Môžem byt tehotná?

maria123a
25. aug 2019

Pekný večer mamičky 🙂 pred mesiacom sme mali s priateľom nechránený pohlavný styk.. a stala sa “nehoda” tak som do 24 hod na poslednú chvíľku užila tabletku po- escapelle, menstruacia sa hneď po nej nedostavila, dostavila sa až o nejaké 2 týždne v predpokladaný čas menštruácie 18. Dňa v mesiaci.. myslím že jej intenzita bola taká ako zvyčajne , tak som sa nestrachovala či tabletka zabrala, no posledné dni mi je cely deň nevoľno , mám zvýšenú citlivosť na pachy a najmä z toho mi býva nevoľno od žalúdka a mám aj citlivejšie prsia.. tak prišli obavy či aj napriek tomu že menstruacia nastala môžem byt tehotná.. keďže nikdy pred tým mi takto zle nebývalo.. tabletku som užila za svoj život asi 3 krát .. čo si o tom myslite? Vopred ďakujem za názory . 🙂

andreal1
25. aug 2019

Je velmi mala pravdepodobnost ze by tabletka nezaucinkovala ak si si ju dala po 24hod. Menstruacia moze prist hned alebo az na termin ocakavanej menstruacie je to rozne. Tato tabletka je silny zasah do zenskych hormonov a ,,priznaky" mozu byt kludne z toho. Taktiez ak myslis 18teho tohto mesiaca nepredpokladam ze by si uz nejake citila ak by si aj tehu bola. Pockaj par dni a sprav si test - najlepsie vsak ak v den meskajucej menstruacie.

kaki3
26. aug 2019

Podla mna nie, skor ti mozno tabletka trocha narusila cyklus a mozes byt ted citlivejsia. No viem, ze sa stali aj pripady, ked tabletka nezaucinkovala. Presne ako ti napisala @andreal1 treba si len spravit test

klarissa25
26. aug 2019

Prečo si nespravíš test? My nie sme veštice....

pininka1
26. aug 2019

Vies, možnosť je stále, moja kamoška má tak krásneho syna. Zobrala escapelle a dokonca ešte aj dojčila a nemala ešte ani menzes a aj tak ostala tehotná. Sám doktor jej povedal,že je výnimka jedna z milióna. Ale stáva sa to

nikol873
26. aug 2019

aaaaako nechapem, este si ani nespravite test a uz sa tu idete pytat, ci mozte byt tehu. preco si nespravite najskor te test, ktory nestoji nejaky majlant

fialka1318
26. aug 2019

@maria123a ahojky kolegyna hned uzila po sexe tabletku po a otehotnela 🙂 je v 4tom mesiaci na rizikovom a z toho mala prve dva mesiace ms 🙂 takze tie tabletky nie su 100% 🙂 skus ist k lekarovi alebo popripade si urob test 😉

h_petra
26. aug 2019

menštruácia nemá prísť hneď po užití tabletky, ale ideálne v normálnom očakávanom čase, čiže to bolo ok.
Užiť tabletku do 24 hodín nie je na poslednú chvíľu, nakoľko je možné ju užiť až do 72 hodín.
Ak si nie si istá, sprav si test, ako to máme vedieť, či ti zabrala, alebo nie?
Ale ak si mala normálne menzes, nepredpokladám, že by si bola tehotná.
Nevoľnosti a citlivosť na pachy sa neprejavuje tak skoro, ako to ty popišuješ.

nika3136
26. aug 2019

@maria123a
Pokojne môžeš byť tehotná.
Je to antikoncepčná tableta a nie potratová a teda ak už k oplodneniu došlo, jednoducho nezaúčinkuje.

rozalka_13
13. feb 2022

Baby, pripájam sa, čo si o tomto myslite??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre