Asi som tehotná, naši ma zabijú. Koľko stojí potrat?

hilduska96
22. aug 2012

ahojte, som fakt zúfala, pravdepodobne som tehotná, ale nemôžem to nikomu povedať, lebo mám fakt prísnych rodičov, ani nevedia že niesom panna. Neviem na koho sa obrátiť a neviem čo robiť, menzes nemám týždeň a test mi vyšiel pozitívny :( asi .........ja neviem , koľko stojí potrat, nevie niekto? ďakujem za odpovede som fakt zúfala

lenka311
24. aug 2012

@hilduska96 Ty si hlavne uvedom že ničíš svoju vlastnú budúcnosť z trucu rodičom. A tie testy na pohl. choroby by som Ti v Tvojom prípade rozhodne odporúčala... Chlapi boli rovnaký za našej éry ako aj za vašej, tiež sa konali takéto žúrky... Len Ty si neuvedomuješ že už Ti ostane taká nálepka že si ku... celý život, teda aspoň v Tvojom okolí.. Chalani si to veľmi radi povedia a ak si nájdeš chlapca postupom času u vás a bude sa stretávať aj s Tvojimi známymi je len otázka pár mesiacov kým sa to dozvie? A čo si myslíš ako sa zachová? Moja, chlapi si radi užijú, oni môžu, ale za stálu partnerku či ženu chcú dievča s dobrou povesťou...
Fakt si robíš sama sebe zle... A nediv sa čo sme Ti tu popísali, Ty to vieš v podstate aj sama, len Ti to opäť niekto povedal a ver mi že Ťa tento špás ešte veľa krát bude bolieť.
Teraz buď rada že nie si v tom, daj si urobiť testy, lebo nikdy nevieš s kým všetci tí chalani spali a ak by si sa zase predsa len nepoučila, odporúčam nasadiť antiku a ešte aj používať kondom /antika Ťa pred pohl. chorobami neuchráni/
A čo sa týka Tvojich rodičov - myslím že k mame by si si rýchlo našla cestu kebyže chceš, aj ona je v podstate obeť Tvojho otca, možno s ním žije len preto aby sa postaral o Teba, aby si sa Ty mala dobre - skús si k nej nájsť späť cestu, niektoré ženy aj keď sú týrané trpia kvôli tomu že sa boja toho ako by to samé zvládli s deťmi.
Ja som mala hnusné detstvo, učila sa na samé jednotky, bitky boli na dennom poriadku, alkohol - a vieš čo som urobila? Žila pre budúcnosť a snažila sa určiť si cieľ / i keď uznávam že mi nevyšiel.../ no toto čo robíš nie je cesta, fakt Ti mám chuť napísať aby si sa radšej ožrala či dala si trávu ako spávala s chalanmi zo zábavy... nie je správna ani jedna cesta ale osobne si myslím že si si z tých zlých variant vybrala tú najhoršiu....
Najlepšia cesta je zamerať sa na to čo je pre Teba najlepšie. Doštuduj, vydrž, osamostani sa a potom Ti môžu rodičia vieš čo... už nikdy sa nemusíš otočiť, stačí vydržať dva roky... a bez toho aby si si dosrala život sama sebe! Fakt Ti želám aby si to pochopila...

aduskatt
24. aug 2012

@hilduska96 Väčšina z Vás ma odsudzuje a pritom ma nepoznáte, neviete v akom prostredí som vyrastala a vyrastám. Od malička som sa musela učiť a akonáhle som dostala dvojku, hneď bola bitka od otca .,toto som zazivala aj ja...nariek tomu som si neuzila takeho dobrodruzstva.......

ani3012
24. aug 2012

keby sa každý správal podľa toho,aké mal detstvo,tak....... 😅

aduskatt
24. aug 2012

@ani3012 no ved najlepsie hladat dovody svojich chyb na niekom inom ako si priznat, ze som pochybil vlastnou blbostou...........co uz............tak hadam to aspon bude poucenie do buducna

eri28
24. aug 2012

@hilduska96 ahoj, neviem, ci sem este chodis, celkom som sa zacitala, teraz mam viac casu, tak kukam temy, ktore sa ma moc netykaju....
som rada, ze si napisala, aj neskor, lebo uplne neznasam, ked niekto zalozi temu a potom uplne zmyzne, a nikto o tom nic nevie, vsetko co citame sa nas dotyka....
Nie som uz tak mlada, ale myslim, ze ta uplne chapem, a trosku som sa cudovala, ako zeny, a matky vedia hned niekomu do huby napisat, aky je kur., a podobne, pritom sami vychovavaju, alebo chcu mat deti....
vsak piseme sme veci, ktore nas trapia, a nech ta neodradilo, to ze ti neporadili vsetci, tak ako si cakala, lebo sme rozne, a MK, je podla mna pre vsetkych, ktore maju povahu a preniest, aj nad tymi zenami, ktore odsudia, aj ked do problemu, mozno celkom nevydia, ale kedze si si prezila uz svoje, myslim, ze par mamiciek co ti pisu, tak ako im pusa narastla, by ta nemuselo odradit, z inym problemom sem pisat aj na buduce....
Je pravda, ze u mladych je vela len o sexe, drogach, a inikoch z reality, vsak za chvli budes dospela, a zivot si zariadis podla seba, aj ked naozaj dospejes asi trosku neskor, vek na to uz budes mat...
Nie si prva ani posledna co mala skusenost z chlapmi na party, podla mna, ....
prajem ti do dalsich dni trosku viac toho dobreho, kedze vasi som pochopila su krestania, aj, ked asi zo starej skoly 😅 , to je len moje triedenie, skus sa zacat stretavat z mladymi tochto ducha, mozno tam najdes viac lepsich kamosov, mne aj ked v neskorsom veku velmi pomohlo ked som sa zacala stretavat z mladymi krestanmi, aj ked mali uplne ine rodiny, a pribehy za sebou, ako ja ale boli velmi uprimni, a mali v sebe viac dobra, ako zla....
nevsimla som si z akeho si mesta, ale komunity, a strediska su vo vsetkych vedcich mestach, a ked ta to tam netaha, nevadi, mozno neskor si najdes cestu po ktorej sa ti bude lepsie kracat, ako po tej ktoru prave zijes...

hilduska96
autor
25. aug 2012

@eri28 ahoj,ďakujem za povzbudenie, pekné slová a pochopenie. Prajem Ti do života všetko dobré, aby ste boli celá rodinka zdraví a šťastní 😉 .

eri28
25. aug 2012

@hilduska96 dakujeme, v pohode 😎

lulu89
28. aug 2012

@hilduska96 Nie si jedina co mala tazke detstvo.....moj otec bol tyran a alkoholik.......moju pubertu som len prechlastala,prehulila a bohvie co este......hanbu som spravila sebe aj rodine,ktora aj tak cez to vsetko pri mne stala........uvedomila som si,ze ludia co ma obklopovali,boli hajzli a ziadny skutocny priatelia.......teraz mam dostudovane,pracujem v banke a mam byt.....vsetko som si sama oddrela a som na seba patricne hrda.......cakam prve babo a mam v zivote ludi,ktorym na mne naozaj zalezi.........
Pouvazuj a hlavne dostuduj........mozno este nevnimas co sa okolo teba deje,ale doba je zla a lepsia nebude......Pamataj zivot neni fer a ani nikdy nebude.........rodicom na tebe zalezi,nikto z nas si rodinu nevyberie,ale je najdolezitejsia.......verim,ze ta rodicia miluju a keby si mala akykolvek problem,pomozu a podrzia ta........si mlada,slobodna a bez zavazkou,tak preco napr. za peniaze co minas na picoviny,necestujes alebo ich inak rozumne neminies.............vela ludi co ti tu pisali,mali aj pravdu.....tak sa zamysli nad sebou a nezi v minulosti,ale zi pre pritomnost a buduj si buducnost.........

katia7
30. aug 2012

@hilduska96 neviem ci sem este chodis ale asi som mala podobne detstvo takze chapem 😒 som rada ze nie si tehotna a nemusis byt 16 rocnou maminou ani prezit traumu z potratu, drzim ti palce aby si svoj zivot zvladala a aby si bola stastna ked uz tvoja rodina nebude mat na teba taky dosah co je zatial v tvojom veku dost tazke. mne sa to aj napriek velmi tazkemu dospievaniu podarilo, zelam ti len to naj papa 😉

bublina83
30. aug 2012

@hilduska96 Velka skoda, ze som nemohla prispievat k tejto teme ked bola este horuca. Kazda ma pravo sa tu vyjadrit, je to forum, ale precitala som si len prvych par komentarov a na dalsie som nemala zaludok. Neviem ako ti to dopadlo, ci si tehotna alebo nie .... jednoznacne sa mi vobec nepaci ako sa uzivatelky tohto fora voci tebe zachovali. Podla toho ako pises vyzeras byt velmi vyspela a rozumna ... chcela som ti napisat len tolko, ze mne sa narodila prva dcera v 15tich a druha v 16tich, reakcie okolia cista katastrofa, trpela som tym cele roky. Moje mladucke manzelstvo sa rychlo rozpadlo, ale som znovu vydata a stastna. Nechcem ta s tym v ziadnom pripade podporovat v rodeni deti 🙂 , ja len ze ked sa uz nieco take stane, tak to nie je ziadna tragedia a vsetko sa da vyriesit ... vela stastia do zivota 😀

vafinka
3. okt 2012

@hilduska96 Ahoj, idem sa aj ja sem trosku zamotat, musim povedat ze neverim vlastnym ociam, to myslis vazne??? teda ak cakas mimi, co je pre teba strasne priskoro, tak co ti na to povedat, ja len tolko , ze si si mala davat pozor.a ak si to babo nechas vziat a v buducnosti teda o niekolko rokov, ked budes cakat niekedy na dve // ako mnohe znas, alebo budes odkazane a umele oplodnenie tak ako ja, a prezivat totalnu beznadej, tak potom si spomen, co si spravila. Precitaj si totalne cele forum o asistovanej reprodukcii a potom uvidis, co zena vsetko spravi aby mala mimi a cim si prejde, mnozstvom vysetreni, operacii, spontannych potratov, co vsetko uziva, aby mala mimi. a stale caka na zazrak, ci pride, a ked pride aby ho donosila. nema zmysel ta odsudzovat, lebo uz je neskoro a ani sa nejdem do teba navazat, ja som nezacala byt sexualne aktivna tak skoro ako ty a nechala som si to na neskor, nie som ani krestanka, a ani nejdem ti vraviet co je moralne, sama by si to mala vediet, uz si prakticky dospele dieta, ak mas na teste dve // tak si to vaz, bo o niekolko rokov to uz vidiet nemusis, prajem vela stastia a napis ako si dopadla

kubokubo
6. feb 2013

Ahojte môžem poprosit aj ja o radu?
Mam ddievca dnes mi povedala ze je tehotna..... ale na potrat nemôže. ist lebo jek v rodine zomrela teta pri potrate.... a zase si ho nemozeme nechat lebo ma 17.... vie mi niekdo ukázať cestuu s tohto??? prosim....

luciko
6. feb 2013

@kubokubo ahoj, pokud mas svou pritelkyni rad a ona tebe, nevidim duvod, proc by mela jit na potrat, pravda, ze jste jeste mladi, ale v dnesni dobe je spoustu mladych maminek. ja jsem jednou videla potrat v televizi a byla to hruza. od te doby, kdyz si na to vzpomenu, mam husi kuzi. asi byste si meli sednou s rodici a vysvetlit jim celou situaci. mozna, ze budou nadavat, ale pak se urcite potesi. hlavne, ze mate jeden druheho. a to male nemuze za to, ze jeho rodice jsou mladi, ma pravo na zivot jako ty, jako tvoje frajerka. a kdybyste preci jen dite nechcteli, existuje spousta rodicu, co po detatku touzi a nemuzou mit, mohli byste ho dat k adopci. musite se ale rozhodnout sami, co a jak dal. jen si vsechno treba poradne promyslet, protoze potrat je krok, ktery uz zpatky nevezmete.

zuzkat1
6. feb 2013

@kubokubo jedine adopcia ale ked ste dost stari na sex bez ochrany tak ste dost stari aj na dieta. Netusis co by ine dali za tehotenstvo a vy tu ponukate dieta do sveta. Mozete ho dat na adopciu ale nikdy si to neodpustite. Ty mozno hej ale matka nezabudne na dieta.

rybca
6. feb 2013

k tejto teme by som chcela asi len tolko, ze radsej zivot dat ako ho vziat.

kveta
6. feb 2013

@kubokubo Anonymny porod v Cechach, utajeny porod na Slovensku, normalny porod a dat babo na adopciu.

mariettka27
6. feb 2013

ja len toľko,že na Slovensku je neskutočne veľa žien čo by za bábätko dali aj prvé aj posledné....keď niekto celé roky márne čaká na ten vytúžený zázrak a ono to neprichádza,potom sa už pozerá na veci úplne inak a keby sa dalo vrátiť v čase,dieťa by prijal hoci aj v 17.....
my sme čakali na tehotenstvo 6 rokov,takže viem o čom hovorím...

evening_star
6. feb 2013

@kubokubo Nemozete si ho nechat, lebo ma 17? A co? Na to ste mali mysliet skor, teraz je neskoro. Potraty neschvalujem, je to podla mna vrazda. Dieta sa na svet nepytalo, ale je tu, je to novy zivot. Postav sa k tomu ako chlap a postaraj sa o nu a o dieta. Nepises, kolko mas rokov ty - si plnolety? Pracujes?

evening_star
6. feb 2013

@kubokubo A este si prelistujte toto: http://www.alexisporadna.sk/

rora
6. feb 2013

@kubokubo vzdat sa vlastneho dietata nie je ako zaniest nechceneho psika do utulku... neverim tomu ze ked sa to male narodi tak nepocitite obaja tuzbu ostat s nim. a ze ma 17? no a? tak sa stalo.... ak by sa tak stalo o rok, uz by to bolo v pohode lebo je oficialne dospela? ale no tak... ci uz si zvolite anonymny porod,alebo dieta na adopciu, skor ci neskor vas dobehnu vycitky, ci uz spolu ostanete alebo nie, jednoho dna si zalozite aj tak rodinu a potom vas to bude mrziet... ja vam len mozem povedat ze akokolvek ste teraz zufali, vsetko sa da vyriesit, jasne ze vasi rodicia budu nastvani, mozno dostanete par po papuli, ale to vsetko prejde.... kazde srdce zmakne pri pohlade na male nevinne dieta a ucite vam vase rodiny pomozu... povedzte im to,je cas postavit sa zodpovednosti za svoje ciny. vela stastia

andryskam
3. apr 2013

@lolis To je opravdu hrozné ☹

mama83
18. máj 2013

@nicebaculka ahoj,môžem sa opýtať ako sa volajú lieky na štítnu z ktorých si potratila?

nicebaculka
18. máj 2013

@mama83 ja som nepotratila kvoli lliekom na stitnu ale z vitaminov ktore mi doporucila lekarka popri tehu.volali sa femibion.vlatne kvoli jodu ktory obsahuju

henrieta16
18. máj 2013

dieťa je dar a treba si to vážiť, iné plačú, že nemôžu mať. Ja som tiež otehotnela a bála sa, že našich to položí a zachovali sa super. Okrem toho, potrat ti nikto ako neplnoletej nespraví, tiež ti hrozí riziko, že už nikdy žiadne bábo nemusíš mať. Skús sa vcítiť do dieťatka, ktoré nosíš pod srdcom. Tebe tiež nikto život nevzal. Svet sa predsa nezrúti. Riad sa svojím srdcom, nie tým, čo povedia, ak si s niekym spala, nes si za to plnú zodpovednosť. Najlepšia HAK je nesexovať. Možno budeš mladá mamička, ale stojí to za to, ver mi!!!

paxpace
12. jún 2013

@ani3012 Prečo...... 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 níe!!!

ani3012
12. jún 2013

@paxpace čo prečo? Nechápačka

paxpace
12. jún 2013

Neodsudzovat 🙂

ani3012
12. jún 2013

@paxpace vieš, je to už rok dozadu a neviem, na ktorý komentár na mňa narážaš 😉

kiki68
16. jún 2013

Ak ta holka nema 18 potrat jej nikde len tak na vlastnu ziadost nespravia, bude musiet nakoniec s pravdou pred jednym rodicom von. Takze smola a o to vacsia hanba,ale nie tak pre nu,ale pre tych rodicov,ze sa s nou asi ani nebavili o tom,na co nejaka guma je....a preco sa to robi aj ked v 15tich tak len s jednym chalanom a z blaznivej lasky. Ale poznam podobne dievcence,co proste su hlupucke svojim sposobom a asi si myslia,ze chlapci si budu davat len pozor a to hlavne na takychto party...a mozno do bab chalani naliali trosku vodky s dzusom a bolo vymalovane. Ja nie som ziadna svatica a tak nebudem kazat inym,ale ak mlada tvrdila pravdu,tak ma velky problem a predpokladam,ze ti chalani by nikdy nepriznali,ze vobec na nejakej party boli....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre