Koľko ste pribrali v tehotenstve?

st_277
8. dec 2020

Ahojte, koľko ste prosím pribrali v tehotenstve? Viete dať nejaké triky/resp. čomu sa vyvarovať aby som pribrala čo najmenej kíl, keďže už bez tak mám celkom problémovú postavu🙂
Ďakujem pekne za rady.

matka1961
8. dec 2020

@st_277 ja nech som sa snažila ako som chcela strážiť sa, tak môj poklad si aj tak vypýtal na čo mal chuť :D ja čo som pred tehotenstvom nemusela sladké som sa vtedy najedla len z toho a aj po plnohodnotnom jedle som si musela dať sladké. Ovocie len banány(predtým som ich neznášala). Počiatočná váha 65 keď som šla rodiť 81. Keď som prišla z pôrodnice vazila som 67(dcérka 3900).

qetka
8. dec 2020

@st_277 pri prvom som schudla. bolo mi stale zle, celych 9 mesiacov. teraz som pribrala cca 6 kil, od 3. mesica kazdy mesiac kilo. Mne ale nejde jest, dam si pol chlebika a som plna, ako keby som zjedla plny hrniec. Takze pre mna nepochopitelne, ako by som mohla pribrat viac, kedze mi asi miesto pre zaludok zabralo babatko 😂 Sladkosti idu, kazdy den nejaka kinder cokoladka, alebo tak. Ale zjem toho urcite menej, ako normalne. Asi je kazdy iny, niekto sa vie napchat aj s babatkom v brusku, tak potom moze pribrat aj 30 kil 🙂 Moja svagrina mala pred porodom 110 kilo, teraz ma 65. 😂 Nepochopitelne

st_277
autor
8. dec 2020

@matka1961 to je super! aké jedlá ste väčšinou jedávali prosím? som vegetariánka a troška sa bojím, že nebudem mať dosť vitamínov😁

katarina9593
9. dec 2020

@st_277 ahoj 11kg som pribrala ale potom ako sme prišli domov tak som mala všetko nechala v pôrodnici a ešte som 2kg schudla 🙂

vulka
9. dec 2020

Ja som pribrala 27 a 30 kg. Neriešila som to.

kubkovamama
9. dec 2020

@st_277 pri prvom 25kg,druhé 12kg,teraz som 37tt a 10kg..a cítim sa hrozne,aj keď 10 asi nie je nič také strašné.Zeny s už nadváhou priberajú v tehotenstve paradoxne menej,hormóny robia svoje.A obmedzovať sa v tehotenstve..no neviem,podľa mňa to až tak nedokážeš ovplyvniť, samozrejme nepchat sa zakuskami,chipsami a čokoládou,proste to nemať doma.Raz za čas.Vies,stresovať každý deň čo si zjedla a či priberies,veď sa zbláznis za tých 9mes.Pribrat je prirodzené.Ja som nemala žiadne extra chute,jedine mi vadí mäso a ryby a aromatické korenené veci,ale to som často nejedla ani predtým.A po pôrode väčšinu kíl necháš v pôrodnici,veľa z toho je zadržiavanie tekutín.Ja som mala po 6tonedeli vždy pôvodnú váhu,horšie bolo ochabnuté svalstvo,megacelulitida a prebytok kože na bruchu,to trvalo dlho dať do poriadku.

simona92101
9. dec 2020

@st_277 pribrala som 8kg,aj to vacsinu posledne mesiace.do cca 5 mesiaca mi byvalo velmi zle,skor som chudla.neskor mi velmi chutilo ovocie,hlavne jablka a pomarance,denne aj kilo som doslova zozrala 😄 tym ze som mala scvrknuty zaludok,jedla som male porcie a castejsie.a vela som chodila,hlavne so psom na prechadzky.

luciannka83
9. dec 2020

Zbytocne ti tu bude dakto radit nejest to abo to, bo ked raz dostanes chut na skvarky, ta si ich das, aj ked vies, ze su masaker mastne🙈 tehotenske chute su masaker 😅. Ale ak ma niekto radu ako tymto stavom predist, tak rada sa priucim. Plav3m v tom s tebou😉

karollka21
9. dec 2020

Pri prvých dvoch deťoch oba razy po 16kg. Teraz mám o 10 rokov viac a pred zbytočnými (myslím zbytočnými z hľadiska výživy, sladkosti a pod) mám rešpekt, kilá už idú ťažko dole. Koncim siedmy mesiac a mam +3kg s tým, že sa čo najviac vyhýbam zbytočnosťami a nejem po 18.00. bábätku sa darí, je dokonca väčšie, ako má na daný týždeň byť, takže ak by mal niekto výhrady, že niekomu škodím, nie je to tak 😉

sense
9. dec 2020

14kg, v pôrodnici som nechala 7

amelie2017
9. dec 2020

Ja uz neviem presne kolko, ale veeelmi vela. A to som sa neprezierala, mala som dokonca aj cukrovku a preto som mala prisnu dietu. A aj tak sla vaha hore.
Teraz som v 9. tyzdni, chute nemam extra ziadne, v podstate sa stravujem ako pred tym a uz 3 kila hore.

tara42
9. dec 2020

@st_277 ja som pribrala 16kg. Jedla som všetko ale neprehanala som to, ani som nemala nejaké brutalne chute. Ale váhu a jedlo som neriesila. A teraz polroka od pôrodu som na rovnakej váhe.

anjelicek26
9. dec 2020

8-13 kil ako ktore dieta. Vahu som neriesila, ale nejake tehotenske prejedanie slo mimo mna, chute som nemavala. S porodnice vzdy tak s max. +5kilami este a aj to slo rychlo dole... a ohladom zakladatelky, ano vegetarianka moze byt v tehotenstve problem, porad sa o tom s lekarom, ako sa stravovat a na ake vitaminy dbat a doplnat, nech ti nic nechyba.

7miriam77
9. dec 2020

11 kg, z porodnice som odchadzala v podstate na vahe aku som mala pred tehotenstvom 🙂

lucka1197
9. dec 2020

Ja som pribrala 19 kíl a žiaľ, som v pôrodnici nechala len 5 :D Takže som samozrejme vyše roka zhadzovala na pôvodnú váhu 62 :D ...

st_277
autor
9. dec 2020

ďakujem Vám všetkým pekne za odpovede, ste zlaté🙂

ivanka12311
9. dec 2020

20 kg pri oboch tehotenstvach🤷ten posledný mesiac bol najhorší😁

lenkakravcova
9. dec 2020

Pred tehotenstvom: 46kg, pred pôrodom - prvým: 65kg, pred druhým: 60kg,, rok od pôrodu: 46kg 🙂

kiki68
9. dec 2020

19kg, do 5 mes od porodu su dole, od 3 mes osobna trenerka online a postavu mam ze mozem ist v decembri kdesi na sutaz. Brucho vyzera lepsie ako pred porodom. Miery teraz: 89 (72E) , 67, 89 . Tehu neni koniec pre postavu ani omylom.
A come sa vyvarovat.. hmmm ja som nabrala vodu. Proste ako vysadili v 36tt lieky tak sa telo nalialo. V porodke islo 9kg ihned a potom cca 1,5kg za tyzden. Od 60kg to uz islo cvicenim. V tehu som nejedla moc sladke, bolo mi z toho zle, nejedla som v noci, jedla som vela ovocia a zeleniny.

matka1961
9. dec 2020

@st_277 no snažila som sa do seba dávať veľa zeleniny na raňajky celozrnné pečivo s nátierkou (bola som závislá na francúzskej to je vegetariánska) s veľa zeleninou a strašne mi chutila ryža🙂 na mäso som nejak chuť nemala to som sa len nútila a 3x do týždňa boli tvarohové guľky s makom a ovocím 😂😂 a brala som tehotenské vitamíny

mirus11
4. jan 2021

@st_277 pri prvom som pribrala 11-12kg,pri druhom len 6-7kg.

sasanka605
4. jan 2021

Pri 1 8kil,pri 2 12kil a jedla som na čo bola chuť. Zároveň som chodila všade pešo keď sa dalo. Este dva dni pred porodom s malym vyse 10km.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre