Velkosť vaničky na kočíku pre letné dieťa

11. jan 2022

v lete mám termín a ak bude všetko ako má v decembri by malo mať malé 6 mesiacov. Prosím je dlžka vaničky v kočíku 76 cm málo? Viem, že záleží od toho aké bude bábo velké a to síce netuším :D ale ked si zoberiem mňa a manžela aký sme a aký sme boli pri narodení tak dúfam že nebude mať viac ako 3,7 kg pri narodení :D a teraz dilema kedže pol ročné dieťa v zime plus fusak ...mám vyhliadnutú bexu a tá má len 76 cm tak neviem....všetko ostatné sa mi na nej páči len tá velkosť ...

haley7897
11. jan 2022

Obe moje deti v 4, 5 mesiacoch chceli vidieť von a putovali do športovej časti (v ľahu). Do vaničky by som investovala minimálne. "športak" je to kde chceš mať čo najlepšiu funkčnosť, ten je nadlho

autor
11. jan 2022

@haley7897 chcem kúpiť dvojkombi a viem že záleží od dieťaťa kolko tam bude chcieť byť a niekomu tam vydrží aj do 7 mesiacov tak radšej by som bola pripravená a mala aj tú hlbokú časť dosť velkú...no a na tej bexe vyzerá byť tá športová časť tiež dosť velká a praktická ...

haley7897
11. jan 2022

Co ja viem. Keď v decembri bude mať 6 mesiacov máš ešte 3? ďalšie chladné mesiace. 8-9 mesačne dieťa už bude tak ako tak v každej vanicke ako v konzerve. + zimné oblečenie, fusak, deka... A tiež deti v tom veku sa už samé otáčajú, sadajú si, už to nebude ok ani z bezpečnostného hľadiska. Osobne by som si našla vaničku pre radosť aká sa mi páči a investovala do funkčného športaku

didi2102
11. jan 2022

Väčšinou sú už 6m deti tak či tak v športovej časti na lezato ,lebo ako píšeš s fusakom a napr overalom sa nevojde dokopy do ziadneho,skôr by som vyberala kočiar napr s dlhou strieškou a niečo také,mne sa narodil v júny , mal len 2.5kg a išiel v decembri do športového

autor
11. jan 2022

@didi2102 fakt? ...no ja čakám prvé a toto je hotová španielska dedina pre mňa :D

marrilyn
11. jan 2022

Moj maly je junovy, tiez som mala predstavu, ze co najvacsia vanicka (nasa mala 79 cm), aby sa mi tam este v zime vosiel s fusakom. No so zimnym fusakom sme museli vanicku vymenit za sportiak 🤷🏻‍♀️ On je ale z tych vacsich deti.
Aj tak by som sa uz ale velmi pri vybere neriadila vanickou, treba hlavne tu sportovu cast, aby vyhovovala, tam bude dlhsie. A aj keby bolo babatko drobnejsie, ze sa tam zmesti, tak asi maloktore by ti kludne lezalo vo vanicke v 7-8 mesiacoch, ked chce sledovat okolie.

rosalie1411
11. jan 2022

Kamoška ma júlové bábätko a kočík camarelo a jej teda malý vydržal vo vanicke až do marca.. Bol tam úplne spokojný. Potom prešli na športovú verziu, ale v tej nechcel byť, tak sa zasa vrátili na spanie do hlbokého.. Na tom camarelo je dosť veľká vanička.. Ale každé babo je iné.. 😊

petamich
11. jan 2022

maly ma 5.5 mesiaca a ma 71cm a vyse 9kg uz sa narodil velky a mohli sme to predpokladat, kedze manzel je vysoky, nas kocik ma 74cm vanicku a odkedy tam mam prechodny fusak tak ma nohy skrcene, ak by bola vacsia zima, tak hruby fusak a dieta sa mi tam nezmestia uz od oktobra 🤷‍♀️ keby ja vyberam znovu hladam vacsiu vanicku alebo urcite kombinaciu alebo sportovy, ktory sa da dat do uplneho lahu a ziadne korytkove sedenie

didi2102
11. jan 2022

Najprv si povedz rozpočet ,ten je smerodajný,potom naj neaka predajňa v okolí aby si získala reálny prehľad čo je v ponuke ,väčšinou tie ,,poľské kočiare,,majú veľké vaničky ale zase športové casti sú nič moc,skôr vyuzijes športovú časť ,pozeraj niečo na lezato,mne osobne sa tiež nepozdáva Korýtková sedenie ale klasické,napr u mňa bola podmienka veľké kolesá lebo sme pod Tatrami a dlhá strieška ktorá.mi zakryla skoro celú sporotovu časť v ľahu,no časom sme zistili že kočík je dosť ťažký na nakladanie do auta , mne sa nedal zložiť v celku so športovou čiže rozkladať prekladať,nakoniec som aj tak kupovala iný športový,teraz keby vyberám kúpim si ten istý kočík ale.o kategóriu vyššiu a drahšiu nech sa aspoň skladá v celku a nekupoval by som origos tašku lebo stala 60eur a stála za 💩 😄👎

didi2102
11. jan 2022

@rosalie1411 inak pozeram ten camarelo čo si písala,má dĺžku 86cm a ten nový model previo z 2021 je aj celkom pekny

autor
11. jan 2022

@rosalie1411 ten camarelo vyzerá celkom dobre len či sa aj lahko skladá ...pozerala som aj moon a tie sa mi páčia hlabne pre ich lahké skladanie ...len zas sa nemôžem nikde dočítať aké majú kolieska :D lebo chcela by som gelové

autor
11. jan 2022

@didi2102 tak chcela by som sa max do 700 eur zmestiť a teraz majú aj všade všeliaké akcie po vianociach ....no a pozerala som moon ten má celkom dobrú športovú časť aj si ho chvália v predajni mi povedali že za minulý rok najpredávanejšia značka ...len myslím že nie je odpružený a neviem aký typ koliesok má ale páčil sa mi hlavne preto lahké skladanie

didi2102
11. jan 2022

Neuveríš ale aj ja som mala.moon 😄😄😄 nekupuj len tu.otrasnu tašku,neodporúčam ani originál fusak aj ten mám a nič moc,dobrý je rukávnik na zimu, kolesá.su dobre aj do terénu,myslím že jedny z tých lepších,samozrejme naj kolesá sú nafukovacie ale tie väčšina.kombinacii nemá,toto je taká tá.odolna pena čiže bezudrzbove,majú super striešky,vanička má cca 72-74cm čiže určite.max do decembra a syn bol ozaj malý

autor
11. jan 2022

@didi2102 a ktorý typ si mala? 🙂 lebo teraz n.one 2 má mať 80 cm a kolieska všade písané otočné a neviem čo ale nikde že či gelové alebo aké :D ..a nafukovacie asi moc nechcem lebo tie ako jediné môžu mať defekt . alebo ? ....Tašku ani iné veci nemám v pláne kupovať pokial to nebude súčasť setu v zlave alebo čo :D

didi2102
11. jan 2022

Jediná chýba je že ja som proste.zobrala.model že.sa.neskladala sportova časť s konštrukciou ,kamarátka kupovala o rok neskôr a iný model a.uz ho vedela poskladať dokopy,športová časť je dosť veľká že sa.mi do nej vopchá aj 3.5r , veľký spriestanny košík ako som písala vybrala by som ho znovu,ja som mala moon nuova, kamoška moon Scala

ckatka
11. jan 2022

Môj syn má rok. Nosí oblečenie 80body a 86 gate. Neviem koľko má cm. A v decembri som mu vymenila sportiak nazad za hlbokú vaničku. Mam pocit ze ho v nej viem lepšie zababusit. A kočík používame len na obedne spanie, čiže vložím, zaspí, odparkujem na verande a keď sa zobudi, vyberiem ho. Na obzeracie prechádzky chodíme so šatkou.
Mam bugaboo cameleon 3, a v pohode sa tam zmesti a to tam mam fusak, deku a dieťa je v zimnom overale.

didi2102
11. jan 2022

Áno môžu mať defekt ale ja mám teraz.sporotovy s nafukovacími a je mega super , kolesa sú otočné že krúžia ako keby 360stupnov že je ľahká manipulácia a ja mám model z 2018, oniaju každý rok nové a lepšie čiže ozaj super

autor
11. jan 2022

@didi2102 a čo sa týka odpruženia? myslím že moon odpružené nie sú

didi2102
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didi2102
11. jan 2022

Niesu ale zvládajú terén on,my sme.chodili po Tatrách,po lúkach a ok ,máloktorý kočiar je real odpruženy,hojdat sa neda

autor
11. jan 2022

@didi2102 to je super ...len teda som sa bála že ked u nás na dedine sú aj také štrkovejšie chodníky aby som nedostala defekt.......zrovna tá bexa čo som skúšala odpružená je :D len mi pripadá taká mohutná tak neviem či by to skladanie nebolo zložitejšie a ťažšie lebo to sme neskúsili

didi2102
11. jan 2022

Neviem koľko máš času v kľude si obehajnposkusaj aj viac krát a rozhodneš sa

titla
11. jan 2022

Ja mam junove dieta. Podedila som polsky kocik Baby Merc s velkou vanickou. A hoci sa mi tam este ako 5 mesacny zmestil aj s fusakom, a to nebol ziaden drobec, ale uz tam nechcel byt, v hlbokej vanicke vrestal. Ako sme vymenili hlboku vanicku za sportovu cast, dieta znova spokojne. Sportova cast sa dala sklopit do uplneho lahu a ked som pridala nanoznik a zatiahla striesku (bola velka) bol tam krasne chraneny, ako vo vanicke. Mala som nafukovacie kolesa a na sidliskove obrubniky a lesne cesty super. Za 1,5 roka len jeden defekt.
Hlavne negativa tohto kocika boli, ze bol tazky a nespratny. Zabral cely kufor auta a zle sa skladal. Na presuny absolutne neprakticky. A ked bol syn uz vacsi a sedel, tak nechcel byt v kociku po leziacky. Zaspal v sede a ja som ho potom sklopila do lahu. A tento kocik sa sklapal do lahu zle, potrebovala som na to dve ruky, furt to heglo, x-krat sa pri tom zobudil... To ma prinutilo vymenit kocik.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weuska1559
12. jan 2022

No neviem moja dcérka má dnes 6 mesiace a ešte v pohode do februára marca budeme vo vanicke má ju pod hlavnou nadvihnutu keď nespi a pozerá von keď spí vyberiem deku.a to má fusak s ovčieho runa,ona je v oberaly a plus hrubá Dormeo deka a miesta má habadej . A to máme stokke cruzi

bolarazjedna
24. jan 2022

Ahoj, neviem, či si sa rozhodla už pre niektorý kočík, ale ako by som čítala po sebe ☺️ tiež čakáme prvé babi, ma sa narodiť začiatkom júla, a tak tiež hľadám dlhšiu vaničku kvôli fusaku no a tiež sa mi naživo veľmi páčila Bexa. Ja som teda videla Bexa ultra 2.0, na nete sa mi pozdáva aj Bexa line 2.0, veľký rozdiel nie je, akurát že Bexa line ma zabudovanú mostekieru do striešky a má kolesá z tvrdené gumy, Bexa ultra zas gélové (neviem v com je rozdiel, ale obidve sú bezudrzbove, nie nafukovacie).

Co sa týka porovnávania kočíkov mne dosť pomáha Centrum recenzií tu na MK, tam vieš skoro všetky kočíky vyhľadať a pekne porovnať jednotlivé parametre, je to veľmi dobre a prehľadné spracované, ja som porovnávala v Excely, tie parametre ktoré ma zaujímajú, takto mam väčší prehľad, do ktorého kočíka sa oplatí investovať, resp ci sú vôbec nejaké významné rozdiely. Skus pozrieť, akurát že Bexa ultra 2.0 tam nie je, iba Bexa ultra ( a ten ma trocha iné parametre) a Bexa line 2.0.

Ešte mi prišla uzitocna kalkulačka výšky a váhy podľa veku a pohlavia dieťaťa na mamaaja.sk - pekne ti napíše priemer aj maximum na jednotlivé mesiace, tak vieš skôr odhadnúť, či sa babo zmestí. Ak by si chcela, v súkromnej správe ti môžem poslať moju excelovu tabuľku, ak by ti to pomohlo.