Máte skúsenosť s krémom proti striám v tehotenstve?

tehulkake
15. apr 2012

Neviem sa rozhodnut, ci kupit krem alebo nie, osobne sa mi zda, ze si mi zacinaju robit strie, ale ci maju vplyv kremy, gely, ak ano dajte typ na znacku, ale nejake typy, dakujem

zdraviezprirody
15. apr 2012

Ja osobne neverím na špeciálne krémy proti striam ( hoci som ich skúšala) ( alebo práve preto? 😨 ).
Poslúži kvalitný hydratačný telový krém alebo mliečko. Plus automasáž....A hlavne prudko nepribrať 😉

jezibosorka
15. apr 2012

@tehulkake no ja som mala aj kremy aj olejceky kadejake, lebo pokozka svrbela, pouzivala som od prveho mesiaca tehotenstva a stria sa mi urobili aj tak, takze to bude genetika,,,,, najlepsie mi robil olej z weledy, ale stria sa urobili, akurat to pnutie koze bolo znesitelne 😉 treba sa s tym zmierit,ze telo sa meni,,,, a uz to nikdy nebude ako pred tym 😅

janka.tom
15. apr 2012

@tehulkake pri prvom tehotenstve som pouzivala vacsinou bledomodre telove mlieko z Nivey na suchu pokozku, obcas z Dermacolu na strie, kremovala som sa naozaj po kazdom sprchovani, pribrala som 25! kg a nemala som ziadne strie. Po porode som vsetko zhodila, a pokozku mam v pohode. Teraz som druhykrat tehotna, tak dufam, ze to zase zaberie. Myslim, ze nemusis kupovat drahe kremy, staci nejaky dobry, co Ti vyhovuje a natierat sa pravidelne.

tehulkake
autor
15. apr 2012

@zdraviezprirody no ja som zatial pribrala len 2 kg 🙂

tehulkake
autor
15. apr 2012

@jezibosorka no jo treba, ja nevyzeram ani teraz super, takze tak, a este tie strie, no nic, u mna to je asi genetika :(, to ze sa citim ako keby som mala na brucho gumicku, ktora ma tlaci, je myslis sposobene rastom bruska? lebo mam take chudne brusko, ako keby ma slo roztrhnut, take cela akoby napate..

tehulkake
autor
15. apr 2012

@janka.tom fiha wau pecka, ja som pribrala sotva 2 kg, hned na nohach to vidno, a sa mi zda, ze sa mi zacinaju robit strie...

vivianaba
15. apr 2012

@tehulkake v prvom tehu som pouzivala obycajny olivovy olej (z lekarne) a strie som takmer nemala ziadne napriek obrovskemu bruchu. Nikdy som neskusala specialne kremy, kedze mi ten olej vyhovoval. Teraz skusim zase to iste. Najviac sa desim toho priberania, pribrala som 18kg pri prvom a aj som to zhodila ale taaazko a dlho to trvalo.

zdraviezprirody
15. apr 2012

@vivianaba olivový olej je dobrý nápad...nie si potom veľmi mastná?
@tehulkake ja som pribrala v tehotenstve asi 20 kíl 😝 , vôbec som sa neobmedzovala. Až teraz viem, že bábätko + plodová voda+ - nejaké zásoby, malo by to byť okolo 9 kíl. To je fajn, že nepriberáš.
Moja mamka mala strie a stále mi to hovorila, že to má odkedy som bola v jej brušku. Ja som sa na vlastné strie ako malá veľmi tešila 😀 . Hoci som sa krémovala, mám strie. A naozaj mi nevadia 😵

tehulkake
autor
15. apr 2012

@zdraviezprirody fiha 20, tak to jo, sa snazim jest zdravo, a nie sladkosti a tak, ale ani mi popravde nechuti extra, len male porcie 🙂 tak snad vela nepriberiem, len tolko kolko mam, a kolko si bude ziadat babo, lebo ja to tak lahko nezhodim, to viem, my sme take krv a mlieko v rodine 🙂

tehulkake
autor
15. apr 2012

@vivianaba fiha no dobry typ. skusim 🙂, ja sa mastim zatial detskym olejcekom, taky modrym,

vivianaba
15. apr 2012

@zdraviezprirody nemala som pocit mastnoty, zalezi kolko si toho oleja das 😉 Potom vo vyssom stadiu tehu som pouzivala aj rozne olejceky od Saloosu (na prsia, na masaz hradze), ale na brusko vzdy len ten olivovy olej. Potom som chvilu pouzivala olivovy olej aj babatku na zadocek ale vraj vysusuje babatku pokozku. Ja som sice taku skusenost nemala, ale presli sme potom na Sebamed krem proti zapareninam a mame ho dodnes, sme verni znacke lebo z kazdeho ineho kremu bol problem - bud mu vobec nepresli zapareniny (mal ich raz asi ako 2 mesacny) alebo dostal vyrazky (teraz nedavno). Ale to je uz ina tema 🙂

donka178
15. apr 2012

ja pouzivam detsky olejcek jonson a strie nemam 🙂
a davam si ho tak ze po kupeli sa poriadne zamazem a dam si stare tricko na noc a idem spat 😉

vivianaba
15. apr 2012

@tehulkake uz si nepamatam aka to bola znacka, flaska vyzerala tak dost obycajne, priesvitna, zltkasty olej, tusim bielym pismom popisana. A myslim ze to bol detsky olivovy olej. Flaska stala okolo 4 eur, za cele tehu som minula asi 3-4 flasky. Aj detsky olej nie je zly napad. Uz by som asi mala zacat kremovat, v prvom tehu som bola preciznejsia ohladom takychto veci 🙂

tehulkake
autor
15. apr 2012

@vivianaba no jj trebalo by zacat, ja to podcenila, kedze som velmi nepriberala, ale na mne vidno aj ked vodu vypijem 🙂 wrr, nic nic, a zrazu mam take brusko 🙂

jurkovamiluska
15. apr 2012

@tehulkake najlepsia je modra indulona, ako uplne fakt. nevyhadzuj zbytocne prachy za drahe kremy, ktore vobec nepomozu. radsej si odloz pre miminko 🙂

tehulkake
autor
15. apr 2012

@jurkovamiluska jj tak tak, suhlasim, ale osobne si myslim, ze ak su v tom geny, tak mi ani svatena voda nepomoze, 😀

jurkovamiluska
15. apr 2012

@tehulkake ano to je veru pravda, ja mam strie, lebo to mam v genoch, ale keby som sa s nou nenatierala, tak ich mam este horsie, a svagrina sa nou tiez natierala a nema ani bodku

mandragora22
15. apr 2012

@tehulkake ahoj, ja som pouzivala obycajnu modru indulonu, ale 2x denne som si riadne brucho kompletne cele namastila. vzdy rano a potom vecer po osprchovani. minula som pocas tehotenstva asi 10 indulon, ale stria ani jedna 😉 😉 asi je jedno, aka mast, len vela a pravidelne 😉 😉 😉

kvetinka211
15. apr 2012

@tehulkake ja som mala gs mamastrie, stria na bruchu jedna mini malicka uz ju ani nevidno a pritom inde mam vela strii ktore sa mi urobili v minulosti a to som rastla menej rychlo 😉 cize asi fungovalo ... mastila som poctivo kazdy den a po sprche obzvlast ... tie kremy nie su zrovna lacne, ale ked ti na tom zalezi a nemusis ratat kazde euro, tak sa oplati podla mna zainvestovat, mne jeden krem vydrzal na cele tehotenstvo

diiid
16. apr 2012

mam dvojicky mali vahu 3.2kg a 3.5kg cize brucho som mala velke, kremovala som raz do dna hociakym kremom a strie nemam ziadne.

mmmarta
16. apr 2012

podla mna je dolezite len mazat a mazat a jedno cim, ja som pouzivala olej z DM nie je drahy a krasne vonia aspon mne, pribrala som 20 kg a strie mam na bokoch ale to som mala aj pred tehotenstvom, brucho mam uplne bez.

evusaa
16. apr 2012

Weleda tehotensky olej - po dvojickach nemam ani jednu striu a to mam strie na zadku a stehnach od puberty takze som bola presvedcena ze ich budem mat aj pocas tehu ale vdaka tomuto oleju nie 😉

zu2za3na
16. apr 2012

Ahojte 🙂 ja som si kúpila krém proti striám Elasti-Q za 11Eur, 150 ml, bol to najlacnejší, čo som našla v lekárni, no keď sa s ním nakrémujem mám po ňom také hebké bruško, krémovať som sa začala asi až od 20teho týždňa, moja mama má hrozné strie, no mne sa zatiaľ neobjavili, pribrala som asi 8kg zatiaľ...neviem ,či to pomáha ale aspoň mám dobrý pocit , že krémujem 🙂 raz denne vždy pred spaním krémujem a masírujem

tehulkake
autor
16. apr 2012

@kvetinka211 jj aj ja si myslim, ze maju nieco do seba, obsahuje kadejake latky na spevnenie, ja mam toho kremiku troska od segry, tak si masti 2x do dna, no len to je len druhy den, tak tazko povedat 🙂 a uz ho mam malicko, a presne vydrzal jej cele tehu, a a vidis este sa jej zvysilo 🙂 a koniec koncov nie je to az take drahe, ved obycajny make up je drahsi 🙂

tehulkake
autor
16. apr 2012

@zu2za3na fiha dikes, zajtra naletim do lekarne 🙂

lussi2
16. apr 2012

@zu2za3na ahoj to si prosim Ta kupila 250ml ten elastin-q za 11 €? ja som 250 ml kupila v lekarni za 7,85€.

krisstinaa
16. apr 2012

ten za 11€je exclusive, ten za 7,80 je original. ja pouzivam original a som s nim maximalne spokojna. natieram sa minimalne 2x denne

evka4
16. apr 2012

@tehulkake ja som sice nejaky krem proti striam v tehotenstve kupila, ale nepouzivala som ho. a strie som nemala ziadne. podla mna to, ci sa ti strie spravia, zalezi od elasticity koze a je to geneticka zalezitost, ziaden krem to nejako neovplyvni...

jezibosorka
16. apr 2012

@tehulkake ja som mala to iste,,, ja som mala stria uz zhojene este z puberty na stehnach, a v 8 mesiaci sa mi urobili na prsiach aj na bruchu a dalsie na stehnach,, nic moc, ja som si nakoniec nasla krem, po ktorom to pnutie preslo, ale naozaj to bolo neprijemne,,, navyse som pribrala 19 KG ZA CELe tehu a este stale sa mi nepodarilo zhodit viac ako 3 kila, taze mam 9 navyse, a sranda, ze prsia sa mi nezvatsi vobec, uz nekojim, a mam taku istu velkost ako pred tym, akurat ovysnute, 😝 no co uz, casom by aj tak ovysli 😀 heh nic moc, co uz,,,

hajanka
16. apr 2012

ja som sa nikdy pocas tehu nemastila nicim podobnym (iba obyc. telove mlieko ake bezne pouzivam, aj to vobec nie pravidelne) a mam stastie lebo som nemala ani nemam ani jednu striu, comu sa velmi tesim 🙂 a to som pribrala 18kg (zo 45kg na 63kg)
a naopak kamaratky (aj sestra) co sa mastili roznymi znackami kremov na strie aj tak im spravili
takze to asi nie je v kremoch 🙂 preto im neverim, ale co by kazda zena pre krasu nespravila, vsak? aspon pre dobry pocit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre