Môžem používať konskú masť v tehotenstve?

mims_28
1. mar 2014

ahojte baby mozem v tehu konsku mast ? moze sa nieco stat babätku? a kedze mam zdravotne problemy mam dietu ale ja sa neviem so sucharov najest :( .. co by som si mohla este dat ...a ak mate niekto skusenosti a presli ste si krvou v moci ,hlienovitymi hnackami , svrbivymi vyrazkami po tele bola by som rada ak by ste mi napisali IP rada by som sa o tom dozvedela viac co to je a tak .. u lekara som bola a cakam na vysledky len ma trapi aj to e mi na nohach kde som sa vyhadzala na bokoch na nohach dost to zacalo puchnut :( .. mam strach o malinku aj ked mi lekar povedal e je vsetko ok ...

lucinocka
1. mar 2014

@mims_28 to je tazko poradit , co mozes jest, ked si nenapisala konkretnu diagnozu...ja som bola posledny mesiac na sucharoch a vode, lebo som mala zle pecenove testy a svrbelo ma cele telo..a ci som sa najedla alebo nie, to nebolo podstatne, lezala som cele dni, lebo som bola taka slaba, ze som nevladala chodit, ked som vstala bolo mi na zvracanie, ale tak ked treba, tak treba... najlepsie, ked sa poradis s lekarom co mozes zo stravy... ja som sa natierala chladivym rozmarinovym gelom, neriesila som ci sa moze ci nie, lebo jedine to mi pomohlo proti svrbeniu, ale opytaj sa na poradni, ty si este len v polke tehu

mims_28
autor
1. mar 2014

@lucinocka mno trapia ma tie hlienovite stolice :( .. .a svrbi ma 70% tela som upkne vyhadzana a je to dost skarede .. pecenove testy vysledky budem mat pondelok a este ma caka cievkovanie nakolko som mala krv v moci nastastie urologicky problem nie gynekologicky ... gynekolog povedal ze mam jest len ryzu biele mäso vyvar z ryze a na infekcnom mi povedala ze len suchare a caj tak neviem teraz co a jak :(

mims_28
autor
1. mar 2014

@lucinocka a ako si sa dostala s toho .. aku liecbu si mala ked si mala zle vysledky ?

lucinocka
1. mar 2014

@mims_28 pri peceni sa nezvykne vyhadzat telo a svrbenie sa zacina az od 33 tyzdna, ak ide o tehotensku cholestazu..to nebude tvoj pripad.. Ryzu s kuracim masom mozes, to som mavala na obedy, s tym nic nepokazis...ja som to nesmela mat ani solene nic, len vyvarene vo vode.. z ovocia len take neutralne ako jablka alebo hrusky, vyvarene vo vode ako na kompot...a suchare a vela vody pomedzi to, aby som neumrela od hladu.. s tym nic nepokazis, na hnacku by to malo tiez zabrat ..a ked budes mat vysledky tak sa popytas u lekarov

lucinocka
1. mar 2014

@mims_28 ja som mala tehotensku cholestazu, zacina v 33 tyzdni - zle pecenove testy a hrozne svrbenie tela... prisna dieta, lieky na pecen a nemocnica az do porodu- Sono 3x denne ...porod vyvolavany v max. 38 tyzdni, neskor je prilis velke riziko pre dieta... ale ako vravim, ty si este skoro na toto v 22 tyzdni..vtedy mne este nic nebolo, u teba bude cosi ine

mims_28
autor
1. mar 2014

@lucinocka hmm dakujem pekne .... tak si spravim tie hrusky abo jablka a ryzu s mäskom ... som totalne vycerpana ziadna sila nic ,,,

mims_28
autor
1. mar 2014

@lucinocka hej len doktor ked ma zbadal a nasiel v moci krv hned dal robit pecenovky ... tak dufam ze to bude ok ... a dakujemm pekne 🙂

lucinocka
1. mar 2014

@mims_28 ja viem, este si to pamatam zivo...:( vela oddychuj , ked mozes...ja som upratala jednu skrinku v kuchyni a isla spat, umyla kupelnu a isla spat...bolo to hrozne, dufam, ze ti tie hnacky rychlo prejdu

mims_28
autor
1. mar 2014

@lucinocka ja nerobim nic ... vkuse sedim alebo lezim maximalne ze som sa sla najest ... a ked tak vecer prejst so psikom .. inac nikam nic doma cele dni .. 🙂 a este existuje aj nieco ako dietna sunka abo sunku ktoru si viem dat na suchar a zjest ?

lucinocka
1. mar 2014

@mims_28 keby to bola pecen tak napis🙂 budem ta apson podporovat 😀 v 98% sa to vrati v kazdom tehu, tak som si ista, ze ma to pri druhom caka tiez🙂 o rok 🙂

lucinocka
1. mar 2014

@mims_28 ja som si dala dietnu sunku a skocili mi vysledky do neba... zjedla som bobulku hrozna a skrabala som sa do krvi... musis vyskusat... ja som sa hrozne bala o malu, tak som neriskovala nic...zato baby co lezali so mnou pchali do seba aj nanuky aj vsetko mozne.. nakoniec mi vysledky pred porodom tolko padli dole, ze som sa mohla normalne najest🙂
Nam na pecen v nemocke davali na ranajky suchar s medom a caj k tomu... kazde rano , cely mesiac.. fuj nemozem med ani citit

mims_28
autor
1. mar 2014

@lucinocka tak toto je moje prve 🙂 ... takze preto som teraz taka na vsetko sa pytam aj na blbosti .. nechcela by som o malinku prist .. radsej nech je daco so mnou ...

mims_28
autor
1. mar 2014

@lucinocka fuu skusim kupit dajaku dietnu sunku ... a uvidime co to spravy .. ak ma ude telo svrbiet nebudem jest a mozem si namiesto sucharov dat aj take chlebiky co predavaju v kauflande podobne sucharom ?tieto na foto mozem namiesto sucharov ?

lucinocka
1. mar 2014

@mims_28 jj ide o to ze pri peceni nesmies cerstvy chlieb kvoli drozdiu..🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre