Absolvovali ste niektorá odber plodovej vody?

zdenkakelemanova
24. sep 2019

Čaute baby ma niektora z vás skúsenosti s odberom plodovej vody? Boli to? Aké s tým máte skúsenosti?

silesias
24. sep 2019

Bola som pred 5timi rokmi. Neboli, skôr je to také nepríjemné, človek sa boji je to jasné ale nieje to nič hrozne. Ja vždy do všetkého idem s tým, že zvládli predo mnou tak zvládnem i ja. Keby bolo treba idem opäť a už sa nebojim

denden77
24. sep 2019

@zdenkakelemanova Ahoj.. neboj sa, neboli to.. a je to chvilka.. ani sa nenazdas a bude hotovo 🙂

horalka1986
24. sep 2019

Bola som pred rokom. Neboli to vobec. Len citis jemny tlak.

pannama1
24. sep 2019

neboli to. max budes citit len take to tlacenie inak nic. hlavne je sa nehybat a potom, po vykone si dat taky ten kludovy rezim. fakt ako nemas sa coho bat

giuli
24. sep 2019

Neboli.,..ako bolo pisane vyssie ,cítiš len tlak...trva to par minut . ..vsetko je monitorovane ...po zakroku som citila miernu bolest ,po asi 2 hod.po zakroku prestala...treba potom oddych,nenamahat sa

zdenkakelemanova
autor
24. sep 2019

@horalka1986 umrtvili alebo vám znecitliveli bruško?

mon01
24. sep 2019

Ja som bola tiež, neboli to, mne to bolo trosku nepríjemné pri tom vpichu, ale inak v poho, neumrtvuju to, aspoň si nepamätám že by mi to nejako znecitlivili

denden77
24. sep 2019

@zdenkakelemanova neumrtvuju, len dezinfikuju

mon01
24. sep 2019

Omnoho horšie je čakať na výsledky

horalka1986
24. sep 2019

Nie nie. Len dali tusim betadine na dezinfekciu.

giuli
24. sep 2019

Len vydezinfikuju....a ako pise mon...cakat cca 3t-mesiac na vyskedky je o drzku... drzim palce k dobrym vysledkom

silesias
24. sep 2019

@zdenkakelemanova Ono ti nemajú čo umrtvit, oni ti prepichnu len kožu, viac necítis a ono takou trubickou cez ktorú ide ihla tlačia tak na bruško že cítiš iba tlak ani prepichnutie necítiť.inak si mnou sa celú dobu rozprávala sestrička, veľmi milí tam boli všetci. Úplne super kolektív. Naozaj som mala pocit že som v dobrých rukách.

rybka16
24. sep 2019

Bola som pred rokom. Úprimne, viac ma bolel odber krvi na hematológii, kam som po amniocentéze išla, než samotná amniocentéza. Najskôr cítiš tlak a vpich ihly a potom, keď už je ihla dnu, tak také jemné ťahanie, ako ňou lekár manipuluje. Neumŕtvuje sa to, lebo je to zbytočné, keďže či ti pichnú lokálne anestetikum, alebo ti rovno pichnú tú ihlu, to máš za jedno. Po amnio si potom treba dať oddychový režim aspoň tri dni. Trochu ma to miesto vpichu potom bolelo a aj som sa cítila dosť slabá a mala som nízky tlak (ale ten som mala aj normálne). A výsledky sú teda o tie tri týždne, to sú kompletné, ale výsledky z rýchlej analýzy by mali byť do 24 hodín.

barceloneta
24. sep 2019

@zdenkakelemanova ahoj bola som minuly tyzden a vobec to nebolelo. Je pravda ze potom 2 dni musis oddychovat. Urcite chod, podla toho preco musis ist.

smiles0
24. sep 2019

Bola som pred 5 rokmi, neboli to, len je to troska neprijemne, prisla som prijali ma ale okolo 10 ma zobrali lahla som si pozreli babatko na sone ci je ok natreli brusko potim pichli ihlu na sone som videla aby babatku neublížili.. A potim ma posaddili na vozík odviezli na izbu potim som az do vecera oddychovála lezala aby sa nieco nestalo a pustili ma domov

uhgara
24. sep 2019

Presne tak. rozhodne by som bola povedala, ze to stoji za to a pre niektore su tie vysledky z nej moc dolezite. Hlavne potom oddychuj tak ako ti povedia

erikavesela
24. sep 2019

@zdenkakelemanova miesto vpichu potieraju dezinfekciou a znecitliveju...neboli to...citis lenbtlak.a dolezite je dodrzat pokyny lekara

giuli
24. sep 2019

Ked som bola ja,ani nas tam nenechali na izbe,akurat nieco prerabali ...mali sme pockat na chodbe cca pol hodinu a potom sme sli domov...

jamidea
25. sep 2019

Nic to nie je, hi hi, ved este budes rodit 🙂.
Pichnutie a pocit tahu v podbrusku. Potom ok, ziadne tocaky alebo co

nannaa27
27. sep 2019

Mamina kamarátka kvôli tomu potratila.. malé dostalo infekciu

jamidea
27. sep 2019

@nannaa27 taketo kecy su fakt kecy.
Jedna pani mala ist na amnio, ale posunuli jej o tri dni termin toho zakroku. V den povodne planovanej amnio potratila. Lekar povedal, ze nikto by ho nepresvedcil, ak by bola na tom zakroku, ze to nebolo z toho.
Proste, zial, ak ma prist potrat, pride. Pichnutie cez kozu v sterilnom prostredi a vzatie par ml vody nie je dovod na potrat.

alojzova
10. okt 2019

@zdenkakelemanova vysli ti pozitivne triple testy

zdenkakelemanova
autor
13. okt 2019
alojzova
13. okt 2019

@zdenkakelemanova je mi to luto v akom pomere

astonka
13. okt 2019

@nannaa27 mamicka sa pytala na skúsenosť s odberom plodovej vody

@zdenkakelemanova tiez som to absolvovala ako pisali dievcata vyššie neboli to ale citit ten vpych, držím palce

alojzova
8. nov 2019

@zdenkakelemanova ahoj tak ako si dopadla s amino

zuzanockamt
8. nov 2019

@nannaa27 stáva sa to zriedka ... riziko potratu po AMC je 0.4-0.6%. Tiež som AMC v auguste absolvovala a všetko OK. Väčšinou sa potratia plody, ktorým by sa to stalo aj bez zákroku. Riziko infekcie je malé.

alojzova
8. nov 2019

@zuzanockamt mala si zle Triple testy

zuzanockamt
8. nov 2019

@alojzova nie ... indikáciou bol vek ... riziko DS len podľa veku 1:175, z krvi 1:630 tuším.

alojzova
8. nov 2019

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre