Cholagol v tehotenstve

nunulik
7. mar 2014

Nevedomky, ze sa cholagol v tehotenstve nesmie som si dala cca 15 kvapiek, myslite ze takato jednorazova davka moze babatku nejako uskodit?

darina1952
7. mar 2014

Takto jednorázovo neuškodí, nemusíš sa báť 😉

nunulik
autor
7. mar 2014

ja som taký stresko 😀 zhodou okolností od vtedy cítim len veľmi slabé pohyby bábätka a niekedy žiadne :/ tak stresujem, že to môže byť kvôli tomu, ale už som pokojnejšia, aj gynekológ povedal, že by to nemalo nijako uškodiť 🙂

veriiii
7. mar 2014

@nunulik nemal by sa uzivat a to hlavne v 1.a 3.trimestri..kvoli salycilatom a alkoholu.ale jednorazove uzitie by malo byt o.k. ked si mimo tie trimestre...ale uz by som sa mu vyhla🙂

nunulik
autor
7. mar 2014

@veriiii som v 2. trimestri, vyhýbam sa všetkým takýmto liekom, aj ked ma hlava bolí, tak to radšej pretrpím. tie kvapky mi dala jedna známa, že sa môžu aj počas tehotenstva a aj jej dcéra ich užívala, ked bola tehotná. tak som sa nechala prehovoriť... no ale tak snád to bude ok

veriiii
7. mar 2014

@nunulik neboj, budete o.k.

darina1952
7. mar 2014

@nunulik keď ťa bolí hlava, tak si daj čípok (čapík) Panadol alebo Paralen pre dospelých - má účinnú látku paracetamol a ten v tehu môžeš užiť a pri podaní vo forme čapíka sa liečivo nedostane do krvi a do placenty a následne k bábu. A hlavne pi v čase bolestí hlavy veľa tekutín a daj si aj kávu aby ti zdvihla tlak - možno to máš z kolísania tlaku 😉

nunulik
autor
7. mar 2014

@darina1952 dakujem za radu, hlava ma nebolieva chvála bohu tak často a ak bolí tak si dám kávu a to celkom pomôže 🙂

m_ij_ka
7. mar 2014

@nunulik jednorázová dávka uškodiť nemôže

nunulik
autor
9. mar 2014

@m_ij_ka dufam 🙂 najviac sa bojim preto, ze som male potom 3 dni poriadne necitila, teraz ho uz citim, ale bojím sa ci ho to neposkodilo alebo co... boze som hrozna stresujem mozno pre nic

m_ij_ka
10. mar 2014

@nunulik ak máš takýto strach a necítila si pohyby tri dni, tak radšej a pre istotu zavolaj svojmu gynekologovi a on ti určite poradí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre