Môžem ísť na kolieskové korčule v 19. týždni?

ivka6990
3. jún 2015

Ahojte 🙂 chcem sa opytat ci mozem ist v pohode na kolieskove korcule momentalne som v 19tt a rada sa korculujem. Zaujimal by ma vas nazor 🙂 dakujem

janinah
3. jún 2015

môj názor je,že stačí jeden blbý pád a nešťastie je na svete..a že sa čudujem niektorým otázkam,no ale každý sme nejaký 😉

moni244
3. jún 2015

Urcite nie, taketo napady su fakt na hlavu

sardinka333
3. jún 2015

@ivka6990 ja som teda neni žiadna fajnovka ale korčule by som ,,nedala,,...neviem sice ako si na tom s ,,korčuliarskym umením,, ale v tehotenstve to asi nie je dobrý napad...čo tak prechadzky, super je plavanie to odporučam, cvičenie pre tehotné....korčule su vysoko rizikové, stačí jeden pad čo sa bežne stava pri tomto športe a budeš si to vyčítať do konca života....

nanervy_2
3. jún 2015

@ivka6990 trochu si pogoogli najprv, co moze sposobit pad.. a potom sa rozhodni sama...
ale inak je tehotenstvo dobra priprava ze este vela veci, ktore mas rada budes musiet ozeliet na dlhy cas... 😎

nair
3. jún 2015

Podľa mňa korčule určite nie.. Niektorí lekári ženám zakazujú aj bicykel kvôli riziku pádu, a bežný priemerne zdatný cyklista má za život určite menej pádov ako výborný korčuliar..

sophie32
3. jún 2015

@ivka6990 Naco pokusat stastie? Este sa dost nakorculujes...ked pojdu deti na strednu.... 😉

sissy27
3. jún 2015

@ivka6990 samozrejme, že môžeš, zakázané to nie, len si musíš zvážiť riziká... a ak sa o tom máš s niekým poradiť, tak najlepšie s lekárom...

lulu0123
3. jún 2015

pohyb samotny problem myslim nie je, ale spadnes, zlomis si nieco, ani na rontgen nemozes ist...
ja si dam toto leto od korculi urcite prestavku

pianistka
3. jún 2015

Teda Ivka nic v zlom, ale keby som videla tehotnu zenu na korculiach, pomyslela by som si, ze niekde nechala zdravy rozum. Pohyb v tehotenstve je samozrejme velmi prospesny, ale urcite nie kazdy. Mala by si sa vyhybat takym sportom, kde hrozia otrasy, pad alebo ine riziko, ktore by mohlo byt fatalne. Ty mozes byt skvela inlinistka, ale nahodou niekto do teba narazi, ty spadnes a nasledky mozu byt velmi zle. Radsej tych par mesiacov vydrz a potom ked uz bude babo na svete a bude dobre pocasie, mozes korculovat popri kocikovani, samozrejme primeranym tempom 🙂

malabiba
3. jún 2015

@ivka6990 keď len tak light rekreačne a s niekým, na pokojnej dráhe, prečo nie?....záleží ako sa cítiš a ako korčuľuješ 🙂

ninan2
9. jún 2015

@ivka6990 ja osobne som radsej bola len par krat na bicykli, aj ked korcule mam radsej... Bojim sa padu, je privelke riziko podla mna. Aj tazisko tela mas myslim inde ako obvykle, moze byt problem s rovnovahou.

ivka6990
autor
10. jún 2015

Dakujem za komentare 🙂 poriesili sme to bicyklom 🙂

certi
10. jún 2015

tak toto by ma ani vo sne nenapadlo....to je rozum...

charllotte
10. jún 2015

kokos niektore otazky stoja ozaj zato 😕

dionyzka
10. jún 2015

@ivka6990 ja by som skusila radsej rychlejsiu chodzu. Pohybovat sa urcite treba, ale bezpecne. Ale po porode kupis sportovy kocik a poriadne sa vyblaznis, bude Ti to vzacnejsie 🙂

wanda123
10. jún 2015

Ja som chodila na ten korculovaci stepper do fitka. Klasicke inline su zbytocne riziko

gretocka
10. jún 2015

no tak ja teda sa urcite nesetrim v tehotenstve a robim kadeco, co by ine zeny ani nepomysleli, ale korcule, bicykel alebo lyze - toho by som sa bala. Najma kvoli padom.

sakura77
10. jún 2015

urcite nie....nikdy nevies a pad z korcul teda moze byt velmi nebezpecny....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre