli niesť v rukách)

ak ste vyšší, tak by som siahla po verzii XL, má tie kolesá o dosť väčšie od klasiky, ale mne tam bolo veľmi vysoké rodičovské madlo

jankarich
autor
5. aug 2023

@dzejsik ďakujem krásne za siahodlhu odpoveď a čas ktorý si tomu venovala. Najviac zo všetkých, co som teraz videla, rozmýšľam práve nad jackey a jackey xl, len nemáme po blízku žiadne obchody s kočíkmi, az do 60km a nemám si to kde vyskúšať a toho vyššieho mala sa bojím, aj ked momentálne mám kocik s väčšími kolesami a nedám na dopustiť. Tak budem uvažovať ďalej, ale recenziu si mi veľmi pomohla 🙂