Trojmesačný syn nechce jesť

botkovka
3. nov 2014

Ahojte, moj syncek ma tri mesiace a dva tyzdne..do druheho mesiaca jedol normalne kojila som obcas dokrmovala potom zacali problemy s odmietanim prsnika ..pomaly som prichadzala o mlieko lebo ho odmietal pit aj z flase ..skoncili sme uplne na umelom mlieku...tento strajk pri krmeni mu trval mesiac vrieskal a metal sa ked mal jest vycuckal si max 50 - 70ml a mal dost viac ani za nic .....potom sa to na tyzden zlepsilo ze za 24 hodin vypil 700 ml az 800ml...a teraz sa uz zas trapime...vypije maximalne 500ml za den..pribera mi tak 90g za tyzden teraz za posledne tri dni 30g...neviem co robit som zufala..u lekara sme boli vsetko je v poriadku zdravotne..prosim o radu ak sa vobec da poradit dakujem

saska.t
3. nov 2014

@botkovka toto som zazila so svojou starsou dcerou a Bola to katastrofa,preslo to az po 6 mes. aj to nie uplne ked zacala lepsie jest prikrmy,ale 90g tyz.je slusny prirastok na Vahe takze nestresuj,ale plne ti rozumiem,nerada na toto obdobie spominam,chce to len pevne nervy 😉 a moje odporucanie je odhod vahu,je to len stresujuci element,vazit kazde 2-3 dni nema vyznam, najskor tak 1x mesacne to ma aku taku vypovednu hodnotu,kedze dieta nemusi kazdy tyzden priberat...

mirkava
3. nov 2014

@botkovka mojmu zacali ist zubky ked mal 3 mesiace a zacal byt potráždený a je možné že mu preto menej chuti papkat... pokial ho prezrela pediatrička a je všetko OK tak sa až tak netráp, malý papá kolko potrebuje, počkaj ešte týžden dva a uvidíš...

milacica22
3. nov 2014

Ahoj, podobný problém mám ja so svojím 14m synčekom, vôbec nechcel mlieko. Musela som vyskúšať až 4 značky mlieka, kým sme došli na to ktoré mu najviac chutí. Skús len zmeniť mliečko, možno ich pomeníš viac kým mu nejaké zachutí 🙂 Alebo ešte jedna vec, ktorá trápi nás je, že keď mi nechce papať a odmieta jedlo tak niečo na neho lezie a ide byť chorý. Pevne verím, že Váš prípad to nebude, že to bude len tým mliečkom. Držím palce...

berilka
3. nov 2014

Botkovka súhlasím s predošlými mamičkami, keď aj pediater skonštatoval ok, papá koľko potrebuje.
Napadá ma len jedna vec - nie každému bábätku sedí každý druh umelého mliečka. Asi by som uvažovala týmto smerom. Kamarátkina malá pila jeden druh určitú dobu a bolo dobre, no po čase to mliečko malej prestalo vyhovovať. Je to moja úvaha. Porozmýšľaj 😉 .

botkovka
autor
3. nov 2014

@saska.t no asi ju schovam i ked vies to cloveku neda..hlavne sa bojim aby nebol dehydrovany...moja mama mi vravela ze som bola podobna ale ze az takto to nebolo so mnou tak asi bude uz vylepsena verzia mna..no...rozmyslam ze v stvrtom mesiaci skusim prikrmy

botkovka
autor
3. nov 2014

@milacica22 no mliecka som vyskusala 4 tiez a nakoniec som sa vratila k tomuto sunaru..ale asi vyskusam este hami nutrilon a beba to mu nerobilo dobre...ide o to ze on by niekedy dokazal prezit aj pri dvoch krmeniach za den ...on si moc ani nepyta

botkovka
autor
3. nov 2014

@mirkava nad tymi zubkami som tiez rozmyslala lebo si zacal strasne cuckat rucku uplne nervozne...ale nejak na dasienku zatial nic nebadat..no sak uvidime ..len je to stresujuce dost ked dieta nechce papat..a ako sa to u vas preukazovalo s tymi zubkami?

botkovka
autor
3. nov 2014

Ja by som z toho nejak kovbojku ani nerobola ale desi ma a neverim tomu ze by mu niekedy a to casto stacilo 300 ml mlieka...asi sa s tym musim len zmierit a vydrzat to

mirkava
3. nov 2014

@botkovka tako ako píšeš aj náš malý si uplne nervózne cucal ručku a nikdy nepapal nejako vela, myslím že ich to aj tak trošku bolí ked cuckaju mliečko z faštičky a ked zasýtia ten najväčší hlad tak sa uz nechcu trápiť.... skús cumlík na flašu s vačšou dierkou (nám to pomohlo), alebo mu skús dávať mliečko častejšie a po menej...

botkovka
autor
3. nov 2014

@mirkava cumlik mame ten mam co je od dvoch mesiacov...skusala som aj avent aj nuk ale mam mu je naj...a to castejsie a menej sme skusali a neuspelo mi pil 30ml ..to bolo este horsie...hm tak mozno mu naozaj idu ..myslis ze mam vyskusat este vacsiu dierku?to je tusim az od 6 mesiaca...

mirkava
3. nov 2014

@botkovka a nie je náhodou od troch mesiacov vyššie? mne sa vidí že sme mali taký...

vodnarka06
3. nov 2014

Ahoj. U nás to vyzeralo tak, že medzi 2 a 3 mesiacom dcérka začala odmietať prsník v tom zmysle, že sa trocha napila a potom sa s plačom odťahovala. Pila doslova 4-5 min a potom koniec. Nevracala ani neblinkala. Po najedení aj pekne spávala ale jesť si pýtala potom skôr. Jedávala tak aj 10x za deň. Prírastky som neriešila, nakoľko toto obdobie trvalo krátko, cca 2 týždne. Problém nebol v tom, že by jej nechutilo moje mlieko a potrebovala by iné, ale mala reflux. Teda mlieko jej vybiehalo zo žalúdka po najedení späť do pažeráka aj so žalúdočnou kyselinou a teda ju pálila žáha (bývala nervóznejšia, uhuhňaná, dobre jej robilo nosenie na rukách tak že mi ležala na ruke na brušku, hlavne po jedle, pila málo ale často) Po zavedení opatrení proti refluxu začala lepšie papať a prestala odmietať prsník. Možno to stojí za zváženie, či to nie je aj váš problém. Reflux má 80-90% detí, keďže je fyziologický u dojčiať (krátky pažerák, široké ústie pažeráka do žalúdka, tekutá strava, ležiaca poloha) a trvá zvyčajne do 6 mesiaca. Deti pri ňom vôbec nemusia vracať, viac ich trápi to pálenie žáhy. Zvýšená poloha po jedle, zahustené mlieko, kojenie vo zvislej polohe... dokážu veľa zlepšiť. Skúste zvážiť aj túto možnosť a budem držať palce, nech sa vám vráti chuť do jedla 🙂

bambola82
3. nov 2014

@botkovka ja som si tiez robila starosti,ked moja 5 mesacna dcerka nechcela papat,vypila max.120 aj to s donutenim...takto sme sa trapili cca 3 tyzdne a aj doktorku som informovala,ze nam nechce papat,ci nam nahodou neschudla...jeden vecer,ked po kupani nechcela papkat,manzel urobil vacsiu dierku na cumli a vypila flasu na ex...takze problem bol v malej dierke na cumliku...no a odvtedy mame pokoj,teraz uz vypije 180...len si davaj pozor na zmenu mliecka,nemen vela znaciek,nasa mala problemy,zvrackavala nam,co sme si tiez mysleli,ze jej nesadlo mliecko a preto sme jej ich menili,ale doktorka nas upozornila,ze si mame vybrat len jednu znacku,lebo moze byt v buducnosti alergicka na mlieko...

botkovka
autor
3. nov 2014

@mirkava aj mne sa zdalo ale nenasla som ani na nete ani v obchode teraz surfujem a je len od styroch mesiacov vyssie a to je uz s krizikom vraj...no vyskusam vsak zato nic nedam

botkovka
autor
3. nov 2014

@vodnarka06 ahoj toto uz mame vysetrene na taky mierny reflux presne ako mala vasa mala...ale on si nepyta castejsie aj ked pije menej...a opatrenia antirefluxove uz praktizujem od 1.mesiaca...to ma uz od dvoch tyzdnov on ale jedol dva mesiace bez problemov... dakujem pekne 🙂

botkovka
autor
3. nov 2014

@bambola82 ja uz nechcem menit lebo nemam pocit, ze je to v mlieku..a z tohto ho neboli brusko a kaka pekne akurat zacal kakat zelene a to zrejme zato ze malo paapa lebo maval normalnu kaku...vyskusam teda tu vacsiu dierku uvidim co mi na to ten moj spuntik povie ..a dakujem za radu

bambola82
3. nov 2014

@botkovka
@botkovka tiez si myslim,ze to nie je v mliecku,uz by to dal davno najavo...viem,co prezivas,ved aj my sme si tym presli.... ale urcite mu skus zvacsit dierku,lebo pri malej dierke sa natrapi s tahanim a potom sa mu uz nechce tahat...tak vela stastia s papkanim 🙂

botkovka
autor
3. nov 2014

A dakujem vsetkym mamickam za reakcie ....aspon ma to trosku ukludnilo..🙂

botkovka
autor
3. nov 2014

@bambola82 dakujem...dufam , ze o par mesiacov takto napisem ja inej mamicke , ze je to uz za nami 🙂

cuculik1
4. nov 2014

@botkovka presli sme si tym. zacalo sa to presne v 11 tt, kedy zrazu odmeitol moje mlieko, skusali sme aj umele a nic. nakoniec sme krmili len v spanku... co flasa to hodina a aj viac. Bol to boj. Naplakala som sa. Skoncili sme aj v nemocnici kvoli dehydratacii. Jednoducho mlieko necchel ani vidiet. Obcas si dal v bdelom stave 30-40 ml a to predtym ako 10 tt babo pil 130 ml :( . museli sme zacat prikrmovat uz v 3,5 mesiacoch na pokyn dr, inak to neslo. zacali sme kase. aj s prikrmami sme bojovali cca az do 8 mes, kedy bolo kazde jedlo boj, nekonecne z abavanie... mlieko pil od cca 5-6 mes uz len raz denne a to vecer a to jedine bud cez striekacku, alebo sa pri tom pozeral na rozpravku. vsetko jedlo som riedila vodou, alebo mliekom kvoli tekutinam. v papani sa zlepsil okolo toho 8 mes, ale mliecko stale pije len vecer. Skusila som uz aj kravske a to vypije sam okolo 100-130 ml, potom uz len cumel tak zmoli v ustach a ono mu to pomaly steka, ale stale musi pozerat rozpravku. Na stastie uz vsak papa pekne zeleninu, ovocie, masko... Bodaj by to u vas bol len kratkodoby strajk. Ja som sa preto velmi natrapila, ale uz je dobre 🙂 Drzim palce.

cuculik1
4. nov 2014

@botkovka inak mi sme vyskusali asi vsetky flasky na trhu, doslova..., mame ich doma plnu jednu skrinku a to iste cumle na ne, rozne velkosti, tvary a o druhoch mliek ani nehovorim... a jednoducho nic. Pred dehydrataciou nas zachranilo len to pitie v spanku. Su tu na MK take temy, su mamicky co si s tym presli a deti im pili mliecko v spanku az do roka. Jednoducho ked drobec zaspi mu daj flasku, mne niekedy stiahol 150 ml , niekedy len 30 ml, zobudil sa, zas bolo treba uspat atd...

sense
4. nov 2014

mozno ma len take obdobie ze nechce ....mysim ze napriek mensiemu mnozstvu nepribera nejhorsie dolezite je aby nebol dehydrovany, mal dost mokrych plienok a nechudol....

botkovka
autor
4. nov 2014

@cuculik1 skusala som to v tom spanku ale to je marne uplne u neho...ja uz tiez uvazujem ze zacnem s prikrmom lebo je to strasne aj ja som sa uz naplakala...som na to uplne sama a trocha mi uz z toho aj sibka asi..co furt vymyslam finty na neho...ale nie he blby neokabatim ho..prosim ta cim si zacala prikrmovat a ako? Mne lekarka povedala ze ho musim nadzgat ale to sa neda..uz nema mesiac uz je mudrejsi a silnejsi...aj teraz som ho krmila tak ze lezal na stole a striekala som mu mlieko do ust a bavila sa snim lebo vypil len 30 ml po 4 hodinach...a to uz ma aj vacsiu dierku na cumli ze to ide pomaly samo

botkovka
autor
4. nov 2014

@sense no ked vstava na nocne krmenie tak ma vzdy suchu plienku az rano do nej nacika...mava tak dve tri precikane plienky a potom dalsie tri take slabe...ale tak ked mu robili vysetrenie tak vraj nebol dehydrovany...tak snad to az k tomu nedojde...

sense
4. nov 2014

@botkovka plienky nemusia byt precikane ale nesmu byt suche....pokial ma nacikane tak to staci....urcite sa nestresuj pokial pribera co len trochu

cuculik1
4. nov 2014

@botkovka zacali sme prikrmovat s kasami a potom od 4,5 mes aj ovocie a zeleninku. Ale to moc nechcel..

ericka919
13. nov 2014

@botkovka ja mam ten isty problem, moj 4-mesacny syn uz od narodenia pil kratko a casto ale pekne priberal. Uz sme mali viacero kriz. Ale teraz je to neznesitelne. Z prsnika parkrat pocucka, UM nechce vobec. Chyti cumel, ale nepije, potom sa odvracia, vsade mu to tecie. Krmim ho striekackou, kym on place. Tiez neviem co s nim mam robit. Dcera vobec taka nebola. Po dvoch mesiacoch ptesla na flasu v pohode. Doktorka vravela, ze ak to neprejde, posle nas do nemocnice na vysrtrenia. Grcka obcas po piti, ale male mnozstvo. Ja uz som z neho zufala.

botkovka
autor
13. nov 2014

@ericka919 vies mne teraz napriklad zacal jest..tak tyzden mu to vydrzalo a znova to zacina...presne vsade to mlieko tecie len nie tam kam ma..tak ale nastastie mi pije aspon vodu a caj...je to des snad ich to prejde..mojmu idu na stopro zubky tak sa utesujem tym ze potom sa to zlepsi...len ci to tak bude uvidim ach

ericka919
15. nov 2014

@botkovka aj ja dufam, ze ich to skoro prejde. Z prsnika zacal lepsie pit, musim si zaklopat 🙂 Nam vychadza zubok, tato noc bola hrozna, na chvilu zaspal a potom zase zacal jacat. Som uz unavena z tohto vsetkeho. Vy nemate reflux? My 100 % ano. Takze este aj to mu vadi pri piti, ak sa mu to vracia do krku. Este k tomu ma helikobaktera v zaludku. Daj vediet, ako sa to u vas vyvija 😅 inac kedy sa ti maly narodil, budu asi rovnako stari. Moj 18. jula.