Snažilky aj po potrate

dandas
30. júl 2014

Ahojte snažilky. Potratila som na konci juna. Neviem ci tu take nieco je, ale rada by som stretla mamicky ktore sa po prvom ci viacerých potratoch snažia znovu otehotnieť. My teraz sice mame pauzu v snaženi aby som bola dostatocne fit po telesnej aj psychickej stranke ale radi by sme sa zacali po par mesiacoch snazit. Najdu sa tu mamicky ktore su na tom podobne, ktore sa uz pripadne snazia, ktore mozno maju strach zacat sa znovu snazit, povzbudme sa a podelme sa o svoje pocity..nech nato nie sme same 🙂

michi284
30. júl 2014

@dandas ahoj, ja som desať dní po potrate, takže ešte máme pauza aj bez sexu.väčší strach znova otehotnieť má môj manžel viac ako. chlapi to prežívajú horšie ako ženy. aj dnes som mala takú depku, že prečo práve ja. a najhoršie, že prvé tehu bolo viac menej bez problémov. ale určite počkám dva mesiace na menzes a pôjdeme nato. vraj sa nemusí čakať 4 mesiace ako to odporúčajú. a doki mi naznačil, že ak som zostala tehu, tak by ma nechal pri trimester doma. neboj výde nám to obom. drž sa aj ty.

margarita
30. júl 2014

@dandas
ahoj, ja sa sice momentalne uz snazit neplanujem 😀 lebo 3 deti je moje maximum a celozivotna vyhra 🙂
ale tie pocity doverne poznam a nezazila som ich len raz....

mam kamosku, co ma po 6.potrate a nevzdava to...

davnejsie som tie svoje pocity opisala tu>
https://www.modrykonik.sk/blog/margarita/article/po-potrate/

drzim palce, nech vam to vsetkym uz najblizsie stastne dopadne.

dandas
autor
30. júl 2014

@michi284 ahoj,to mas este dosť čertve chudatko, je mi to luto. my uz sme vyse mesiaca po potrate a je to trosicku lepsie, hlavne mi teda netecu slzy prudom. aj ked je tazke teraz v lete vyjst von a nestretnut aspon 5 tehotnych zien...to mi moc nepomaha...tak aj ty mas uz jedno babo kolko ma? Ja to tiež nechapem, presne ako pises prve tehotenstvo bolo bez problemov aj u mna, dokonca som aj menej zdravo jedla a ani som neuzivala kyselinu listovu ako pri druhom....
ja rozmyslam cakat do septembra, najviac oktobra a zacneme sa snazit ,to este kto vie kedy sa nam podari aj otehotniet..mne doktor odporucil 3-6 mesiacov na jednej strane sa mi to zda nekonecne, na druhej strane sa toho aj trochu bojim co ak sa zase nieco stane, potom si budem hovorit ze sme mali cakat dlhsie :(...a pritom ani neviem ci som pripravena zas zacat odznovu...stale mi viria v hlave tie otazky preco sa musim pokusat byt znovu tehotna preco nemozem byt tehotna este stale...
tak nech nam to obom skoro vyjde...kludne napis ked budes mat depku...mna to este stale chyta aj ked je to uz trochu lepsie..
zo zaciatku ma aj moja dcerka rozplakala ked som si pomyslela ze mala mat surodenca a mali tu za chvilu pobehovat dvaja...

dandas
autor
30. júl 2014

@margarita ahoj, dakujeme za tvoje podelenie sa...je to velmi smutne ze niektore mamicky to musia prezit dokonca viackrat, je mi to luto ale tesim sa ze uz mas doma svoje poklady...nech ti tvoje "vybojovane" deticky robia radost..dakujeme za povzbudenie

nigguska
31. júl 2014

pridaj sa do skupiny snazilky....je tam viac bab po MA....urcite ti poradia,pomozu

nefertitka
31. júl 2014

Ano
@nigguska ma pravdu,tema snazilky po MA. Tam chod. Velmi si tam baby psychicky pomahaju,tiez mam po Ma,viacerych,viem co prezivas,je to tazke:-/

miminka89
31. júl 2014

@dandas ahoj ja som teraz 15 dní po spontánnom potrate v 5tt, bolo to moje prvé tehotenstvo, na ktoré som sa veľmi tešila hoci som o tom vedela len pár dní a potom prišiel potrat :( našťastie ma nemuseli čistiť, takže príroda to v podstate zariadila sama, čo pri tých prípadoch, ktoré boli so mnou v nemocnici, je podľa mňa aj šťastie v nešťastí, lebo niektoré mamičky sú na tom oveľa horšie :( prvé dni som to znášala hrozne, veľa nocí som preplakala a samozrejme som sa pýtala prečo ja? Prečo iné ženy, ktoré to dieťa ani nechcú a žijú nezdravo môžu mať detí koľko len chcú a ja o to svoje vytúžené bábo musím prísť? Ale našťastie mám úžasnú rodinu aj priateľa a aj vďaka nim to teraz už zvládam ok, prijala som to, takto to proste malo byť, nič na tom teraz už nezmením, mám tam hore anjelika, ktorý na mňa bude zhliadať 🙂 mne tiež radil gynekológ do prvej MS bez sexu ani žiadne kúpanie, aby tam nevznikla nejaká infekcia, takže to dodržiavam, ale mi aj radil počkať 3 mesiace so snažením, čo ja osobne nebudem dodržiavať, síce sa extra snažiť určite nebudeme, ale ani sa chrániť, keď to má prísť, tak to príde a ja verím, že to dobre všetko dopadne, hoci ten strach tam je, aby sa to znova nezopakovalo, ale ja už veľmi verím, že po tom zlom príde to dobré 🙂 držím všetkým snažilkám palce, nech to dobre dopadne a nech máme onedlho pri sebe naších malých zdravých drobčekov ;)

dandas
autor
1. aug 2014

@nigguska dakujem za info skusim to najst

arat321
22. aug 2014

Ahojte ja som cca mesiac a 1/2 po neuspesnom tehotenstve, bolo to moje 1.tehu. Vycitky , depky a plac patrili samozrejme k tomu co nasledovalo po.Tesne po som mala strach co len pomysliet na dalsie tehu. Tento tyzden som bola na kontrole, cyklus mi nabehol riadne , doky sa vyjadrila, ze je vsetko v poriadku a nemusime cakat. Doposial sme mali samozrejme prestavku, rozmyslala som ci treba cakat dlhsie ale ja sa citim v pohode ,prestala som to riesit a doky povedla ze vsetko je ok. Tak to nesilime ale ani sa tomu nebranime. Povedala som si, ked to ma prist babo tak pride a ked nie nepomoze mi cakanie.
Pan Boh pri nas 😉

lubka1983
22. aug 2014

Vies kolko tu takych je??

stefivarg
22. aug 2014

Ahojte, ja som samovoľne potratila 13.7., teraz sme po prvej ms, minimálne jednu ešte počkáme a potom sa pokúsime znova. Dlho ma trápilo, prečo práve ja, ale keď sa poobzerám tu po koníku a vidím kočky, ktoré prišli o bábo v treťom trimestri alebo po pôrode, tak si poviem, že radšej teraz, ako neskôr. Držím Vám všetkým palce, nech máte čo najskôr tie svoje vysnívané bábätká.

weronika30
3. nov 2014

ahojte,ja som prisla o malu po predcasnom porode (25plus6).Zila dva tyzdne.Tiez sa pytam samu seba preco prave ja.. ale citam tu ze som neni jedina... je to strasne tazke :(((

katarinahavlova
4. nov 2014

Ahojte, ja som tiež prežila "pár" potratov. Po prvých dvoch (v 22 týždni a 23 týždni tehotenstva), sa mi podarilo donosiť dievčatko do 32 týždňa a potom sme sa zasa snažili o ďalšie dieťa a zasa som 2 krát potratila (v 8 týždni a 10 týždni tehotenstva). Našťastie naše dievčatko je veľmi šikovné. Ale aj tak rozmýšľam, že to ešte ráz skúsim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre