Môžem sa kúpať počas tehotenstva?

22beba
31. dec 2011

ahojte🙂 prosim vás je vhodne aby som sa kupala vo vani plnej teplej vody alebo si zasla na plaváren alebo na termálne kupalisko? počula som že to nie je dobre... ak nie prečo? som v 15tt ... dakujem za odpovede

janulkan
31. dec 2011

@22beba
tu je obdobna tema: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotne-a-tepla-voda-co-myslite/
tepla voda moze vyvolat potrat - prehriatie -> prekrvenie -> kontrakcie, preto sa nedoporuca viac ako teplota tela..inak na plavaren mozes ist, len by som radila tampon na kupanie a vanu ked tak maximalne tych 37 st 🙂

leeenka26
31. dec 2011

@22beba tu sa nazory strasne rozchadzaju. Hovori sa, ze co je prijemne pre mamicku, je aj pre dieta. Ja sa kupem raz za cas. Neviem bez toho byt 🙂 ale davam si taku prijemne teplu vodu, urcite nie horucu a neponaram si brusko do vody. Teplotu vody nemeriam, pride mi to zbytocne, to sa podla mna ani neda regulovat, ked po case aj tak vychladne. A predtym si vanu samozrejme poriadne vydrhnem, pre istotu.

jerryjanka
31. dec 2011

ak bude voda v termaloch do cca 36 stupnov tak ano, chran sa ale pred infekciami aspon špecialnymi napustenymi tampony senta protect, si tehotna nie smrtelne chorá nevidim dôvod sa nekupať

mv1
31. dec 2011

mne lekár zakázal kúpaliská a duplom termál..je to raj pre mikózy a rôzne infekcie 😝 a vaňu som si dopriala v oboch tehotenstvách 🙂

22beba
autor
31. dec 2011

dakujem baby za odpovede tak hor sa napustit si vanu aspon na chviločku :P

cumliatko
31. dec 2011

Nedá mi nepridať moju skúsenosť, pri prvej som sa kúpavala od začiatku až do konca tehu, mám strašne rada kúpanie v horúcej vode a div sa svete, malá sa narodila až po termíne, vyvolávačkou na 9. deň. Teraz som v 27tt a tento "zlozvyk" ma stále neopustil a nič sa nedeje. A brucho mám celé ponorené vo vode, pri tomto druhom tehu sa malej strašne ľúbi kúpať sa, tak sa tam hemlesí .o)

p4
31. dec 2011

ja sa pridavam ku
@cumliatko cele tehu som sa kupala a mam rada fakt ze horucu vodu,inak ma to ani nebavi. nemala som ziadne problemy a porodila som v den terminu.

ajca123
31. dec 2011

@22beba ahoj záleží aj či si hakliva zo spodu :(
A ak si len v 15tt nechoď na kúpaliska môže sa stat že potratiš.. Ale doma sa môžeš kúpať.
Ja som v 39tt a pred týždňom som bola na termalku s detickama a nic mi nie je.
Ale mám kamarátku ktorá je dost hakliva a po každe návštevy kúpaliska ide na gynekologiu.

veronikam
31. dec 2011

Ja som plavala pocas tehotenstva a bolo to super, v 30 stupnovej vode, velmi dobre mi to robilo, odporucam. Pokial je cisty bazen nema sa co stat.

katkazaborska
31. dec 2011

Veľmi záleží aká si háklivá.Niekomu nemusi vadit termalko co sa tyka infekcii a ty pojdes raz a mozes nieco "dostat".radšej si doma napusti vanu teplej vody a kludne sa kup 🙂 🙂 🙂

22beba
autor
31. dec 2011

@ajca123 no praveže problemy mam skoro stale so spodkom .... stale chodim ku gynde tak sa asi kupat nebudem moct :/

ajca123
31. dec 2011

@22beba tak radeji neriskuje aby si skôr neporodila :(
Kamaratova žena bola tak na termalku a to bola v 7mesiaci a aj predčasne porodila :(
Dávaj na seba pozor...

p4
31. dec 2011

@22beba termalka a podobne ani neriskuj ked si hakliva. aj ja som,takze to ma ani nenapadlo. cele leto som si len nohy macala.

22beba
autor
31. dec 2011

@ajca123 no praveže mna často trapia mykozy a neviem z čoho už .... stale sa na to lliečim týžden ok a potom zase zle tak to nejdem riskovat.... budem teda davat na seba pozor 🙂 aj ty sa drž 🙂

lenka369
1. jan 2012

@veronikam ahoj možem sa opýtať ....je pravda že horúci kupel v tehotenstve škodi, že tehotna žena sa ma len spchovať a hlavne v prvých týždnoch tehotenstva....lebo ja som raz potratila a neviem či to mohlo byť aj koli tomu....lebo ja milujem kupeľ

veronikam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
p.j.jacky
1. jan 2012

Ja som sa nekupala ani doma ani na plavarni.Kvoli moznej infekcii.Tak mi to aj doporucila moja gyna.Len sprchovat.

lutia
1. jan 2012

ahoj, mne doktor zakázal sa kúpať...aj keď nie som nejaký fanúšik "ležania vo vode" mám rada dlhé sprchovanie (možno sa ten objem vody rovná naplnenej vane 🙂 )

miskap
1. jan 2012

@lenka369 Je mi ľúto, že si prišla o bábätko. Ale dôvodom potratu býva problém so životaschopnosťou plodu, nejaká vývinová porucha alebo genetická vada. Príroda sama ukončí tehotenstvo, lebo predpokladá, že by nedopadlo dobre. Je to smutné, ale nemyslím, že za potrat môže teplý kúpeľ.Pokiaľ je žena zdravá a tehotenstvo nie je rizikové, nevidím dôvod, prečo sa nekúpať. Netreba to preháňať s teplotou vody, aby ti neprišlo zle, nemala by si byť sama doma. Tehotná žena má viac zaťažené srdce a cievy, tak teplo nemusí dobre znášať. Ale voda nadľahčuje telo, uvoľňuje svalové napätie a to treba,lebo s rastúcim bruškom sa stupňujú aj problémy s pohybom. Čo sa týka termálnych kúpalísk, tam je vysoké riziko mykóz takže by som sa im vyhla. Bežné bazény tiež môžu spôsobiť problémy, napríklad zápal močových ciest, teda rýchlo do suchých plaviek. V niektorých mestách funguje plávanie pre tehotné, býva to v sledovaných bazénoch, kde je eliminované riziko nákazy. Skús sa popozerať, či niečo také nefunguje blízkosti Tvojho bydliska.

lulu89
27. júl 2012

Ahoj....
Chcem sa opytat,som len v 1.mesiaci a ideme do Chorvatska na dovolenku......moze mi ublizit kupanie v mori?
Dakujem 🙂

dejnas
27. júl 2012

počas oboch tehotenstiev som si pravidelne raz (niekedy 2x) týždenne dopriala kúpeľ vo vani... žiadne problémy mi to nespôsobilo, detičky sú riadne donosené a zdravé 🙂

ivka12
29. júl 2012

@lulu88 ahoj ja som bola v treťom mesiaci ked sme boli v chorvatsku a nic mi nebolo...len dávaj pozor na mokré plavky... Inac kúpanie v mori je jedine co moze tehotná teda co odporúča gynekolog,aspon mna tak ubezpecila moja.takze si to kludne uzi!

moniq83
29. júl 2013

@lulu89 ahoj my sme uz v chorvatsku, som v 32t., chodim normalne do mora bez tamponu tak ako mi poradil lekar, akurat sa hned prezliekam aby som neostala v mokrom....a na okraj, nie som tu sama tehotna, a niektore sa vobec neprezliekaju, takze ziadne stresy....prijemnu dovolenku.....

zuzuliak1981
2. okt 2013

@moniq83 ahojcek, myslim, ze more je on nicom inom, ako chlorovana voda vo vani alebo bazene, ja teraz riesim tiez tento problem, soma si len v 3-4tt, este som nebola u lekara a chceli som priatelovi na narodeniny darovat vikendove wellness, obom by nam prospel oddych, mali sme velmi stresove obdobie, lenze teraz vaham :(

stanislavao
2. okt 2013

@22beba urcite ano. a odporucam. ja som chodila na kupalisko do 7 mesiaca. kupala som sa doma pravidelne. a aj som rodila do vody. neviem preco by kupanie malo byt nevhodne. a plavanie je ten najvhodnejsi sport pocas tehu. jedine pozor na bakterie, infekcie. teraz uz existuju nejake tampony napustene nejakou latkou, ktora chrani na verejnych kupaliskach a zabezpecuje spravne PH.

stanislavao
2. okt 2013

@22beba prepacte, az teraz som si vsimla datum. som neaktualna. 🙂 🙂

zuzuliak1981
2. okt 2013

@stanislavao nevadí, myslím, že to dosť žien stale rieši. Ja mám práve problém s infekciami

zita19
3. okt 2013

Spytaj sa dvoch doktorov a mas hned tri nazory.
Pokial nie su problemy, podla mna sa da. Aj vo vani, aj v mori aj v bazene. Akurat sa treba poriadne umyt nejakym intimnym gelom po kupani. Plavanie je jeden z najlepsich sportov pre chrbticu a ta je v tehotensve obzvlast namahana
Rodi sa do vody a je to v poriadku. .
Asi by som uz dnes nevliezla do hocijekej vody, ale bola som v 6. mesiaci a v pohode som sa kupala na Domasi. Nic mi nebolo.

zlata2
1. dec 2013

ahojte, tak ja nemôžem kúpaliská žiadne, ani za normálnych okolností, nie to ešte tehotná, hneď chytím nejakú pliagu..a čo sa týka kúpania doma v tehotenstve, už mám riadny rešpekt..potratila som v 5tt, tiež som zbožňovala horúci kúpeľ a vyhrievala sa takto..po tejto skúsenosti by som to určite neskúšala

tinaora
22. jún 2021

@veronikam ja som 38 tt a kupem sa teraz doma v bazéne voda má nejakých 27 stupňov.myslite že by mi to nejako uškodilo keď som doma a kúpe sa v tom bazéne len rodina .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre