Dovolenka počas prvých troch mesiacoch

vcielka199
11. jún 2016

Ahojte. Prosím vás o radu. Som cca v 5tt, ešte nemám tehotenstvo potvrdené lekárom,len testom a meškaním ms. Som objednaná k lekárovi o 2tyzdne.mame však s manzelom zaplatenú dovolenku v bulharsku,letecky. Letieť by sme mali buduci mesiac na 3 týždne. Čo myslíte,je to bezpečné,alrbo ju radšej zrušiť? Ďakujem.

nikolienkaa
11. jún 2016

@vcielka199 kludne chodte 🙂

petulik1991
11. jún 2016

Je to bezpecne. Pokial nemas ziadne komplikacie ako su krce, spinenie a pod, nie je dovod rusit dovolenku. Ja idem tiez s priatelom o 2 tyzdne do Ciernej Hory a let od nas trva 4 hodiny. Porodnicka mi vravela, ze bez problemov mozem ist a vystavi mi papiere na cestovanie. Na dovolenke sa vyhybaj zmrzline, majoneze, steakom a pod.

tobnuf
11. jún 2016

Ja by som nesla.. tehotna zena by sa nemala vystavovat priamemu slnku a moze sa tam vselico stat napr ze zacnes krvacat ale tirz tam po nemocniciach behat by som nechcela

vcielka199
autor
11. jún 2016

Len ja som ešte u lekára nebola a vôbec to s nim neriešila,tak ani neviem, či je všetko v poriadku...

ingrid2304
11. jún 2016

@vcielka199 ja som bola v bulharsku autobusom, ked som bola cca v 9. týždni. Nemala som to ešte potvrdené lekárom ani testom, ale vedela som, že som tehotná. Všetko ok, akurát po búrke, keď bolo more "špinavé",tak som sa v ňom asi dva dni nekúpala.

vcielka199
autor
11. jún 2016

Dakujem vám za radu. Aj ma to tam taha, aj ma niečo brzdí. Naozaj sa bojím,co sa môže stať...

zuzanaete
11. jún 2016

@vcielka199 Ja by som nevahala a isla by som, teda pokial by neboli problemy typu krce, krvacanie. More je pre tehotnu bezpecne. Cez obed sa nebudes vypekat na slnku. A ak sa nebuds kupat, tak pod slnecnik. Ja som bola v tretom mesiaci letecky pri mori, nemala som komplikacie, tak som isla. K doktorke som isla az po dovolenke. 🙂

14nunu10
11. jún 2016

Tiež by som išla ...😍😍😍

zutomad
11. jún 2016

Ja som bola tiez,na konci 3 mesiaca letecky v spanielsku,aj v mori som sa kupala,aj v bazene, davala som si vacsi pozor,ale bolo to v pohode-krasna dovolenka.... ked nemas problemy chodte a uzite si to este 🙂

petulik1991
11. jún 2016

Ja ked som sa pytala midwife, ze ci mozem ist letecky na dovolenku, tak na mna kukala ako puk..ze co sa pytam, ze nemam rakovinu, som len tehotna 😀

tokarcikovci
11. jún 2016

Ahoj ja som v 11 tt a letime v stredu to budem v 12 tt, moj gynekolog nemal s tym problem a s letom uz vobec nie. Ak nemas komplikacie, rizikove tehu tak nevidim dovod sa obmedzovat, ak sa nieco ma stat stane sa to tu na sr ako aj na dovolenke. Hlavne preco by sa malo nieco stat, netreba na teka mysliet. 😀

jamika27
11. jún 2016

@vcielka199 ja som bola v 5 mesiaci v chorvátsku ... milujem slnko a vodu (samozrejme každý podľa uváženia to slniečko - každý máme iné hranice mimo tehu aj počas tehu) ale to už musíš sama vedieť.

Za mňa dovolenka určite áno, je to pozitívne myslenie ... odreagovanie sa. Nemysli negatívne. Si ešte vo veľmi rannom štádiu, ak sa niečo stane, tak nie preto, žeby si šla na dovču.

Apropo riadne sa poisti - a keď už budeš poistená určite sa ti nič nestane :D lebo ako napriek nepríjemnosti sa stávajú iba nepoisteným :D

petulik1991
11. jún 2016

@jamika27 Presne tak, poistenie je velmi dolezite. Daj si to naj a opytaj sa, ci to zahrna aj pripadne komplikacie s tehu, lebo vela poisteni je len urazovych. Ja som si dala take, ktore zahrna aj pripadnu hospitalizaciu. Radsej zaplat 50e naviac, ako sa potom jedovat 🙂

zuz02
11. jún 2016

Pokial ti lekar potvrdi, ze je vsetko ok a aj ty sa budes dobre citit, tak by som sa nebala ist. Ked som cakala 1.syna, tak som bola asi v 18.tt letecky v Parizi a ziaden problem. Ked som cakala 2.syna, tak sme boli autom v Chorvatsku, vtedy som bola zhruba v 13.tt a tiez v tom problem nebol. Slnku sa vyvarujem ja stale, kedze som bledula , takze s tym problem pri mori nebol. Citila som sa fajn. Horsie by bolo, ak by sa ti rozbehli tehot.nevolnosti, tak neviem, ci by si vtedy mala chut niekam ist. Takze by som sa riadila vlastnymi pocitmi a tym, co by mi lekar odporucil.

petulik1991
11. jún 2016

@zuz02 No to ja s tym teraz bojujem 😆 s tymi nevolnostami..ale mam este 2 tyzdne na to dat sa dokopy, tak snad mi moje nevolnosti nepokazia poslednu nemaminkovsku dovcu 😆

siska53
11. jún 2016

@vcielka199 ja som.sice nebola letecky,ale pri oboch detoch sme sli autom.k moru v prvom trimestri. Akurat som.bola viac unavena po ceste autom ako byva obvykle,ale to som dospala. Kedze este nic nebolo vidno,plavala som uplne normalne ako netehotna v podstate (akurat som nesla az po bojky,viav som.plavala blizsie k brehu),aj zmrzlinu som.bezne jedavala (jedna z mala veci,ktore moje druhe dieta neodmietalo,lebo inak mi vela veci smrdelo a nemohla som jest).
Dovolenku sme si uzili bez komplikacii.
Uvidis,co ti povie lekar,u mna bez namietok. Ja by som sa skor bala ist s vacsim bruskom.
1.trimester sa viac berie hop alebo trop..je to prosto tak..

zuz02
11. jún 2016

@petulik1991 no snad sa ti dovtedy zmiernia, alebo vymiznu, kedze ukazuje, ze si v 11.tt. Ja som pri dvoch synoch netusila, co su nevolnosti a ked som tretikrat otehotnela s dcerou, tak mi bolo od 5.tt do 13.tt nonstop zle. Okrem asi troch hodin v noci. Neviem si predstavit ist vtedy na dovolenku. Nic by som z nej nemala. Tak nech ti to skoro prejde.

mirka0703
11. jún 2016

ja som v oboch tehu letela cca 6mesiac a v pohode... a aj autom som cestovala cca 10hodin asi 4krat este aj v 7mes....a v pohode..a v lietadle som sa nechcela priznat ze som tehu no vsimli si 🙂 aj cez sken mozes ist...nikde na letisku ti povedia pod okolo a prezru ta a niekde ta poslu rovno...

siska53
11. jún 2016

@vcielka199 a kolegyna bola aj letecky a vsetko bolo ok.
Aj moja mama bola so mnou a som tu.

zuzanaete
11. jún 2016

@tobnuf Ale ved sa nemusi vypekat na slnku cez obed. Osviezenie v mori velmi dobre padne a potom do tiena. Co maju robit tehotne, ktore trvale ziju pri mori? Bezne na dovolenkach stretavam tehotne zeny. Tehotenstvo nie je choroba, teda pokial nie su komplikacie, tak tehotna vie normalne fungovat, svet sa neprestane krutit. A stale rozmyslat, ze co ak sa nieco stane, tak to aby clovek snad ani z domu nevysiel.

adazmrzka
11. jún 2016

@vcielka199 Ahoj ja som na tom rovnako ako ty. Mame rezervované 3 dovolenky letecky a teraz som zistila že som tehotná. Tiez si myslím že keď si v pohode a nemáš komplikácie tak kľudne môžeš ísť lietadlom na dovolenku.

vcielka199
autor
11. jún 2016

Zatiaľ som úplne v pohode len unavena dosť. Asi si obehne lekárov a uvidím. Som silný alergik a teraz, keď som vysadila lieky, tak mam silné alergické reakcie. A ešte mám aj celiakiu, takže bezlepková strava. Ktorú na dovolenke nemám objednaní, bola som rozhodnutá,ze uvidim na mieste a niečo určite zjem. Ale teraz nechcem riskovať. Keby tak človek tusil,ci sa nejaké nevoľnosti dostavia :D

jamika27
11. jún 2016

@vcielka199 no a čo ked sa dostavia ... 🙂 budeš na dovolenke, budeš oddychovať, vylihovať ... ;)

tobnuf
12. jún 2016

@zuzanaete .. nepisala som ze JA by som nesla.. co uz autorka prispevku spravi je jej vec. Pytala si nazor, napisala som svoj nazor. Mne moj gynekolog povedal ze radsej neist. A ine je ked zena zije v takych podmienkach a je zvyknuta na take podnebie. Tot moj skromny nazor 🙂

terezka1947
12. jún 2016

@vcielka199 ak sa bojis,zajdi za lekarom teraz a povedz,ze idete na dovolenku...nech "pozrie"....ci nieco uvidi,atd...je aj jedno...ale aspon budes mat dobry pocit a pokojne chod,ked sa citis dobre....ved pochybujem,ze budes robit nieco krkolomne....takze...dovolenkuj,kym ste este bez deticiek

meluela
12. jún 2016

@vcielka199 ja by som to zrusila a/alebo posunula na druhy trimester .. hrozit ti podla mna nic take strasne nehrozi, aj ten let je ok, ale ja som si uz takto pokazila dve dovolenky v prvom trimestri .. nevolnosti (sice nie velke ale dost velke na pokazenie nalady), unava, neustale hladanie wc, obavy vsetkeho mozneho druhu, vsetko mi smrdelo a zdalo sa mi nebezpecne (aj ked v druhom pripade to bola extra bezpecna dovolenka v horach na slovensku), nic mi nechutilo a zo vsetkeho najviac som tuzila byt co najskor doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre