Ergonomický nosič od narodenia

20. mar 2021

Ahojte, som prvorodička a potrebujem poradiť keďže nemám žiadne skúsenosti. Aký je najvhodnejší nosič od narodenia?

tetaandulkova
20. mar 2021

Tiež som na tom ako ty, čo som si našla recenzie a diskusie na túto tému, zistila som že najlepšie sú Manduca a Rischino. Ja som kúpila Manducu 🙂

jenny257
20. mar 2021

Storchenwiege 🙂 alebo iny taky nastavitelny .

cookie29
20. mar 2021

Každému vyhovuje niečo iné. Najlepšie je vyskúšať a otestovať. Každému vyhovuje niečo iné. Skus skupinu nosíme naše deti.

maris5
20. mar 2021

Odporucam na FB skupinu Nosime nase deti. Dievcata tam ti ochotne poradia.

tehotna40
20. mar 2021

Rischino Flexible, maximálna spokojnosť

zuzzinkaa
20. mar 2021

Ahoj v FB skupine nosíme naše deti práve tento víkend prebieha jarný výpredaj. Skús si aj tam ísť niečo kuknúť, niekedy sú ceny naozaj super. A baby aj poradia. Keby dačo kľudne nápiš 🙂

licc
20. mar 2021

Ja som si kupila rischino, ale sestra mi este odporucila be lenka, vraj bol uplne uzasny...

zuzzinkaa
20. mar 2021

A ešte všetko čo ti tu dievčatá radia (okrem toho storcha tuším) nie sú novorodenecké nosiče. Väčšinou sú pre bábätka tak od troch mesiacov. Ak chceš viazať menšie bábätko tak sa odporúča skôr šatka, tá pre mna ale bola sci-fi to uviazať 🤣 ako prvorodicke by som ti ale odporučila možno na prvých pár týždňov elasticku šatku (jednoduchšie viazanie/ od narodenia/pohodlná tak do +-6kg) a potom ak nechceš pevnú šatku tak prejsť do novorodeneckeho nosiča. Veľmi záleží aj na tom aký máš cenový strop.

enoula
20. mar 2021

Sestrice maju od narodenia Carrier One. Mame od nich len základnú verziu a je super

karolinka1991
20. mar 2021

Ahoj, mam Rischino a Storchenwiege. Mladšia dcérka sa narodila o 3 týždne skôr ako 2.5kg. Tú som nosila po mesiaci, keď mala 3.5kg. Rischino na také malé bábätko mi nepripadalo vhodné, ale Storchenwiege úplná topka. V tom som ju nosila asi do pol roka a potom mi tam už bola moc ťažká, tak od pol roka Rischino. Manduca mi nesadla, ale každému vyhovuje niečo iné

karolinka1991
20. mar 2021

Storchenwiege je od narodenia, je to satkovy nosič. Ja som bola proti noseniu od narodenia, ale okolnosti ma k tomu "dotlačili" a ten Storchenwiege sa mi od tých 3.5kg zdal úplne v pohode - konzultoval som aj s ortopedom a neurologom. Šatku som ani ja nevedela uviazat tak, aby som si bola 100% istá, že je bábo v dobrej polohe, nemala som z toho dobrý pocit.

jenny257
20. mar 2021

@zuzzinkaa okrem manducy sú všetko novorodenecke nosiče 😉

tetaandulkova
20. mar 2021

@jenny257 Prečo nie je manduca pre novorodencov ? Všade sa píše že je, hľadala som si o tom info, články... aj baby odporúčali 🙂

jenny257
20. mar 2021

@tetaandulkova pretože ta vložka je naprd , respektíve ta poloha v nej ... už sa dávno vyrábajú lepšie nosiče 😉

sakaca
30. okt 2022

Každá ti iné poradíme ja som skúšala veľa a vždy som sa vrátila k Rischinu.