Merá sa šijové prejasnenie a temeno-kostrčná vzdialenosť cez vaginálny ultrazvuk?

tonita
16. nov 2012

Ahojte milé mamičky,
dnes som bola pri Dr. a robila mi usg na konci 1. trimestra.(CRL, NT)Moja otázočka znie...je možne, že mi pani doktorka robila- merala NT a CRL cez vaginálny utrazvuk? Všade som sa dočítala, že sa robí brušný na takomto vyšetrení. Ďakujem Vám veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď.

lea1333
16. nov 2012

ahoj mne robili este v 16tt vnutorny ult ale NT mi tiez robili cez vnutro!cize ok a moj lekar sa pozera aj tak aj tak ked ze mam nizko placentu tak ju kontroluje 🙂

mircalla
16. nov 2012

Netusim, ale standard je brusny...Nejaky dovod preco ti robila vaginalny?

soldi
16. nov 2012

@tonita pravdepodobne cez vaginalny videla lepsie nez cez brusko. to je cele 🙂

1234lubka
16. nov 2012

aj mne robili vnutorny, je citlivejsi a presnejsi

linuska1
16. nov 2012

aj mne robili vaginalny... male bolo inak natocene...a placentu som mala na prednej stene.. takze lepsie videla zospodu..🙂

andyb25
16. nov 2012

neboj aj mne robili zo spodu, ak zle vidia, je to lepšie 😉

andys11
16. nov 2012

aj mne robili zospodu, cez brucho boli iba smuhy, nebolo vidiet vobec nic. toto sa mi stalo pri prvom dietati a teraz opat.

saranata
16. nov 2012

lekár meria tak ako mu je lepšie vidiet na plod a dané merané miesta , nič ine v tom nehladaj

fomarik
16. nov 2012

Aj mne NT merali ( a to v centre asist. reprod.) tiež vaginálne, lebo cez brušnu stenu proste nevidel.
Kuk sem: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/fomarik/albu... to bolo na konci prvého ttrimestra robené sono zospodu a meralo sa aj NT aj CRL.

jankaferancova
16. nov 2012

mne moj gynekolog uz robil toto meranie cez brusnu stenu a odvtedy uz tak stale 😉

magimary
16. nov 2012

mne tiež vaginálne 😉
lepšie videl...

majka99999
16. nov 2012

Mne tiez vaginalne, ostatne uz boli cez brucho.

cerez
16. nov 2012

Mne robil cez brušnú stenu, ale dopredu ma upozornil, že ak by zle videl plod, zvolí radšej vaginálne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre