Ako obliekate svoje bábätká v májovom teple?

lulu19
25. máj 2011

poradte prosim ako ho mam obliekat doktorka mi zakazala mu adavat kratky rukav a j kratke gate ale ved je teplo uz aze musi mat aj ciapku ale naco ked mu v kociku slnko nesvieti .poradte dakujem

latvia
25. máj 2011

kratky rukav a kratke gate kludne mozes, ale prehod plienku cez kocik, nech nanho neprazi slnko. ak fuka silnejsi vietor tak ciapku urcite treba, staci ale uplne tenucka bavlnena, nech sa prilis nepoti, ono malokedy sa stane ze matka dieta podchladi, skor su deti prehrievane...

zivika
25. máj 2011

suhlasim s latviou 🙂 zaujimalo by ma, ze preco ti doktorka zakazala kratke rukavy a gate...ked je 30 stupnov, nemas nad cim rozmyslat, ked dietatko vela naoblekaz, moze sa prehriat, alebo sa spoti a obsype sa ti potnickami...niektorych doktorov fakt nechapem! 😖

jasminet
25. máj 2011

ze zakazala davat kratky rukav a gate... a ona sama v com chodi oblecena v tomto teple? 😕

uplne v pohode kratky rukav aj kratke nohavice mozes dat, do hlbokeho kocika nefuka, skor tam stoji vzduch. ciapku nemusis davat, skor nejaky letny tenky klobucik.
ja som malu vencila v body s kratkym rukavom a v ponozkach, bez ciapky, klobuka, nohavic a to mala 9 dni ked sme takto isli prvy krat von... 😉

veverina
25. máj 2011

Lulu aj ja davam babam len take opalovacky a tenke ponozticky a minule som im dala len body s kratkym a ponozky..ciapku nedavam ked lezkaju a nesvieti na ne,ale uz mam kupene letne klobuciky..fakt divne co Ti kazala lekarka..ved chudatka aj ked ich mam tak nalahko oblecene,tak maju vlasky v zadu spotene,tak si neviem predstavit,keby som ich obliekla viac,ved by sa mi uvarili 😅

evickapooh
25. máj 2011

no ja osobne 2 mesacnemu babatku dala dlhe gate-nejake vzdusne ne hrube napr. jeansy a kratky rukav[body],a tenku ciepku-babo strti najviac tepla cez pokozku hlavicky!kratke gatuse by som este nedala ...kvoli veku...a predsa este je len maj...mozno v juli....no ze deti su skoro prehrievane ako podchladene?no neviem-....mozno podchladene zrovna nie...ale prechladnute..casto vidim ze mamicky maju sveter ,alebo mikinu,dlhe nohavice ...a dieta lezi v kociku -nepohybuje sa- v tricku kratkom rukave,resp. kratke kratasy,a na 2 den nadcha..ved este je len jar...pocasie je premenlive...ja obliekam deti ako seba...ked dieta lezi resp. sedi v kociku tak plus 1 vrstva,t.z. tenky sveter ci tenka deka navyse,alebo v lete aspon textilnu plienku prehodit cez brusko..

kate852
25. máj 2011

Ahoj lulu, kratke nohavice a kratky rukav staci. Mozes mu dat aj klobucik 😉. Ked bude naozaj velmi teplo tak mu mozes dat len body.

lienockaa
25. máj 2011

lulu-moj syn je presne v marci narodeny ako aj tvoj, v r.2008 bolo velmi horuce leto, horucavy prisli tiez uz v maji, davala som mu normalne kratke gate a kratky rukav, alebo kratky overal..a ciapku sme mali taku platennu siltovku, alebo piratku, ak nefukalo, tak bez ciapky v kociku..ja som sa na to obliekanie doktorky ani nepytala..syn bol stale spoteny, tak som robila tak, aby spoteny nebol, alebo minimalne..divne, ze to zakazala kratke veci davat..

janka0007
25. máj 2011

ja som tiez obliekla malej len body s kratkym rukavom a ponozky a prehodila som cez nu len plienku,narodila sa sice v juli,ale uz aj teraz je teplo teplota sa vysplha aj na 30-na slnku,a na hlavicku len klobuk,dnes sice dost fuka,aspon tu u nas ale ked nefuka tak kratky rukav urcite..

aliza
25. máj 2011

@evickapooh, no a kvoli comu potom obliekas tie dlhe gate? aby dietatu nebolo zima, nie? cize aby sa nepodchladilo. Prechladnut sa neda len tak, v 30 stupnoch, prechladnes napriklad ak sa spotis v zime a potom zacne fukat studeny vietor alebo si dlho v spotenom v chladnom pocasi. Ked neprechladne dieta pri mori, kde sa kupe naholo a potom len zabali do deky a tiez tam je okolo 30 stupnov, tak nechapem, ako moze prechladnut v kratasoch. Moj maly sa kupal minuly mesiac na zahrade v bazene, vonku bolo 25 stupnov, mal 7 mesiacov a nic sa mu nestalo, ziaden soplik, ziadne prechladnutie. Tu u nas bezne fuka okolo 40 km za hodinu a maly ciapky nenosi vobec a este nebol chory. Teraz mame okolo 18 stupnov, ale fuka studeny vietor, pocitovo je tak okolo 13 -14 a maly ma body s kratkym rukavom, naboso sandalky a rifliky. Dcera sa narodila koncom aprila a uz v juni mala len tielko s kratasmi a nikdy neochorela. Ja vychadzam z vlastnych skusenosti, mam zdrave deti, s dobrou imunitou, zatial co kamosky, co obliekali prehnane svoje deti, maju deti stale chore.

Ano, pocasie je premenlive, ale je premenlive cely rok, aj v lete, ale 28 je 28, nechapem, co to s tym ma, ze je len maj.

ivanka85
25. máj 2011

my mame skoro rok a ciapku alebo klobuk nosi vzdy, aj ked len uplne lahucku ale ked fuka, bojim sa prievanu a ked nefuka, tak v teple klobucik🙂my sme sa narodili v juni a bolo velmi teplo, maval bodycko s kratkymi rukavmi alebo take tielkove a prehodenu plienku ako pisala latvia

barchee
27. máj 2011

ak je do 20 stupňov - dávam malému bodyno s dlhým rukávom alebo bodyno s krátkym rukávom a tričko s dlhým rukávom na to+tepláčiky a ponožky a ak je nad 20tak dám bodyno s krátkym rukávom a tenučké bavlnené gate s ponožkami také v celku z HaM...kraťasy a bosé nosy až v lete, ešte sa mi nezdá byť tak teplo na to...tenučkú čiapku nedávam vždy...ak je moc teplo nedám vôbec, šak nech sa vetrá, veď do kočíku mu na hlavu nesvieti 🙂 a vždy mám v taške tenkú prikrývku bavlnenú 😉

ocino123
27. máj 2011

my davame len body s kratkym rukavom, ponozky, a bavlnenu ciapku. ale mame stale so sebou kosielku a tenku deku, ak by sa zmenilo pocasie. chlapci maju obcas studene ruky ale riadime sa skor podla celkovej spokojnosti chlapcov 😎

kaselka
27. máj 2011

Poznáte materiál Outlast? Ak nie, skúste pozrieť tu je super, mám doma nejaké vecičky + zimný fusak a spací vak a je to skutočne tak, ako píše výrobca. http://www.dita-outlast.cz/co-je-to-outlast a ešte aj tu http://www.ametist.sk/index.php?option=com_cont...

tosomja
28. máj 2011

Tiež dávam krátke tričko, alebo body a krátke nohavice, ponožky a sandálky...čiapočku si stále stiahne a bola som na ušnom, lebo sa mi zdalo, že ju bolí uško a našťastie všetko v poriadku, pýtala som sa dr. či treba dávať vonku čiapočku keď trošku fúka...ona mi na to ppovedala, že nie, lebo to nie je prievan, len v uzatvorených miestnostiach, alebo krížovom prievane, alebo do klimatizovaných miestností....my tiež nenosíme čiapku a nemáme hneď prievan, keď trošku zafuká...a keď má vlásky a sedí v kočiariku, tak nemá ako úpal dostať a už dostať aj kvalitné opaľovacie krémy na detskú pokožku 🙂

annaopialova
30. máj 2011

ahoj lulu19 ano mas pravdu je teplo treba len davat tensie veci ja mam 9 mesacneho syna a ked je take teplo tak mu dam tenke nohavicky a bodinko z dlhym rukavom a vtom je v kociku ale mam pri sebe ak by sa ochadilo mikinku a tenku ciapockunetreba deticky prehrievat