Mám 18 rokov, žijem v Nemecku a som tehotná

nikolka28
30. sep 2016

Zdravím, neviem ani ako začať ale asi tou najkrajšou správou že po dlhom snazeni som tehotná 🙂 na jednej strane sa strašne teším ale na druhej strane neviem čo mám robiť mám 18 rokov momentálne žijem v nemecku a mam priateľa ten má 27 ale uz ma dve deti a bývalou ženou problém je že sa bojim mimino si nechať bojím sa že to finančne nezvládnem a priateľ ma opustí... nemam mamu nemam sa s kým o tom porozprávať je mi strašne na nič prosím o nejaké radi ako to zvládate vy mladé mamičky

dominika6
30. sep 2016

@nikolka28 z akého dôvodu ťa má nechať?

maciatkolulu
30. sep 2016

@nikolka28 mila nikolka, snad srandujes, teda dufam, ze srandujes, ty sa dlhodobo snazis v 18.o dieta s muzom co uz ma v 27.rokoch dve deti a problemy s exmanzelkou, zijes v zahranici, nikoho nemas a TY SA BOJIS nechat si dieta o ktore si sa snazila???? Vtip.. Alebo si si chcela chlapa klofnut cez dieta a nejako to nevyslo. Boze, toto je des, ake su niektore zeny, teda v tvojom pripade adolescentky sproste. Prepac, toto je fakt

lucinka511
30. sep 2016

@nikolka28 minule tu pisala 17r ktora mala taku dilemu ako ty. nakomiec ss rozhodla.ze si to necha.Nebud paranoidna. a nemysli na negativne veci kt sa ani nestali a kebyze ta nedajboze aj necha .si v Nemecku tam je lepsi soc system. a budes mat lepsie alimenty..ak si pracovala.tak aj dobru matersku.neboj sa vzdy sa najde cesta .ked sa chce.len treba bojovat.urcite si to nechaj.ved to dieta az tak vela nepotrebuje.

obsadenemeno
30. sep 2016

@nikolka28 a preco si sa nezamyslala o tom, ako to financne nezvladnes a priatel ta opusti predtym, ako si sa DLHODOBO zacala snazit o dieta?

No tak sa snad porozpravaj s otcom dietata, nie?

A ako to zvladaju ine mamicky? No ktore ako, niektore napriklad si NAJPRV najdu chlapa bez zavazkov alebo aspon vysporiadaneho s minulostou, potom spolu chodia, potom zacnu planovat buducnost, zabezpecia nejake to byvanie a potom zacnu dlhodobo skusat...... a ked sa zadari, nemusia pisat na forum lebo to maju jasne.

maciatkolulu
30. sep 2016

@nikolka28 tak ja som uz starsia mamicka, ale moja 18.rocna dcera chodi do skoly a riesi bezne dievcenske problemy, boze vdaka, ze sa mi dlhodobo nesnazi o dieta....Ked som bola mladou mamickou, tak som riesila svadbu a chystala sa na babatko, ale mala som 2o a moja prvorodena bola nahodicka. A nie, ze som sa o nu snazila... Zvladnut sa da vsetko, ale nezavidim ti, lebo teda odpracovaneho urcite nemas vela, priatel bude platit vyzivne s ohladom na to, ze ma vyzivovaciu povinnost aj na deti z predosleho vztahu, nuz nebude to malina...

dadada8388
30. sep 2016

Mne to pride ako dalsi z vymyslenych pribehov tu na MK 😒

maciatkolulu
30. sep 2016

@dadada8388 bodaj by si mala pravdu...

dominika6
30. sep 2016

zasa piatok..pekný víkend pred nami...čo viac stačí ku šťastiu?

nikolka28
autor
30. sep 2016

@dadada8388 nie je to vymysleli pribeh snazila som sa o dieťa keď som mala 17 rok mi trvalo aby som otehotnela nechcela som si chlapa pripútať ale kvôli mojim zdravot. Problémom mi doktori povedali že dieťa nebudem nikdy mať. Prečo by to malo byť vymyslené? Mám 18 nemam rodičov pretože zomreli som na vsetko sama s priateľom preto som chcela radu nič viac nemam sa na koho obrátiť bojím sa financií a toho ako to psychicky všetko zvládnem nič som nechcela iba radu prepáč za to že som sem napisala.

maciatkolulu
30. sep 2016

@nikolka28 kruci, fakt asi srandujes, alebo si mimo, ty sa bojis ako to zvladnes, bojis, ci ta priatel nebude nutit si dat prec dieta a pritom sa onho snazis od 17.... som mimo, alebo ako teda? Ved v 17 si bola neplnoleta a predpokladam, ze bez prijmu s nedokoncenou skolou, perfektne pre start noveho zivota, do takeho super usporiadaneho prostredia...

obsadenemeno
30. sep 2016

@nikolka28 no tak ked ste to s priatelom planovali, preco sa bojis, ze ta necha, ked si tehotna teraz?

A aj mne to pripada vymyslena tema, vsetko tam je, sirotka bez rodicov (zije sama v Nemecku aj pred dovrsenim plnoletosti), doktori povedali ze dieta nebude mat???? Preco? Si mlada, preco by si nemohla mat dieta? A neverim, ze by nejaky doctor, hlavne v Nemecku sa opovazil tvrdit, ze nebudes mat dieta nikdy....... tak preco si sa onho vobec pokusala potom?????

Ja pocitam, ze v celom prispevku je pravdou akurat tak ten tvoj vek, a mozno ani to nie.

maciatkolulu
30. sep 2016

@nikolka28 Aku radu chces? Neviem si predstavit aku radu? Skor by som ti poradila nesnazit sa v 17 o dieta, ked mu nie si schopna poskytnut primarne potreby a normalne zazemie. Kde byvas? Mas svoje byvanie? Mas svoj prijem? Aku budes mat matersku? Preco si v Nemecku? Nemas starych rodicov, tety, strykov, bratrancov, sesternice, nemas uplne nikoho????

dadada8388
30. sep 2016

@nikolka28 ja ti nemam, co prepacit. Pre mna pis na vsetky fora, ktore len chces. Niekedy ma zaraza "rozmyslanie" niektorych zien. Tak bud sa snazim o dieta, lebo som nan pripravena alebo sa o dieta nesnazim. A nie, ze sa snazim a az potom rozmyslam co dalej. Prajem Ti vsetko dobre, aby si to zvladla.

obsadenemeno
30. sep 2016

@maciatkolulu tak daleko to uz nedomyslela, ak sa zacneme pytat realne otazky, obvini nas, ze vrtame a ze sa uz ani nemoze nikto nic opytat......

Tiez neverim tomu, ze zije decko bez rodicov/bez starych rodicov alebo inych dospelakov len tak nadivoko v zahranici.........

maciatkolulu
30. sep 2016

@obsadenemeno a snazi sa o dieta...s muzom, ktory ma uz dve deti a hystericku ex 😉

alex49
30. sep 2016

chápem, bála si sa, že deti nikdy nebudeš mať, ale neviem prečo plačeš, nemala si plán, iba "chcem dieťa!". Tvoj priateľ o tom zjavne nevedel, keď sa teraz zrazu bojíš, že ťa opustí. Snažila si sa sama, tak sa s toho aj sama vylíž.

obsadenemeno
30. sep 2016

@maciatkolulu a ktory o tom ani s velkou pravdepodobnostou nevedel, ze sa snazil..... 🙄

maciatkolulu
30. sep 2016

@alex49 tak celkom sama sa asi nesnazila, predpokladam, ze muz, ktory uz splodil dve deti vie ako sa vyrabaju 😉 a maloktory chlap je nadseny z predstavy, ze bude platit dalsie vyzivne, alebo je tiez sprosty ako autorka- pardon, ale konstatujem fakt, a uveril, ze berie antikoncepciu, alebo, ze je neplodna, nuz zjavne nie je, co je akurat tak smutne

maciatkolulu
30. sep 2016

@obsadenemeno tak ked mu nakecala, ze je neplodna a bol na rovnakej IQ dlzke, tak chudak ani netusil co a ako, zeby si slecna chcela zabezpecit byvanie v DE, alebo co ja viem...

ukulela
30. sep 2016

ach, kristova noho, vsetko zle. bud vymslene, alebo schizofreniajak vysita ... ak by za mnou prisla kamoska v tejto sitUACII, ASI JEJ POVIEM, Eze vezmite sa, aby si mala isteejsi pocit a hotovo.
rok snazenia? tym padom nemas ziadny zdravotny problem. ja som zdrava a tiez nam cca rok trvalo.

obsadenemeno
30. sep 2016

a este jedna vec ma zarazila: ak by mi bolo povedane, ze nemozem mat deti a potom nejakym zazrakom otehotniem, tak prerusenie tehotenstva by ma ani nenapadlo. Hlavne ak som sa "dlhodobo snazila"......
takze nech sa na to pozeram zhora, zdola, zo strany, furt mi to vychadza ze tato tema je skutocna asi ako ta rozpravka o princovi na bielom koni...... 😝

maciatkolulu
30. sep 2016

@obsadenemeno alebo tu mame hrozivejsiu verziu, ze slecna je fakt tehotna a fakt chcela otehotniet, lebo.... a aby nevyzerala ako najvacsia p..., rozhodla sa vyjst s verziou, ze jej bolo povedane, ze nemoze mat deti...

mima4
30. sep 2016

@nikolka28

Nikolka a aku radu chces? ohladom čoho?

vedela si do čoho ideš?

sardinka336
30. sep 2016

No čo k tomu dodat? Rozum sa zastavuje....treba to konzultovat s buducim oteckom, že ako to bude toť vsjo. Asi to nebude taky super vztah ked ma taketo obavy.

obsadenemeno
30. sep 2016

@maciatkolulu no jo, tu v UK je jedna taka show (The Jeremy Kyle Show) a tam vsetci ti nahodni "otcovia" maju diagnozu, ze nemozu mat deti....furt sa tym ohanaju....aj ked uz maju 3/4/5 deti, kazde s inou...... ale nemozu mat, a kazda im na to skoci....

Ten trubiroh z tejto temy by mal mat dost chochmesu na to aby vedel, ze ked mi mila sirotka z vychodneho bloku povie, ze je neplodna, tak ze je s velkou pravdepodobnostou plodna allright, hlavne cez volne vikendy...... a ma nieco za lubom..... 😀

maciatkolulu
30. sep 2016

@obsadenemeno boze, ale to musi byt hrozne tupe dievcatko, ale nesikovne vychcane... Ked uz si idem dieta na tajnasa robit, tak aspon rozmyslam

obsadenemeno
30. sep 2016

@maciatkolulu to este bude coro moro, ked zrazu vysvitne, ze "byvala" ani nevie o tom, ze je vlastne byvala.... a zrazu z nej bude az prilis "sucasna".....a Mr Uzasny pobezi dom so sklopenymi usami...... 😨

maciatkolulu
30. sep 2016

@obsadenemeno ale s vyzivovacou povinostou...a pokial je slecna sikovna, tak snad klofla nejakeho lepsie zarabajuceho, hoci pochybujem, taki su az prilis obozretni na slecny tipu, ja som neplodna 😀 😀 😀

obsadenemeno
30. sep 2016

a dalsia vec....naposledy, co som kukala do mapy (okej, okej, uz to bolo hrozne daaaavno 😀 ) tak Liptovsky Mikulas bol este stale na Slovensku?

maciatkolulu
30. sep 2016

@obsadenemeno tak neviem, mozno rakusko-uhorsko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre