Mám 18 rokov, žijem v Nemecku a som tehotná

nikolka28
30. sep 2016

Zdravím, neviem ani ako začať ale asi tou najkrajšou správou že po dlhom snazeni som tehotná 🙂 na jednej strane sa strašne teším ale na druhej strane neviem čo mám robiť mám 18 rokov momentálne žijem v nemecku a mam priateľa ten má 27 ale uz ma dve deti a bývalou ženou problém je že sa bojim mimino si nechať bojím sa že to finančne nezvládnem a priateľ ma opustí... nemam mamu nemam sa s kým o tom porozprávať je mi strašne na nič prosím o nejaké radi ako to zvládate vy mladé mamičky

obsadenemeno
19. okt 2016

@lenjaaon ano....po porode.... preco by nejaka mlada zaba, co este nerodila mala vysetrenia na plodnost, ak sa nepokusala o baby uz dlho predtym?
Tu nejde o to, co jej doktorY povedali.....ide o to, ze toto je total vymyslena tema, lebo si dievca odporuje v tom, co pise.....

bjeremiasova
19. okt 2016

@lenjaaon kamoske povedali ze ked neotehotnie praskne jej cista a dovi dopo a take to bolo vazne ze by uz deti nemohla mat a to mala necelych 20.tak nastastie dietatko ma a je dokonca aj zdrava👍

obsadenemeno
19. okt 2016

@bjeremiasova nikto nevravi, ze je to nieco nepripustne. Len ze mnoho mladych zabiek sa rozhodne mat deti z nespravnych dovodov, bud lebo je to zlate a ja chcem, a chcem, alebo dokazat, ze aka som uz dospela a co uz moji rodicia vedia, prd makovy alebo si poistit chlapa....... a potom tu vyplakavaju, ze dieta nie je len znackovy kocik a pekne fotecky na fejsbuku, a ze mama mi nechce pomoct s malym a on mi sluboval ze sa rozvedie a teraz sa tvari ze neexistujem........
Samozrejme, ze su aj mlade dievcata co su pripravene byt matkami so vsetkym, co s tym suvisi. Ale tie tu nechodia vyplakavat. To s rezimom nema nic, je to skor dobou. Prilis vela informacii, ktore mlade hlavicky nedokazu spracovat, snaha "zit rychlo za kazdu cenu" a mat cim sa prezentovat na socialnych mediach.

Ale konkretne v tejto teme je to len znoska vymyslov, slecna sa sama zamotala do vlastnych klamstiev.

bjeremiasova
19. okt 2016

@obsadenemeno no k "autorke" sa nemienim vyjadrit alebo skor k tomu nieco napisat lebo cely ten jej clanok ci prispevok je divny...jedine co ma napadlo je ze ak je to pravdive tak si ho chce takymto sposobom priputat...ale este raz k celej "slecne" nemam co dodat😶

225lenka25
20. okt 2016

@obsadenemeno ja som V 17tich mala zdravotné problémy tak som navštívila gynekológicku ktorá mi vtedy tiež oznámila že nebudem mať deti. Chvalabohu som V 24 tt A verím že to dotiahnem do šťastného konca so zdravým synom. Mám 22. V 18 som sa ešte nesnažila to je pravda.

obsadenemeno
20. okt 2016

@225lenka25 ved to, nikto nie je vseveduci, a ja ako doktorka by som si nikdy nedovolila povedat, ze niekto nebude mat deti....iba ak by tam uz nebola maternica, vajickovody ani ovaries. A k autorke, ktora sa aj napriek tomu snazila, a hurrraaaaa, podarilo sa a ona teraz uvazuje nad prerusenim? Jo jo, a ja som vyhrala miliony v loterii, fakt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre