Kedy sa môžeme začať snažiť o tehotenstvo po potrate?

nikola28275
7. feb 2022

Ahojte ♥️ začiatkom januára som spontánne potratila v 6+1 tt zákrok nebolo treba . Dostala som mesiac na to menzes ktorý už aj skončil a môžme sa snažiť o bábätko . Za ako dlho ste po potrate otehotneli prosím? Je tu niekto kto potratil v takom čase ako ja a snaží sa ďalej a nevzdáva to ? ♥️ Ďakujem.

diamond007
7. feb 2022

@nikola28275 ja nie ale kamoška takto spontánne potratila tiež v cca Tom týždni, na ďalší mesiac už otehotnela a majú už dieťa na svete. Pri spontánnom kľudne hned

dadulamamula
7. feb 2022

@nikola28275 je to u každej inej, moja kamoška otehotnela až po 5 mesiacoch.

vandica
7. feb 2022

@nikola28275 ja som otehotnela po prvej MS. Žial znova neuspešne. Ale nebolo to spôsobené skorým tehotenstvom po potrate. Tento mesiac je to polroka a chcem to už skúsiť znova. Ak ti dr povedal, že všetko máš ok, tak kludne skúste.

nikola28275
autor
7. feb 2022

@vandica všetko mám úplne v poriadku už aj ovuláciu som mala po potrate riadnu tak dúfam že príde aj teraz že o nej budem vedieť 😊. Ak sa smiem spýtať prečo si potratila zas ? Povedala ti doktorka niečo že prečo ? Ja som v auguste porodila maličkú v 27 tt zomrela a v decembri som si našla test pozitívny ani neviem ako už keď u nás doma bolo troška lepšie aj sme sa začali usmievať a tak tak som začala spinit a večer som potratila ale nevzdám to verím že sa dočkáme bábätiek ♥️

vandica
7. feb 2022

@nikola28275 bože môj tak to mi je strašne ľúto, že ti zomrelo malinké a potom ešte aj potrat 😒
Mňa už poslali na vyšetrenia po dvoch potratoch, lebo máme už aj 4,5 ročného syna, a s tym vtedy nebol žiadny problem. Ja som bola na hemato - tam všetko ok, a endokrinologia - tam som mala zvýšené Tsh, a zistili mi zníženú funkciu štítnej žlazy, a s mužom sme boli ešte genetika - obaja ok, a reprodukčná imunologia - ja nedostatkok vit D, a zvýšené cytokíny - zrejme toto bol dôvod. A mu ma horšiu morfologiu spermií.
Ja by som na tvojom mieste už skúsila.

andrejocka36
7. feb 2022

@nikola28275 Po prvom potrate som otehotnela za 3 mesiace. Po 2 potrate sme si dali s manželom 5-mesačnú pauzu a po pauze sa nám zadarilo o 4 mesiace.
Lekárka ma po 2 potrate poslala na vyšetrenia: endokrinológia, hematológia, reprodukčná imunológia a genetika s manželom. Akurát na hematológií mi zistili syndróm lepivých doštičiek aj nejaké ďalšie mutácie. Momentálne beriem Anopyrin 100 mg a Utrogestan 200 mg 1-0-1. Ostatné vyšetrenia mám ok. Manžel bol ešte na spermiogram v CAR, kde mu zistili zhoršenú morfológiu.

vandica
7. feb 2022

@andrejocka36 môžem sa spýtať kolko mal manžel tu morfo? Ďakujem 🙂

nikola28275
autor
7. feb 2022

@vandica ja som bola tiež už na vyšetreniach a úplne všade všetko v poriadku takže nechápem aj malička moja bola úplne zdravá 😟 ak na genetike s manželom sme boli tiež úplne všetko v poriadku odpoveď lekárov stáva sa to len mne to nejako taká odpoveď nestačí 😟. S manželom užívame vitamíny tak pevne verím že sa podarí a budeme mať bábätko zdravé a živé ♥️ máme tiež trojročného chlapčeka naše srdiečko a pri ňom bolo úplne všetko v poriadku . Aj pri maličkej bolo všetko v poriadku boli sme aj u grochala bola úplne zdravá a s dna na deň tu nebola. Nechcem náhradu za ňu to sa nedá ona bude vždy moje dievčatko už len to prázdno vo mne je neskutočne veľké a veľmi chcem pre synčeka súrodenca on detičky zbožňuje takže to nevzdam aj keď je to veľmi ťažké.

vandica
7. feb 2022

@nikola28275 musíme veriť, že do tretice všetko dobré 🙏 Môj syn tiež stále rozpráva o bábätku 😔

andrejocka36
7. feb 2022

@vandica morfológiu mal 2 %

laucia
7. feb 2022

@nikola28275 to ma velmi mrzi, že si si tymto vsetkym musela prejst :( ja som potratila v septembri a teraz sa planujeme zacat o mesiac nazit...srdce to trha a ten strach je neskutocny, no inak to nejde :( verim ze napokon sa dockame 🙂 ! drzim velmi palce

vandica
7. feb 2022

@andrejocka36 aj môj tak má. Ako sa vám k tomu prosím ťa vyjadrili? Či to neriešili? Lebo u nás to neriešia, že má vysoký počet spermií.

andrejocka36
7. feb 2022

@vandica u nás to isté. Manžel má vysoký počet spermií. Diagnóza astenoteratozoospermia a v závere nám odporúčali ISCI metódu. Po tomto spermiograme som manželovi nasadila vitamíny. Bral Macu peruánsku, kotvičník, vitamín D, vitamín C a E. Bol na kontrolný spg po 3 mesiacoch, ale neupravilo sa mu to. Povedali sme si, že to skúsime 3x prirodzene a zatiaľ umelé nebudeme riešiť.

nikola28275
autor
7. feb 2022

@laucia dočkáme len musíme veriť ♥️♥️naše anjeliky nám pošlu súrodencov ♥️♥️👼🍀

simona92101
7. feb 2022

@nikola28275 otehotnela som az po 3mesiacoch,ale o dieta sme prisli v 10tt,musela som na kyret.kazda zena to ma inak,ja som mala velke problemy po potrate,preto sme to nenutili a dali cas na regeneraciu

roni93
7. feb 2022

@nikola28275 ja som potratila v 8.týždni a otehotnela som hneď na šupu a mame zdravú 5 mesačnú dcérku. Veľa šťastia 😊

laucia
7. feb 2022

@nikola28275 🙂 ako vravíš, len veriť, že to výjde! 👶🍀❤

lily111
7. feb 2022

potratila som v polovici aprila a v polovici jula som zistila ze som tehotna, syn sa narodil takmer na den presne, ako mi robili kyret🙂 taka symbolika

nikola28275
autor
8. feb 2022

@lily111 ďakujem žienky ♥️♥️ dali ste mi nádej že raz to určite vinde nevzdám to 🍀🍀aj keď sa bojím kedy zas a koľko negatívnych testov ešte bude ale pôjdem ďalej ♥️a dočkáme sa všetky vytúženého bábätká ♥️🙏

mimi2567
10. feb 2022

@nikola28275 ahoj ja som potratila v máji 😔niako okolo 9tt cca bol potrebný zákrok u mňa keďže neskutočné bolesti, doktorka mi povedala ze sa môžeme snažiť o 3 mesiace na to tak sme to dodržiavali poviem ti niako sa nedarilo a strácala som nádej a v októbri som sa dozvedela ze som tehu 🙏❤️nestrácaj nádej hlavne to je dôležité

nikola28275
autor
10. feb 2022

@mimi2567 ahoj ❤️❤️ to je krásne že čakáš bábätko ❤️❤️❤️ ja som popravde už strácala tiež nádej ale potom si poviem že nie a musím ísť ďalej nech ma môj synček súrodenca živého a zdravého ❤️ a raz keď bude väčší určite mu povieme aj o jeho sestričke ktorá dáva naňho pozor s nebicka. Včera som bola u dr zas ako vždy všetko v poriadku a ovulácia bude cez víkend dáko takže to nevzdáme s manželom a viem že sa dočkáme aj keď bojím sa kedy 🙄

majuska1996
11. feb 2022

Ahojte... Chcela by som sa opýtať a poradiť. Potratila som v 8 tt a chcem sa opýtať, doktorka mi povedala 13.1. že som potratila a 17.1 som sa vyčistila a ešte stále som nedostala ms tak, že kedy ju mám očakávať? A chcem sa aj opýtať, že či sa môžme snažiť aj keď som "prvú" ms po potrate ešte nemala alebo až po ms. Ďakujem za odpoveď

sarus30
1. mar 2023

@majuska1996 ahoj ja som tiez potratila a 17.1 som sa vyčistila sama takze ma čistiť nemuseli a ešte do dneska nemam menstruaciu ak sa smiem spýtať vy ste ju už dostali ?

majuska1996
1. mar 2023

@sarus30 ja som ju už dostala keďže to bolo pred rokom a dnes mám už aj doma krásneho zdravého syna, ktorý má mesiac 🙏👶

sarus30
1. mar 2023

@majuska1996 jeej tak to gratulujem a p koľkých tyznoch ste ju dostali ☺️

majuska1996
2. mar 2023

@sarus30 mne sa zdá že po mesiaci a niečo... Ale už si niesom istá a ďakujem krásne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre