Máte skúsenosť s krémom proti striám v tehotenstve?

tehulkake
15. apr 2012

Neviem sa rozhodnut, ci kupit krem alebo nie, osobne sa mi zda, ze si mi zacinaju robit strie, ale ci maju vplyv kremy, gely, ak ano dajte typ na znacku, ale nejake typy, dakujem

lencika
30. mar 2014

ahojte ja som pouzivala klasicky olivovy olej ale potom som sa tu niekde na fore docitalam, ze je velmi dobry krem proti striam od Bepanthenu tak som ho skusila lebo aj mast na ritku pre dieta pouzivam od nich a bola som spokojna

zuzankaolej
16. apr 2014

Ahojte, ja mám dobré skúsenosti s Elasti-q krémom Exclusive proti striám, keď som bola tehotná a začalo sa mi robiť bruško kúpila som si ho a žiadne strie sa mi nevyhodili, pritom som pribrala 16 kíl! Či už genetika neviem, ale nie vždy je to iba o genetike, skoro vždy jej treba pomocť ;)

milota164
25. apr 2014

Ahojte ja som pouzivala od Bepanthenu a je dobry , obsahuje vytazok z tropickej rastliny, hydratuje a zjemnuje pokozku.

varvus5
30. máj 2014

ahojte ja chcem poradiť olej treba skúsiť každému vyhovuje iné ale premastí http://www.naureus.sk/produkt/17-tehotensky-tel...

lenkapast
4. jún 2014

Ja som bola veľmi spokojná s elasti-qom čo som užívala, rýchlo sa vstrebal a pekne voňal, veľakrát mi práve to vôňa vadila ne krémoch, pretože mi poväčšine smrdeli. Strie sa mi nevyhodili takže pôsobil perfektne.

protektinka
30. jún 2014

Ahoj!
Ja som používala celé tehotenstvo krém spolu s olejom francúzskej značky Téane a aj napriek tomu, že som pribrala 27kg nemám na brušku ani jednu striu.
Dá sa zohnať na: www.naturvitamins.sk

cinan
23. júl 2014

Ja už šiesty mesiac používam detský olejček Johnsons podľa mňa je dobrý, alebo obyčajný olivový z lekárne 🙂 Síce som ešte skoro nič nepribrala, ale obávam sa že vyhúknem naraz. Dávam si pozor na stravu, ale niekedy sa neovládam a zjem a tri Milka čokolády 🙂

marcelasladeckova
23. júl 2014

Treba natierat, ale od zaciatku tehu a 2x denne, hlavne hned po sprche/vani, aby pokozka neuschla. Ak ale zacnete natierat od 5.mesiaca tak uz tomu nepomozete, koza nestihne nabrat potrebnu pruznost. Ja odporucam krem Mum&Me Bump a olej proti tvorbe strii Bepanthen. Mam 17 dni pred terminom a ziadnu striu, pokozka je stale pruzna, nesvrbi, netaha. Ale nezabudla som sa natriet ani jeden den, obcas som sa natrela aj 3x za den, ked som mala pocit, ze pokozka nie je dost hydratovana.

radka227
30. nov 2015

podla mna radsej skusit aj kremik, ako nie.nikto z nas nevie, ako by vyzeral, keby nepouzil/pouzil. ja som pre istotu pouzivala krem. existuju aj neskodne kremiky, ktore su urcene priamo pre tehotne. ja som pouzivala krem od bepanthenu. 🙂

radka227
29. dec 2015

mne pomohol kremik proti striam od bepanthenu. je urceny pre tehulky, rychlo sa vstrebe. mne pomohol 🙂

lili007
23. mar 2016

Mne pomohlo len pravidelne kremovanie, rano, vecer, pocas dna...podla potreby. Ked som nekremovala citila som pnutie pokozky. Posledne mesiace bez Bepanthen kremu na strie by som nezvladla.
Urcite sa oplati pokozku mastit kremom aky Vam vyhovuje, cim sa stava pruznejsia a po porode sa dostava rychlejsie do povodneho stavu.

maykaaa1122
26. mar 2016

Ahojte, ja som pocas tehotenstva strie namala, lebo som pouivala bepanthen krem proti striam. Aplikovala som si ho 2x denne, moja pokozka nebola zhrubnuta a ani popraskana, vynikajuco mi ju hydratoval.

lili007
30. mar 2016

Geny su sice istym predpokladom niecoho ale nemusi k tomu zakonite dojst. Napr. obezite, vraskam, krcovym zilam atd atd sa da vo velkej miere predchadzat, tak preco nie aj striam?
Ja som sa kremovala nie kvoli reklame ale kvoli vlastnej potrebe. Velmi ma svrbelo brucho v poslednych mesiacoch a citila som sa na prasknutie. Najprv som skusala hocijake kremy co boli po ruke ale ked som vyskusala Bepanthen proti striam pocitila som rozdiel v dlhodobej hydratacii.

liviadanova
31. mar 2016

Ahojte! Ja som v tehu používala telový olej od Weledy. Strie sa mi síce vytvorili, ale práve vďaka pravidelnému masteniu ich mám oveľa jemnejšie a bledšie. Som toho názoru, že pokiaľ to máme v génoch môžeme sa mastiť čím chceme aj tak ich budeme mať, záleží však len na nás či ich aspoň zmiernime. 😉

milota164
28. apr 2016

ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu a pomohol zmiernit aj tie co sa mi uz vytvorili, su menej viditelne

alica279
17. máj 2016

Ahojte baby, aj ja teraz riešim túto dilemu, lebo tiež mám nejaké strie z puberty, pred otehotnením som mala váhu 65 kg pri výške 164 cm, čiže samozrejme som už pribrala a bojím sa, keďže mám predpoklad. Kolegyňa mi poradila (ona čaká v auguste) konkrétne tento krém - vraj je kvalitný : http://lieky24.sk/2646-bioderma-abcderm-mama-sp.... Ja ho teraz skúšam a zatiaľ som spokojná, naozaj, ako mi vravela - keď sa natriem ráno, tak aj večer cítim, že mám pokožku takú pružnú, že ten krém sa síce vsiakne, ale tá vrstva tam vydrží až do večera. No a samozrejme si brucho masírujem a trošku si striedam vodu pri sprchovaní. Ja som sa na ten krém dala, lebo chcem spraviť všetko, čo sa dá a zatiaľ strie nevznikajú, mám len tie pôvodné a tie nemám na bruchu, len na bokoch kúsok.

sofinocka1
29. aug 2016

jednoznačne kokosovy olej je naj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre