Fajčenie/vaperizovanie aj v tehotenstve

23. feb 2024

Zdravím. Pred som bola veľký fajciar, prestala som, ale teraz som na ihlách, strašne náladová a podráždená, a viem, že vsetko škodí, ale co ak mi viac skodi moje emocie ako keby som si raz denne potiahla? Sú aj tie váperizátory, daju sa jednorazove kupit v obchode, citala som ze si viem ohjendat aj bez nikotinu, je tu niekto kto take fajci ? Ja som nechcela preto som aj prestala, a teraz sa idem zblázniť.. nezvládam problémy z okolia ani tie vlastne som taky ciťák, vsetko si beriem k srdcu a uz ma chytaju depresie a ta chuť na to je cim dalej silnejšia.
Nechcem pocut ze je to nezdrave to viem, chcem len vediet ci niekto si sem tam dá aj pocas tehotenstva.

natalia2007
23. feb 2024

@ivik4 dobre si jej povedala! Je to sebecka nezodpovedna a hlupa hus. Ja ju odsudzujem a to velmi, moze sa na mna kazdy hnevat ako chce.

milanemila
23. feb 2024

@ivik4 suhlasim, neviem aka silnejsia motivacia na svete moze existovat ako vlastne dieta. Teba vlastne tvoje dieta svojim sposobom zachranilo 🙂

cookie29
23. feb 2024

Pozri, neviem kolko si fajcila ale skus vyhladat pomoc. Uz som pocula aj nazory z odbornych kruhov, ze seknutie zo dna na den je horsie ako obcasne fajcenie, lebo ze to vystavuje organizmus stresu a moze mat negativne nasledky. to aj na margo tej "hlupej husi" @ivik4
Ja osobne som nikdy nefajcila a hnusi sa mi to, takze nerozumiem. Ale urcite by som nenahradzala jednu zavislost druhou a elektronicke cigarety dostali uz par ludi do totalneho kolapsu, takze nevinne to urcite nie je.

diewcatqoo
23. feb 2024

Ak to nezvladas, skus si poriesit hlavu nejakym inym sposobom, nez tym, ze znovu zacnes fajcit. Pozri, moze ti 10 zien napisat, ze nic sa nestalo a maju napriek fajceniu zdrave deti, ale to riziko tam stale je. Stoji ti to za to riziko? Staci, ze bude mat dieta blbu astmu, ktoru dnes uz ma kdekto a uz je problem, uz bude musiet byt na liekoch, budes riesit dusenie a tak. Vazne to za to nestoji.

autor
23. feb 2024

@ivik4 a mozem dovod vediet preco si ma nazvala hlupou husou ? Miesto podpory vies odcudziť ? Ja som niekde pisala ze fajcim? Ja som pisala ze som prestala hned ako som ostala tehotna, a ze mam chut si dat a nie ze fajcim, takze mozno si hlupa hus ty, sama pises ze si mala problemy tiez ta nazyvali hlupou husou lebo si mala problemy ? Ja mam tiez nejake problemy a nezvladam ich, chcela som len radu, aj keby mi tu niekto len poradil, uz si prestala a nezacinaj, a zajdi za lekarom .. ale nazvat niekoho kto trpí depresiou husou ? Hanbi sa

Od kedy som tehotna som hned prestala, posledne dve som zlomila a bikdy som nefajcila tie smrady ale tie nahrievacie tabaky, cize to ci zacnem fajcit po porode uz bude len moja vec a z toho smradu urcite moje dieta neomdlie, ..
pytala som sa na nazor ci si niekedy ked mate stres si niekto vie parkrat potiahnut, ci to pomzoe na nervy ... ocividne zopar z vas cita medzi riadkami a domyšla si neodmysliteľne.. samozrjeme ze nezacnem fajcit aj ked mam na to chuť lebo tiez mozno to nespravilo dobre ked som zo dna na den ako som na teste mala 2 ciarky prestala fajcit .. sice uz je to 24 tyzdnov, ale je to narocne, necakala som ze sa stane to co sa stalo v rodine a nie kazdy to dobre znasa ..

A pre taku hus ako si ty, sa urcite moze clovek citit lepsie a moze ti ozaj podakovat nauc sa citať a potom mozes usdit

domka222
23. feb 2024

@marianarem keď nedávala do pľúc, tak si myslela,že to neškodí? Tak isto sa dostali škodlivé látky do krvi cez sliznicu

majlo1234
23. feb 2024

Autorka, ved sa porad so svojim lwkarom. Niektorym zenam sa odporuca prestat postupne, aby sa telo vyhlo velkemu soku. Ale ty uz si “cista dlhsie”, verim ze ta to zo zvyku pokusa. Ja som dlhe roky fajcil normalne cigarety, cca od 15tich s prestavkami obcasnymi, v 28 som otehotnela prvy krat a odvtedy som si nezapalila. Ale ver, ze obcas mam extremnu chut, ako aj na poharik niecoho, hlavne teraz pri druhom tehotenstve mam take divne chute. A to som ani nebola tuhy fajciar😂 proste mi zasibava. Treba sa poradit s lekarom a potom sa s tym nutkanim pobit😂 ja si doprajem poriadnu silnu kavu minimalne dva krat denne, chuti mi to ako cigy😂

anonymnasnazilka
23. feb 2024

pozri, vidim na svojom muzovi, ked sa snazil prestat niekolkokrat... ked si s tym sekla a ides cestou "ved potiahnem si len raz", tak ti to zachuti a nabuduce potiahnes dvakrat az do toho opat spadnes. teda mozno ako tehotnu ta tam bude brzdit to babatko, ale radsej zbytocne nepokusat. skus skonzultovat s nejakym odbornikom, co by ti mohlo pomoct. chapem, ze nie je vobec jednoduche prestat. drzim palce!

muchacici
23. feb 2024

24 týždňov?? Vaaau! To už určite nezačínaj s ničím 🙂 To nevadí, také stavy sú bežné, najmä, keď prechádzaš náročným obdobím. Ja som bola zlá ako čert zo začiatku 😃 a mala strašné vividné sny po dlhé mesiace, vojna, bomby, zničené budovy a ja som išla hľadať cigarety 😆 Ale nájdi iný spôsob ako sa s niečím ťažkým vyrovnať, nie sa stále obracať na cigu. Možno potom aj budeš rada, keď sa bábätko narodí a už s fajčením ani nezačneš, hoci môže ti chýbať. Mne dalo zbaviť sa takejto nezdravej závislosti pocit slobody, že už nemusím sa k tomu utiekať, doslova som sa oslobodila. Ešte raz, chápem tie nutkania, veľa síl prajem pre dobré rozhodnutie ❤️

miiceencoovaa
23. feb 2024

Ahoj. Ja som bola na tom rovnako ako ty. Tuhý fajčiar, potom tehotenstvo a NIKDY som si nepotiahla. Prvý tyzden bol strašný, nervy som mala, strašnú chuť na cigarety,…po týždni som si to zrovnala v hlave - nebudem škodiť vlastnému dieťaťu predsa. Dokonca keď som cítila dym z cigarety, tak som myslela, že sa povraciam. Dáš to, hlavne nefajčí nič 😊 držím ti palce.

ivik4
23. feb 2024

Moj prvy komentar bol pisany v hneve, ano prehnala som to priznavam,ALE podporit Ta naozaj nepodporim,stojim si za tym, lebo niesi vazne chora ,nemas zdravotny problem. Nemam pre toto pochopenia, viem kolke znas sme si odsrali cele tehotenstva v nemocnici, alebo sme rodili dokonca aj deti ktore neprezili ,ci mame choroby na celi zivot. Patrim medzi ne , takze bohuzial nepodporim Ta. Ty mas len hnusny zlozvyk.S dietatom Ta caka xy stresujucich situacii a vtedy sa musis za svoje dieta postavit rovnako ako teraz ,zatať sa a nelutovat.
K tomu vapovaniu, moj stary vapuje a je to humus ako to obtazuje okolie vonku tolkym dymom co vychadza z ust, neviem si predstavit tym zamorit vlastne dieta v bruchu.

alexandra383
23. feb 2024

Depresia sa nelieci cigaretami!!! Vyhladaj lekara, ktory ti na dany problem pomoze..

lenkakoc444
23. feb 2024

Ja nefajcim, ale kamoska, kt. fajci od puberty v tehotenstve fajcila zo 2 heets denne. Jej lekar povedal,ze fajciarkam sa neodporuca skoncovat v tehotenstve lebo to je sok pre organizmus. Jedine ak by nemala chut tak samozrejme, ze nie. Mala len obmedzit co najviac.

katka13katka
25. feb 2024

Fajcila som pred tym nez som otehotnela, teda az do casu kym som zistila, ze cakam dieta lebo som ho vobec neplanovala. A odvtedy som si nezapalila, pretoze viem, ze nechcem babatku uskodit mojou zavislostou. Aj ked som mala parkrat nutkanie, aj mam krabicku odlozenu v aute, ale vzdy ma presvedci to vyssie dobro-zdravie mojho dieratka…Vydrzala si pekne dlho, tak si to nepokaz, nakoniec si to budes len vycitat. Mozno by ti ta cigareta ani nechutila, mozno by sa ti zatocilo v hlave, ked si tak dlho bez🙂Ak mas nervy, stres, depky ries to inak, na kave s kamoskou, v prirode, vycisti si hlavu a ked nic nepomoze skus psychologa.

lneviemmeno
26. feb 2024

No napr moja mama ked bola tehotna so mnou vraj neprestala fajcit vobec a vyfajcila denne 1 krabicku. A to som bola planovane dieta. Strasne sebecke. Nastastie som uplne zdrava a nikdy som nefajcila. Len to detstvo som mala hrozne v zafajcenom prostredi (ona fajcila a aj fajci aj vnutri v dome) 🤦🏻‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre