Test na tehotenskú cukrovku - Nitra

jana1305
8. okt 2021

Ahojte, chcem sa spýtať.. u koho ste absolvovali test na tehotenskú cukrovku a ako to prebiehalo?
Ďakujem 🙂

bubka28
8. okt 2021

@jana1305 ahoj, ja som bola v júli u MUDr. Porubskej. Je oproti nemonicic, na Spitalskej. Zavolala som im, že potrebujem absolvovať tento test a sestrička mi dala na vyber termíny aj možnosť, ako ho absolvovať. Bud prídeš ráno nalačno do ambulancie, vypijes glukozu tam a čakáš na odber 2 hodiny, alebo si ju zarobíš sama doma, vypijes a o dve hodinky len prídeš na odber krvi. Výsledky som mala do týždňa. Keby bolo niečo zlé, hneď volajú a ideš k doktorke. No a poplatok za test bol 10 eur, glukóza stala okolo 3eur a s citrónom to chutilo dosť fajn. Niet sa čoho báť 😊😊

edita18
8. okt 2021

@bubka28 no taky test, keď vypijete glukozu doma, nemusíte ani absolvovať - celé zle a ešte aj zaplatiť 10€
Výsledky sú skreslené nepresné. OGTT test na tehot. diabetes : odber glykemie nalačno + moč, potom vypiť glukozu a 2 hod nič nejesť, nechodit- len na WC, potom odber po1 a 2 hod , spolu s močom. Každe chodenie, pohyb spaľuje cukor. Tak, ako sa to robí na tejto amb. je ozaj o ničom, tam by som veru nešla.

galganka
8. okt 2021

@edita18 ale to všetko v tej ambulancii aj povedia. Že doma treba dodržať kľúčový režim, že vezmú moč, že smieš len po auto sa prejsť...

alena583
8. okt 2021

Ja som bola na Razusovej u Mudr. Kissovej, objednavala som sa cez navstevalekara.sk, spokojnost. Test bol robeny tak ako popisala @edita18.

edita18
9. okt 2021

@galganka a krv nalačno Vám odoberie kto? Ten test sa vlastne po 1a 2 hod. hodnotí od vychodzej hodnoty glykemie nalačno.

jana1305
autor
13. okt 2021

Ďakujem vám všetkým za reakcie 🙂 dnes sa mi podarilo objednať u MUDr. Kissovej.