Ako sa rátajú mesiace tehotenstva?

verbe
5. feb 2012

Nemyslím lunárne, ale klasicky tých 9 mesiacov, lebo keď sa ma nejaký človek -laik spýta v ktorom som mesiaci, nie som si celkom istá. Najmä čo sa týka tých prelomov, trebárs od koľkého týždňa začína štvrtý? Ako sa to ráta? Ráta sa to od poslednej menštruácie?
Lebo zatiaľ som sa dočítala len rozpis, čo sa týka obdobia trvania trimestrov, aj v tom sa rôzne zdroje líšia a ani trimestre netrvajú rovnako dlho. Tak som z toho mimo🙂

trgypadl
3. máj 2015

@lankas nie nemal

Ked nie si spokojna hladaj noveho

lankas
4. máj 2015

Dnes som volala druhemu doktorovi,buduci tyzden sa mam zastavit tak som spokojna 🙂

trgypadl
4. máj 2015

@lankas 😉

lankas
19. máj 2015

Dievcata,tak som vcera bola u noveho gynekologa sice som cakala 2hodiny,ale stalo to zato.Super doktor,mily aj sestricka zlata.Vyratal mi termin na 12.10.2015 tiez krutil hlavou co mi to ten predosly doktor popisal 😒 a skontroloval babatko,vsetko ok a na zaver zistil,ze to bude na 90% chlapcek!tak sa velmi tesime.Pekny dnik Vam prajem 🙂

gabuchah
6. nov 2015

@lankas a ako si dodala nakoniec? Už je november... Týždeň ti ukazuje 44.... 😉

lankas
7. nov 2015

@gabuchah porodila som 22.10. s 10 dnovym prenasanim mi potom porod vyvolavali

gabuchah
7. nov 2015

@lankas ty kokos to ťa dlho nechali... A nemala si komplikácie? Zakalenu vodu alebo tak? Vyvolaný pôrod je bolestivejsi... No máte to už za sebou, gratulujem 🙂

luurinka115
12. júl 2016

No ja mam v tom asi chaos teras koncom jula začinam piaty mesiac a podla mojich poctov som otehotnela v marci 19.5 som bola v osmom tyzdni no trosku som z toho vedla .poradi mi niekto

trgypadl
15. júl 2016

@luurinka115
@luurinka115 a kedy si mala poslednu menstruaciu??

pitrova
6. nov 2018

Prosim kolko je 11 tyzdov tehotna dakujem

zuzik198
15. jan 2019

@monika2712 no neovláda to každá tehotná žena ako sa to počíta ja to napríklad neviem pretože som prvorodicka. A podľa menštruácie by mi to nevychádzalo pretože prvý deň poslednej menštruácie bol 27.5.2018 a termín pôrodu mi lekár určil 31.3.2019 (váha aj veľkosť zodpovedá v akom týždni som momentálne 29tt) ale podľa prvého dňa poslednej menštruácie by som rodila v 44 týždni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre