Menštruácia počas tehotenstva

kris988
20. júl 2021

Ahojte, mali ste niektorá z vás menštruáciu počas tehotenstva ? Nemyslím špinenie, myslím normálnu menštruáciu. Pýtam sa preto, lebo včera mi tehotenský test ukázal vytúžené dve čiarky. Dne som preto volala na gynekológiu a objednala som sa k lekárovi. Avšak hodinu nato sa mi spustila silná menštruácia aj s odlúčenou sliznicou. Ihne´d som volala lekárovi späť, ten ma však upozornil že ho vyrušujem a že to je úplne normálne. Vraj keď test ukazuje dve čiarky, som tehotná, len mám proste menštruáciu. Prehliadku mám však až o 4 týždne, v tomto strachu dovtedy nevydržím. Premýšlam nad zmenou lekára, to však tiež nebude zo dňa na deň. Čo si o tom myslíte ? Čo by ste spraili na mojom mieste ? Ďakujem veľmi pekne.

maccmacc
20. júl 2021

@kris988 tehotenstvo ti potvrdil test... Doktor by tam nič ešte nevidel lebo je priskoro... Tiez sa mi takto 2x stalo proste odišlo... Nebola som ani u dr... Ale stáva sa ze je menštruácia a tehotna naďalej si držím päste

simona1998
20. júl 2021

@kris988 napr moja babka keď bola tehotná menzes mala normálne 🙂

vahcaac
20. júl 2021

@kris988 mohlo to byť biochemicke tehotenstvo, ktoré spolu s menštruaciou odíde, toto je ale bohužiaľ viac pravdepodobne ako to, že sa dieťa udrží a ty bude medzi tým málo % žien, ktoré má počas tehotenstva PSEUDOmenštruaciu. Držím ti ale palce aj napriek tomu a dúfam, že sa to podarí ak nie teraz, tak nabudúce ❤❤❤

kkovacovak
20. júl 2021

@kris988 známa mala klasickú menštruáciu 3 mesiace v tehotenstve takže kľudne ju mať môžeš a môžeš byť tehotná. Spravila by som si ešte test keď ti skončí či sa nejednalo o biochemické tehotenstvo. Ale reakcia tvojho lekára je veru zvláštna

hennyinnsbruck
20. júl 2021

Urob test o tyzden -dva a budes vediet na com si

matus7030
20. júl 2021

@kris988 stalo sa mi to uz 2x. Na teste 2 ciarky, ale o 4-5 dni prišla menštruácia. U mňa to bolo biochemicke tehotenstvo. Verim, ze tebe to vyjde. Sprav si test hned ako skončí a ak budú čiarky silnejšie - je to tam. Ak nie, tak je to spontanny potrat v skorom štádiu. Lekár by ti pravdepodobne teraz aj tak nič neporiešil, aj keď jeho reakcia je divná.

queen_el
21. júl 2021

Niektore zeny krvacaju pocas tehotenstva, no nie je spravne to nazvat menstruaciou, lebo pri menstruacii ako pises odide aj sliznica a do tej sliznice sa zahniezduje embryo. Ak to bola naozaj ozajstna menstruacia, tak si mala biochemicke. Okrem toho lekar mohol byt aj empatickejsi, nechcela by som mat takeho....krvacanie v tehotenstve nikdy nie je ok. Neznamena vzdy potrat ale nie je to ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre