Nie som pripravená na dieťa a partner ma núti nechať si ho

selena2
8. sep 2015

Som tehotná v piatom týždni.Samozrejme neplánovane.Máme 18 mesačnú dcérku ktorú nadovšetko milujem ale neviem si predstaviť mať ešte jedno dieťa.Partner ma núti nechať si ho ale ja vnútorne cítim,že som nie na druhé ešte pripravená.Mala som komplikovaný pôrod a mám obavy znovu.

natalym
8. sep 2015

A na potrat si pripravená???

selena2
autor
8. sep 2015

@natalym Ahoj,nie som ale mám z tehotenstva zlý pocit.Neviem to opísať...

natalym
8. sep 2015

@selena2 No ale už sa stalo, ľúbiš prvé a to druhé prečo nie? Jáj kvôli pôrodu? Tak si povedz, že tento druhý bude lepší, však to tak aj býva.

mamutka
8. sep 2015

ked nadovsetko milujes svoje dieta, opytaj sa dietata "chces surodenca zlaticko, alebo ho mame splachnut do kanala?" Isto sa ti taka reakcia nepaci, ale nebyt pripravena, neplanovat a sexovat, to je take necakane cele...

kpt
8. sep 2015

neboj sa, malo to tak byt. budu sa pekne spolu hrat ked budu vacsie🙂

janinah
8. sep 2015

terajší zlý pocit sa ani náhodou nevyrovná už ozaj zlému pocitu,ked si zabiješ vlastné dieťa ☹

mamutka
8. sep 2015

@selena2 aky zly pocit z tehotenstva? tiez som cakala dieta v case, ktory sa nam moc nehodil a co? Tehotenstvo sa presusit neda. Nemozes plod zakonzervovat a poprosit ho aby dorastol neskor. Pocity sa ti zmenia este sto krat, mas na to dost casu.

selena2
autor
8. sep 2015

@natalym Vďaka za podporu všetkým.Vždy som sa zamýšľala nad tým ako sa môže niekomu niečo takéto stať a som v tom až po uši.Malá mi bývala veľmi chorá prvý rok a aj preto sa bojím ako zvládnem dve deti.

natalym
8. sep 2015

@selena2 Moja tak ako všetky mamy. Keď sa Ti zdá, že toto už nedáš, tak predsa otvoríš oči a vstaneš a DÁŠ.
Dve deti sú v pohode, nie?

sardinka333
8. sep 2015

Máš ,,výhodu,, v tom ze jedno dieťa už máš...tak sa pozri na neho a povedzi si ze by tu nebolo, ze by sa nenarodilo...že by ti nedalo tolko radosti kolko z neho máš.. 🙂
Iné tu bedakaju ako nemaju podporu partnera ako nemožu otehotniet a hltaju lieky a chodia na oplodnenia
a ty toto...vam sa ludia nikto nezavdačí!
Partner ta podržal, predpokladám ze byvanie mate a žijete vcelku sporiadne, tak si to utras sama v sebe. Pripravená nepripravená..stalo sa, niesi žiadna pubertiačka, zvladla si jedno a zvladneš aj druhé a potom nasad spolahlivu antikoncepciu. Teraz si len rozladená a frustrovaná lebo ten cca prvý rok kým to človek vypiple je taký náročný a teraz od začiatku...chapem ta. Ale to sa tiež utrasie...a ťažký porod? To si len teraz hladaš vyhovorky. To ze jeden si mala komplikovaný automaticky neznamená že další bude taký - a v dnešnej dobe kedy si mozeš vybrať lekara, dať epidural a mnohé si aj cisarske ,,vybavia,, aby sa ,netrapili,, a su spokojné. Všetko sa utrasie, daj na mna. Ešte si budeš hlavu o stenu tlcť, že si nad niečím takým ako je potrat vobec uvažovala. Tiež to nebude bohvie čo...budeš na to myslieť, ako by vyzeralo, či by to bol chlapec alebo dievča...a čo potom za 2 -3 roky si povieš ze by si chcela pre malu surodenca...Hlavu hore nerob blbosti!

denisa_fabian
8. sep 2015

@selena2 Ja čakám prvé a tiež sa bojím, ako to zvládnem. Aký bude pôrod a ako sa môj život po ňom zmení. Ale naozaj by si chcela zabiť svoje nenarodené dieťa len preto, že sa bojíš? Zvládla si komplikovaný pôrod, miluješ svoju dcérku, ktorá ti robí isto samú radosť. Si silná žena. Láska sa počtom detí nedelí, ale násobí. To ti určite potvrdí každá mamička, ktorá má viac detí. Z úvodného príspevku mám pocit, že práve kvôli strachu by si chcela urobiť niečo, čo by si si s najväčšou pravdepodobnosťou vyčítala navždy. Je tvoj strach naozaj silnejší ako láska? So strachom sa dá bojovať. Veď si už niečo náročné zvládla, možno teraz to bude o niečom inom. Je toľko spôsobov, ako sa pripraviť na pôrod. Nevzdávaj to len kvôli svojmu strachu. Držím ti prsty a verím, že sa rozhodneš pre ďalšie dieťatko, ktoré budeš milovať. 😘👍🏻👧🏼

gabrielaslivkova
8. sep 2015

@selena2 si len na začiatku, máš zmiešané pocity, je to prvotný šok, čo bude ďalej. Chápem, že máš obavy z pôrodu, ak si prvý mala komplikovaný, ale druhý môže byť bezproblémový. A koľko rodín ma dve deti? Aj s menším časovým odstupom? A zvládajú to... Máš partnera, ktorý to dieťa chce, určite ti aj pomôže. 😉

bea_trix
8. sep 2015

a ako ta partner nuti? ale ja si myslim, ze to bude ok a budes babo lubit, len si teraz dost zaskocena

evitka83
8. sep 2015

Ja som nebola pripravena pred 10 rokmi, ked som bola velmi mlada, ale doteraz mi je to luto, aj ked viem, ze vtedy to bolo spravne aj ked bolestive rozhodnutie. Dnes by som nemala to dieta, ktore mam. Ale dnes ked uz dieta mam a vidim ako rastie, asi by som to uz spravit nevedela. Tvoje telo, tvoje rozhodnutie. Ale este stale mas cas na rozhodnutie...mozno zmenis nazor, tak ako ti radia vyssie baby. Myslim, ze ked ste dvaja, tak to zvladnete. Zaciatok byva tazky, ale neskor sa ti deti vyhraju spolu a velmi to ocenis...vraj 🙂 z vlastnej skusenosti zatial neviem. Drzim palxe

selena2
autor
8. sep 2015

@bea_trix Stále mi dáva za príklad to ako druhé rodiny majú dve deti a tak.Ako žijú a podobne.Ale na mňa nemyslí,že som si chcela malú užiť a potom mať druhé dieťa keď bude malá troška väčšia.

natalym
8. sep 2015

@selena2 N veď ok, ale čo s tým teraz? Nepríde Ti to už zbytočné? A prečo si sa teda nechránila?

livka_
8. sep 2015

si zaskocena a su to aj hormony, mozno v prvom tehu si to takto nemala. ale nemusia sa tehotenstva podobat. priatel uvazuje triezvo a hladaj v nom oporu ak takto krasne zareagoval. ver ze si ovplyvnena prvym babom a hormonalne uz druhym....zvladnes to. budete rodina. tvoja mala bude mat surodenca, nepripravuj JU aj vasu rodinu o tento dar. nechaj si to babo. asi to tak ma byt.

selena2
autor
8. sep 2015

@evitka83 Ďakujem za podporu.Rozmýšľam každú sekundu o tom ako sa rozhodnúť...Človek si až potom uvedomí ako mu bolo dobre keď nemusel riešiť takéto problémy.

worker_falcon
8. sep 2015

nebola som dosť zodpovedná, aby som predišla otehotneniu. teraz chcem kvôli vlastnej pohodlnosti zabiť naše dieťa a partner mi to nechce dovoliť.

lubkavargova1
8. sep 2015

No ked sa zadarilo tak uz to je...len ma zaraza fakt, ze "partner ma nuti". Ako sorry, ale ziadny partner nemoze a nedokaze nikoho nutit k sexu pokial sama nechces. A v pripade, ze si suchnete a uzijete tak sa potom chrante. V pripade, ze su tam nabozenske dovody, tak hold smola. Musis sa s tym zmierit a rodit jak jablon, alebo muzickovy pekne ozrejmit, ze "sice je pekne ze on si uzije svojych 5 sekund slavy, ale 9 mesiacov sa potom teperis ty a plus porod". Vela zdaru do tehotenstva. 🙂

bosoriak
8. sep 2015

@selena2 Ja si myslim, ze surodenec je to uplne najlepsie, co mozno svojmu dietatu dat. Vidim to od prveho dna, kedy sa mi narodila druha dcera.

Myslim, ze si si len naplanovala nejaky zivot a nejak to nevyslo, tak mas zly pocit. Ja tomu hlboko rozumiem. Na druhej strane, vsetko sa deje pre nejaky dovod. Ak nemate existencne problemy, vztahove problemy, tak ist na interrupciu je podla mna zbytocne. Ale to je cisto moj nazor, ty si zodpovedna sama za seba a ponesies si nasledky svojho rozhodnutia. Lebo to je zenina zivotna vysada (a bremeno zaroven) - len a len ona moze rozhodnut o tom, ci dieta donosi alebo nie.

Drzim palce k spravnemu rozhodnutiu, nech uz je akekolvek.

bosoriak
8. sep 2015

@selena2 A k tazkemu porodu - a ktory je lahky? 🙂 Ale na konci je novy clovek a to sa pocita.

selena2
autor
8. sep 2015

@lubkavargova1
Vždy sme sexovali tak,že si dával on pozor.V poslednej dobe začal omieľať dve deti a tak podobne a raz pri sexe si nedal pozor naschvál.On je taký typ,že ked si niečo zaumeni tak to musí byť.J asom potom vzala postinor ale asi patrím medzi to malé percento na ktoré to neúčinkuje.Nikdy som nebola nezodpovedná.N svoje prvé dieťa som čakala 13 rokov.

selena2
autor
8. sep 2015

@bosoriak Sú vo vzťahu aj problémy ale vždy sa to snažíme nejako utriasť,však kto nemá problémy,ja viem.S malou som už bola aj raz odsťahovaná kvôli nezhodám.Preto viem o čom hovorím

natalym
8. sep 2015

@selena2 Tak potom nie je problém, že čakáš dieťa, ale iný. 😉 Asi je toho viac.

lubkavargova1
8. sep 2015

@selena2 no ved ja ani netvrdim, ze si nezodpovedna. Naopak. Toto tvoj muzicek dodrbal na celej ciare. To je ako ked tu babenky vyplakavaju a potom "namocu" chlapa na dieta. Minimalna slusnost kaze, ze sa o tom dohodnete, alebo nejaky kompromis...ty sama si zodpovedna za svoje rozhodnutie uz ake bude. Do toho ti nema co kto kecat.

dominikav123
8. sep 2015

zabit vlastne dieta ? tieto komenty su teda pekny hnus...v piatom tyzdni to nie je dieta, ale zhluk buniek...a ked nemas ty sama vnutorny pocit ze je to spravne, tak sa nim riad, lebo len ty sama sa rozhodujes o vlastnom tele....je lahke tu mudrovat, ked neviete v akej je clovek situacii...

sissy27
8. sep 2015

@selena2 spravila si úplnú blbosť, že si to začala riešiť tu na verejnom diskusnom fóre... tvoje telo, tvoje dieťa, tvoje súkromie, tvoje rozhodnutie, tvoja zodpovednosť - tak prečo cudzí ľudia? mohla si rovno osloviť niekoho cudzieho na ulici, nech ti poradí...
nemáš kamarátky, mamu, sestru, s ktorými by si to mohla riešiť? ☹
ak sa rozhodneš dieťa si nechať tak ver, že ani jedna z tých, ktoré ťa teraz od interrupcie odhovárajú, ti nepríde pomôcť... a ak sa rozhodneš pre zákrok, takisto sa s tým budeš musieť vysporiadať sama...
ak by môj muž nebral ohľad na moje potreby a pocity, rovnako by som nebrala do úvahy ani ja tie jeho...
držím palce nech si so svojím rozhodnutím spokojná a vysporiadaná, nech už bude akékoľvek 🙂

xfenix
8. sep 2015

Suhlasim s uvedenym vyssie, zbytocne riesit. Ale prosim zamyslite sa nad tym, ze mate jedno dieta, ak toto druhe zabijete, len aby ste si "uzili" to prve, ako pisete, raz to budete lutovat, samozrejme si treba uvedomit, ze partner vas urcite nepodrzi. My mame tiez deti po sebe, nebolo to lahsie spociatku, no teraz je to super. Kvoli porodu zabit dieta je absolutne zbabele a sebecke. Ale ako pisu vyssie, Vase rozhodnutie i svedomie.

adela232
8. sep 2015

Bože dobrý je normálne ža sa bojíš každá z nás sa bojí aj ja som mala strašný prvý porod a išla som do toho a tešila som sa na druhé a ver tomu že to bude ovela lahsie s dvomi vies do coho ides a mala bude sa mat s kým hrat ved to ma same vyhody a pocuvaj svojho chlapa budete mat krasnu rodinku ... a ked ste nechceli treba si davat pozor ja nechapem ako moze zena nechcene otehotniet v dnesnej dobe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre