Trieda pre nadané deti ZŠ Benkova Nitra

popoluska24
8. feb 2023

Dobry den, ak je tu nejaka mamicka, ktorej dieta chodi do triedy pre nadane deti na ZS Benkovu NR, mohla by sa mi prosim ozvat? Mala by som par otazok, najlepsie nizsie rocniky. Diskusiu k tomu som tu uz nasla, ale je stara dost rokov, tak by som potrebovala aktualnejsie informacie, dakujem 🙂

martina236
8. feb 2023

@popoluska24 dcera koncila minuly rok, ak budem vediet odpovedat, pytajte sa 😉

galganka
8. feb 2023

Máme štvrtáčku.

popoluska24
autor
9. feb 2023

@martina236 dakujem 🙂 takze ked koncila tak vychodila vsetkych 9 rocnikov v tej VIN triede? ako to hodnotite tuto triedu? boli ste spokojna (aj dcerka)?

martina236
9. feb 2023

@popoluska24 s odstupom casu by som ju tam nedala. Prvy stupen uplne super, naucili ich samostatnosti, rozvijat a vyuzivat kreativitu, samostatne sa prezentovat... V globale skola sita pre moju dceru, kt stacilo pozorne pocuvat na vyucovani. Doma sa vobec neucila. Vzdy vedela aj vsetko dobre obkecat. Negativum bolo to, ze sa uplne nenaucila systematickosti, ucebnice ostavali v skole napr. Jeden zosit na vsetky hodiny a nepodarilo sa mi ju to odnaucit. Ucitelia to akceptovali. V 7mom rocniku dosiel covid, tak dost utrpela, lebo sa nevedela ucit sama. Cize nezobrali ju na 5r gymnazium, zachranovali sme co sa dalo. Teraz je na Golianku.
Tazko pretazko si zvykala, zrazu musi studovat a dost. Negativum vin vidim v tom, ze v tomto koncepte sa neda pokracovat na SŠ. Hoci su to vyberove triedy, mali v triede asi 3 ziakov z 15 s roznymi diagnozami, kt potrebovali i asistentov a mali rozne ulavy. Samozrejme ostani ziaci s tym bojovali. Poukazovali na to. V puberte to bolo intenzivne. Vtlkali im do hlav, ze su extra a pritom tam mali naozaj slabo prospievajucich ziakov. Vnimali to ako nespravodlivost.
Tykanie pedagogom, tam mam tiez vyhrady. Lebo 4 roky tykali, potom od nich chceli vykanie, niektorym to bolo zase jedno.
Ja som byvaly pedagog, hodnotim aj z tohto hladiska.

martina236
9. feb 2023

@popoluska24 teraz sa jej pytam ci by tam sla znovu. Ze ano 😄. Chyba jej sedenie po jednom a male triedy, kde mala iba 14 spoluziakov. Teraz ich je 34 a ze je z nich unavena 😅🫣