Manduca alebo liliputi

merilin
12. okt 2012

Ahojte, chcela by som vediet, v com je rozdiel medzi tymito dvomi nosicami. Mam prve dieta a chcem si kupit jedno z tychto dvoch, no neviem sa rozhodnut. Liliputi je lacnejsie, no ak ma byt lepsia ta manduca, tak investujem, ale nieje to len o znacke?
Citala som prispevky na lilputi, a kocky si to chvalia. No aj manducu. Je tu niekto kto vyskusal aj aj? Nasla som podobnu temu, ale je to otazka...tak viac by ste mi tam uz neodpovedali...
Moja dcerka ma 2,5 mesiaca. Nemoze sa nieco odopnut, je to bezpecne?
Dakujem

jajatko
12. okt 2012

Ahoj, ja som vyskúšala aj jedno aj druhé. Viac používame manducu, je to pre mňa aj malú pohodlnejšie a mám pocit, že je v tom istejšia - viac v bezpečí, no je to len môj názor a skúsenosť. Myslím, že je to individuálne..

merilin
autor
12. okt 2012

@jajatko nemas pocit, ze ti z toho moze vypadnut? Nezosmykavaju sa ti ramienka?

jajatko
12. okt 2012

@merilin nie, ved si to zatiahnem tak aby to sedelo. malej sa v tom paci. manducu pouzivame skor na prechadzky na von a mame este satku amazonas, tu pouzivam ked sme vnutri doma.

merilin
autor
12. okt 2012

@jajatko teraz som si ju dala najst.. nad satkou som ani nerozmyslala. Je to tiez dobre? Zrejme pohodlnejsie, ze? Dnes som objavila nosice a cely den citam rozne debaty tu 🙂 a teraz vecer som objavila satku... mam co robit, este ze malicka spi 🙂

luciferkax
12. okt 2012

Mám ERGO 🙂 pripadá mi to ako zlatá stredná cesta medzi jednoduchým liliputi a veľmi komplikovanou manducou

jajatko
12. okt 2012

@merilin no satka je pohodlnejsia aj pre malu aj pre mna, ale tu pouzivam iba ja. priatel malu nosieva v manduce 🙂 to ze ti malicka spi je super, ta moja sa nevie uspokojit. ked som pri nej tak spi, no len co sa od nej pohnem hned je hore.. aj teraz ma uz hlavu zase zdvihnutu.. dufam, ze sa uz konecne unaví..

merilin
autor
12. okt 2012

@jajatko juj, tak to moja spinka len v noci tak dobre, ale cez den nic nespravim- aj preto hladam nieco, kde budem mat obe ruky volne 😅 Ona cez den objavuje svet. Ked mi pospi 1-2 hod za cely den, tak som rada. No vecer ked ju nakojim, tak spinka aj do 3-tej

sedem
12. okt 2012

@merilin ahoj, mala som moznost odskusat si oba nosice a ani jeden z nich nie je zly, otazkou je, ako casto ho chces pouzivat..ak ma byt nosic nahradou kocika a planujete chodit na tury a podobne, tak by som asi investovala do manducy, ale to len kvoli tomu, ze ma rozopinaci ten diel(da sa predlzit-asi jediny rozdiel medzi nimi), co sa opiera chrbatik a teda je asi pohodlnejsi aj pre vacsie deticky..ale ak nechodite aktivne turistikovat a budete vyuzivat aj kocik, tak ti podla mna bude urcite stacit aj liliputi, pretoze dietatko v dvoch rockoch uz sa zas tak casto nenosi, uz si rado pochoduje a objavuje svet 🙂 No a teraz moja osobna skusenost, manducu som mala pri prvej dcerke, skusali sme ju cca v 3 mesiacoch, revala ako tur aj po niekolkych opakovaniach, ja osobne som mala pocit, ze jej idem vyklbit nozicky, asi som aj ja zle davala, lebo som sa ju snazila posadit tak, ako starsie deti, ze nozky von, v liliputim som jej nozky schovala do nosica, az ked podrastla kustik, tak sli von, takze sla z domu a pri druhej dcerke som skusila liliputi a nosili sme sa cca od dvoch mesiacov a boli sme obe spokojne, na ramenach nam sedel dobre, nesmykal sa, stale ho mame doma v zalohe, kedze pouzivame hlavne kocik a nosic len obcas na vylety. Skusala som aj moju trojrocnu v liliputim nosit a uplne bez problemov...tak neviem, ci som ti pomohla 😀 Rozhodne kupu liliputiho nelutujem a kupila by som ho znovu 😉

vavrenka
12. okt 2012

@merilin ja by som z tych dvoch jednoznacne manducu. mne liliputi prisiel drsny latkou a skor na take poponasanie, madsuca sa mi j´javi omnoho ergonomickejsia a kvalitnejsie.
ale tu mas porovnanenie jednotlivych nosicov: http://outdoorkids.sweb.cz/?porovnanie-ergo-nos...

sedem
12. okt 2012

@merilin @vavrenka mne teda liliputi ani nahodou drsnuy nepride, nemam ich teraz oba sucasne doma, ale mam pocit, ze material je snad ten isty 😕 este doplnim, ze ja mam liliputiho rain collection, mozno aj tam bude rozdiel oproti tej klasickej kolekcii.... 🙂

vavrenka
12. okt 2012

@sedem co sa tej drsnosti tyka, asi je to subjektivna zalezitost, ze pre niekoho je to v pohode a pre niekoho nie. uz som sa stretla s tym, ze niektore kocky boli max. spokojne s latkou u liliputy, ze je makkucka a ja prave tu rainbow collection proste nemozem- je na mna drsna

janage
12. okt 2012

ja som skusala aj manducu aj ergo a liliputi a vybrali sme ergo. Na liliputi bola malej tá opierka chrbátika príliš vysoko - bolo to nepohodlné a v lete až príliš horúco - nevetralo za krkom. Ergo má menej komplikované zapínanie - zas keď plánuješ aj dojčiť v nosiči tak manduca sa ľahšie uvoľňuje horným popruhom. Pre bábo do pol roka by som ja volila elastickú šatku. Najlepšie vyskúšať všetko osobne a vybrať, ktoré vyhovuje vašim potrebám 😀 moja sa napr. v nosiči dojčiť nechcela a s ergo som max. spokojná. Jaj a ešte na ergu sa mi zdala tá časť čo sa dá zapnúť, aby chránila hlavičku väčšia a pohodlnejšia ako na manduce - ale zas moja malá ju znesie len keď hlboko zaspí inak jej to vadí a nechce to mať - takže každému iné bude vyhovovať - určite si najprv vyskúšaj a tak sa rozhodni.

janage
12. okt 2012

a ešte je super tá kapsička na ergu čo sa dá zazipsovať - keď vybieham len na kratšie alebo so staršou som chodila do škôlky na buse tak akurát so tam strčila kartu na bus a kľúče a nič iné mi nebolo treba 😀 😀 😀

born
12. okt 2012

ja mam ergo a som velmi spokojna...by som nemenila...skusala som aj manducu, ale svoje ergo by som za nu nevymenila🙂

merilin
autor
13. okt 2012

kazda sme ina a kazdej zrejme nieco ine vyhovuje. Asi bude najlepsie, tak ako vravite, si to vyskusat. No nieco musim kupit, lebo moja by bola len na rukach 🙂 a to sa neda teda v dome absolutne nic spravit 🙂

vonicka
13. okt 2012

@merilin - s tym spanim sme to mali presne tak isto ako pises ty, v noci potiahol do 3 ale cez den nic moc. Kocik u nas nehrozil. Ja som na sebe mala len ergo a manducu a vybrala som si ergo. liliputi som iba mala v ruke, bolo to take jednoduche, co neznamena, ze to musi byt zle. Praveze moze byt viac skladnejsi a lahsi. Podla mna neni az tak dolezite, ktory si vybries, kedze vsetky su ergonomicke, skor ti prajem to, aby sa tam tvoje babo citilo dobre. Moj maly sa v tom dost odtlaca, nechce byt na mne nalepeny, takze az take vyuzitie to u nas nema.

lilysk
13. okt 2012

@merilin Ahoj
Pri 1 dietati som vyskusala oboje -este aj satku som mala a taky nosic z izraela 🙂
jednoznacne manduca .Pri 2 hom dietati som sa vsetkeho zbavila a nechala si len manducu .Skvela vec !!!
Nemoze sa ti nic odopnut neboj 🙂

lilysk
13. okt 2012

@merilin Este ma napadlo ,ze co je ta stranka nosime .sk tam si mozes manducu aj ine nosice pozicat -za nejaky poplatok ti poslu na skusku domov ...potom sa mozes v klude rozhodovat 🙂

merilin
autor
14. okt 2012

@lilysk Dakujem, zajtra si ich idem vyskusat. Nasla som na nete, ze sa to da vyskusat aj u nas, tak uvidim, ake budu dojmi a snad sa dobre rozhodnem. Hlavne, aby v tom chcela byt mala 😉

somavi
21. feb 2016

Baby, ja tu manducu neviem používať, padá mi to furt z pliec a celkovo sa mi to zdá nejaké divné.. Čo robím zle??? Už rozmýšľam, že ju predám ☹

lianka29
26. feb 2016

@somavi možno máš užšie ramená a bolo by pre teba vhodnejšie nosiť krížom ramenné popruhy, hlavne si treba dobre utishnuť hrudný popruh

ipat86
7. apr 2016

Hlavne je treba si nosice vyskusat. Ja som skusila viacere a nakoniec investovala do Manducy. Verim tomu, ze ju vyuzijem co najdlhsie vzhladom na jej nosnost http://mammi.sk/nosic-manduca/

haepinka
7. apr 2016

@somavi pravdepodobne ti bude sediet iny nosic. Ak si na FB ,tak sa pridaj do skupiny nosime nase deti, alebo aj tu je skupina. Existuje x nosicov, zumbucca, lenka carrier, tula, kibi. 🙂 ale kazdemu sadne nieco ine. Najlepsie si je poskusat. Alebo potom este satka. 🙂