Ako postupovať pri bojkote trojmesačného syna?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

mám dieťa, ktoré má 3 mesiace + týždeň. Štrajk má od 3. týždňa.

Cumeľ a fľašu nemáme, spíme spolu, nosím v nosiči. Máme častý kontakt. Beriem Senovku + Benedikt 3x3. Uzdičky má skontrolované, horná je strihnutá. Odsávam, aby som neprišla o mlieko a podávam cez cievku. Mlieka nemám veľmi vela, ale zatiaľ si vystačíme.

Štrajk pokračuje a už začal aj v noci. Strašne tvrdo spí, 2x sa zobudí. Aj to len na 1 prsník a zase nasleduje tvrdý spánok. Vôbec nemá potrebu niečo dudkať.

Možno by cumeľ toleroval, ale nechcem mu ho dávať. Nadránom je väčšinou nenakojiteľný. Už som to chcela vzdať a dala som dvakrát fľašu. Tú úplne odmietol. Celý deň nerobím nič, iba riešim kŕmenie.

Ako ho donútiť, aby normálne jedol?

Laktačná poradkyňa u nás bola, prisatie aj poloha sú ok.

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ neviem, ako často sa bábo počas jedného dňa dojčí a hlavne ako váhovo aj psychomotoricky prospieva. To sú úplne zásadné informácie.

Bojkot je jedna z najzložitejších situácií. Bábätko dojčenie jednoducho odmieta bez nejakého zistiteľného dôvodu a mamička sa môže pretrhnúť. Nedarí sa.

Pokiaľ robíte všetko, čo píšete vyššie, tak je na mieste začať riešiť s pediatrom možné patológie. Neprospievanie bábätka a odmietanie dojčenia môže mať rôzne príčiny a je jedným z prvých znakov napr. metabolických ťažkostí a pod.

Dolu klobúk pred Vami ako sa snažíte a zvládate. Dojčenie minimálne do 3. mesiaca je zásadné a pokiaľ takto bojujete, robíte úplné maximum.

Prejdite si do nejakého „žiteľného“ režimu a skúste zvoľniť. Už nemám, čo poradiť. Bábätko má nejaký dôvod, prečo odmieta. Do hlavičky mu nevidíme a niekedy jednoducho musíme vziať do úvahy, že to tak jednoducho je.

Ak to bude nutné, tak dokrmíte cievkou. Skúste udržať aspoň čiastočnú laktáciu pravidelným odsávaním a pokiaľ nebude stačiť, tak dáte UM. Až bude bábo zrelé na príkrmy, vymeníte dokrm za príkrm.

Tým nemyslím rezignovať a vzdať to, ale prijať situáciu a začať si užívať svoje mamičkovanie a bábätkovanie. Mať z neho radosť, oceniť seba samú, že ste to zvládla a zvládate aj napriek všetkému trápeniu. Mať radosť zo seba a zo svojho bábätka. Ste úžasná mamička.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová