Ako povedať manželovi, že som tretíkrát tehotná?

monika98
30. apr 2015

Ahoj žienky zistila som ze som treti krat tehotna a neviem ako mam to povedat manzelovi ked on tretie dieta nechcel a rodine mam zmiesane pocity neviem co robit na potrat nechcem ist ked vidim moje dve krasne baby neviem ako zareaguje aj rodina neviem co povedia mam strach

misinka26
1. máj 2015

Ja neviem, či som z iného sveta, ale fakt tomu nerozumiem... je to dieťa manželové ??? bol pri plodení ??? tak čoho sa bojíš ??? veď on vedel, že keď si chce s prepáčením šuchnúť, že to môže mať následky a ak sa nijak nechránil vedome to dieťa splodil ... Ja neviem dievčatá ale ja mám pocit ako by sa ženy hambili za to, že čakajú dieťa, bože však to je dar, je to to najkrajšie poslanie ženy na svete, čo by iné za to dali ... však žena si to celé odskáče, muž si to akurát tak urobí a potom narieka ... Monika zavri oči napočítaj do 10 a pozri sa na svet inak, možno práve toto dieťatko sa bude o teba starať na staré kolená 🙂 a po pôrode šup na gyndu a informovať sa o antikoncepcii nech nemáš aj nabudúce stresy ... a ešte jedno, ako hovorí moja mama, keď dal Boh baránka, dá aj pašu 🙂 Veľa síl 🙂

peneloppe
1. máj 2015

@monika98

Je to velmi smutne ze sa takto citis, aj ked chapem ze ked je dieta neplanovane, prve pocity su zmiesane. My sme tiez neplanovali nasho druheho syna, teda vedeli sme ze chceme este dalsie dieta/deti ale prislo to skor ako sme sa o tom vobec stihli rozpravat a tak trosku si to "naplanovat". 🙂
Manzel bol prvy clovek s ktorym som sa o tom bavila, uz len o podozreni ze som asi tehotna a od zaciatku sme to riesili spolu a nase prvotne pocity prekvapenia ci soku, prerastli do velkej radosti a ocakavania.

Myslim ze by si mu to mala povedat cim skor a netrapit sa tym sama. Ved sa nemas preco trapit. Aj ked dieta nechcel, alebo ste ho neplanovali, nie je to ziadna tragedia, nie? 🙂 Ste rodina, mate 2 dcery, iste sa aj ony potesia. Nestresuj sa zbytocne, verim ze to vsetko dobre dopadne a manzel ta objime a bude sa tesit s tebou. Drzim palce!

alana1
1. máj 2015

co sa bojis? ved ste ho robili spolu a on mal davat pozor ak nechcel dieta!!!!!!!!takze mu to povedz co sposobil...aj ked je to dar, za ktory by ste mali byt obaja vdacni!

bonaqa2013
1. máj 2015

@alerka ja som z 3, ten môj z 5 detí, môj otec zo 7 a svokor z 13 detí. U nás mať viAc detí je bežná vec. Ale všetko má svoje výhody a aj nevýhody. máme svoj dom - nový, auto mi dal brat - golf 15r., ale ide. Jedine deti nepoznajú zahraničné dovolenky. V lete chodíme na kúpaliská v okolí 40 km, v zime lyžovať - 15 km. Takže len tak....

sorciera24
1. máj 2015

@monika98 pises, ze mate pekny vztah s muzom.... ak by to tak bolo, absolutne sa nebojis jeho reakcie......takze ak si presvedcena o vasom rkasnom vztahu, jeho reakcia ta nemoze zaskocit..... my mame s muzom naozaj krasny dlhorocny vztah a presne viem ako by moj muz na neplanovane dieta zareagoval......ze, no, sice sme neplanovali, ale kde sa uzivia 2, uzivi sa aj 3tie.....a uz vobec by som sa mu to nebala povedat.....popravde jemu jedinemu poviem vsetko, tak toto by bol ten prvy clovek a hadam hend, ze by som mu to povedala.....je fakt, ze ak dieta nechceme tak sa patricne chranime.....da sa kombinovat aj viac metod..... (a ak uz by sa aj napriek nim stalo, tak ta priroda to fakt tak chcela....)..... aj ekd u avs ako vidim, ochrana vlastne ziadna, o to viac s tym muz aj ty ste mali ratat....cize ziadne vykrucacky, ste dospeli ludia....tak sa k tomu aptricne postavte a hlavne mu to naozaj treba povedat, v nom ako rpvom by si mala mat podporu! 😉

sorciera24
1. máj 2015

@dai jeejda 🙂 to gratulujem 🙂

dai
1. máj 2015

@sorciera24 dakujem pekne🙂 este je to cerstve... hadam vsetko dobre dopadne 😉

sorciera24
1. máj 2015

@dai dopadne..... vsetko je tak, ako am byt! 😉

stellamaris
1. máj 2015

@maca_p 😀 😉

adamsimon
1. máj 2015

Ahoj, dieťa je najkrajší dar v živote ženy a ty máš to šťastie, že si takýto dar dostala tretí krát...
Ja mám dvoch synov a rada by som ešte mala tretie bábätko...
Mysli pozitívne, si šťastná žena...

monika98
autor
1. máj 2015

@alerka no ved hej budem sama chvilu so svojim tajomstvom lebo teraz riesime kupu domu a nechcem nikomu nic vraviet este ma to cas aj tak pokial nebudem mat knizku tak budem mlcat radsej

monika98
autor
1. máj 2015

@sednaja mas pravdu ze ech si to zozerie aj on

monika98
autor
1. máj 2015

@enka81 aj ja si myslim ze sa oduje na tyzden ale je to aj jeho nech sa stara

monika98
autor
1. máj 2015

@jolly84 ee nevie poviem mu to ked budem mat prvu foto

monika98
autor
1. máj 2015

@gabriela5 beriem to tak ze su dar , ja si to cenim len nas bude trochu viacej o jednoho dufam ze nie o dvoch lebo s mojej strany aj s manzelovej su dvojicky v genoch to by bol sok no uvidme na sone 😉 mas pravu radsej pribudat ako ubudat

monika98
autor
1. máj 2015

@dilino dakujem ani by som to nespravila , cakam na vhodnu chvilu aby som mu to povedala

monika98
autor
1. máj 2015

@misinka26 bol neviem c to spravil naschval ked som mu povedala ze uz by som tretie nechcela ze neskor a povedal mi take veci aby som si myslela ze by nechcel to babo , ja viem ze je to dar velky ten si cenim je to najkrajsie v mojom zivote len mi nebude mat kto pomahat budem byvat dalej od rodiny kupili sme si dnes dom a za 5 mesiacov uz v nom mozme byvat , lubim svoje deti nadovsetko aj to to bude myslim si ze casom manzel zvikne , dakujem

monika98
autor
1. máj 2015

@peneloppe mam take zmiesane pocity s toho , ved casom sa podelim o to snim ale ked bude vhodna chvila na to aby sa to dozvedel , no baby bude stastne ze bude o jedneho clena naviac alebo o dvoch

monika98
autor
1. máj 2015

@alana1 som vdacna ze mozem mat dti len neskor mala cas , bojim sa preto lebo prave sme si vzali vysoky uver na dom a zaplatily zalohu a to to nam zmeni cely ropocet tak ze tak preto som mu to nehovorila este neviem najst vhodnu chvilu pockam chvilu kym prejdu stresi s toho to

monika98
autor
1. máj 2015

@bonaqa2013 ved hej niektori su s viacej deti manzel je s dvoch a ja s troch som najstarsia a manzel je starsi o nieco ale sme mlady par este auto mame dom uz mame len 5 mesiacov a mozme tam byvat kym bude dokonceny , deti poznaju vsetko este su male na dovolenky to ma cas , ,a to svoje vyhody nevyhody ale je to na nervy niekedy

monika98
autor
1. máj 2015

@sorciera24 ved hej mame vztah pekny to to je prva vec v zivote co som mu nepovedala nechcem ho zatazovat teraz ma teraz vela roboty a je vycerpany nechcem mu vesat este to to na nos , sme dospely len nasledky bude niest ked dostanem fotku aby videl co stvoril , bol vzdy pre mna oporou len teraz mam mrzi ze mu musim klamat a nemozem mu to povedat tolko krat som chcela len mam vycitky

monika98
autor
1. máj 2015

@adamsimon bude stastna az vtedy ked to bude vediet manzel a padne mi kamen zo srdca

bazulda
1. máj 2015

@monika98 ked sme kupovali dom s 3 detickami bała som sa ako to zvladneme a neuveris prisli medzi nas dalsie 2 takze je nas 7 a da sa to neboj treba mysliet pozitivne a to sme planovali s muzom 2 deti🙂

monika98
autor
1. máj 2015

@bazulda no pekne to je dost tak vela radosti aj starosti doma , bojim sa ako to zvladnem moja najstarsia dcerka je moc zla niekedy sa neda zvladnut ale hadam si to preskacem ked budu vacsie tak bude vsetko oka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bazulda
1. máj 2015

Bude to ok. Ja mam 5 dievcat kazda je ina treba vydrzat tiez mam niekedy toho dost, ale ked sa na ne pozriem a vidim ich po kope woow to je pocit stastia.

kliara
1. máj 2015

@monika98 - čím skôr mu to povieš, tým skôr ti spadne kameň zo srdca. Mala by si sa s tou správou podeliť s manželom čo najrýchlejšie a nie sa takto trápiť. Bez ohľadu na to, či sa manžel bude alebo nebude tešiť. Držím palce. Mať tri deti je krásne a ak zvládate dve, zvládnete aj tretie. Aj napriek pôžičke.

dilino
1. máj 2015

@monika98 jasne čo si urobil nech si vychova bože v dnešnej dobre ved su rôzne antikoncepčne tabletky, kondomy, jasne že išiel bez ochrany je stale riziko že budeš v tom darmo už teraz plakať už raz to ma tak byť tak tak bude musi si niesť nasledky

alerka
2. máj 2015

@bazulda pozerala som tvoj fotoblog. Uplne som z neho namakko mas uzasnu rodinu. Vzdy som chcela velku rodinu no mame dve slecny a je to radost 🙂

zeytin
2. máj 2015

My sme tiež tretie neplánovali a tiež mám dve baby... keď som zistila, že som tretí krát tehotná mala staršia dcérka 1,5 roka a mladšia 6 mesiacov 🙂 Nebolo mi všetko jedno...nevedela som, či sa mám smiať alebo plakať. Odfotila som tehotenský test mobilom, mužovi poslala mms s komentom: "Čo myslíš, bude to chlapec alebo dievčatko?" 😀 😀 😀
@monika98 Vydrž, oplatí sa 🙂

lucka3010
2. máj 2015

@zeytin my sme na tom boli podobne, a len s tým, že som doma malá 2 synou a nakoniec sa podarilo dievčatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre