Odber plodovej vody - skúsenosti

simuska99
7. apr 2017

Ahojte babmbulky som 19tt vyšli mi pozitívne výsledky na DS 1v 170 ihneď sme boli na 3D ultrazvuku v Hlohovci a tam nám doktor povedal že je všetko v poriadku ...
V stredu som absolvovala vyšetrenie v Martine na genetike kde mi vzali krv a poslali má na sono do nemocnice a aj tam mi povedali že je všetko v poriadku ...
V pondelok mám volať na výsledky a mám im povedať ako som sa rozhodla či chcem odber plodovej vody ...
Poraďte mám nemám ?
Skúsenosti ?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede

lumi46
7. apr 2017

@simuska99 odber plodovej vody je dost bolestiva zalezitost a zvysuje riziko potratu.. z toho co pises nevidim na to ziaden dovod, kedze dalsie vysetrenia su ok..

kakake
7. apr 2017

Ahoj ja som bola v 21 tyzdni na amnio a vysetrenie bolo uplne vpohode tie stresy okolo toho boli ovela vatsie.
Bola som kvoli zlym tripple testom.Cakala som 2tyzdne na vysledki.Samozrejme vsetko vporiadku a uz sme 37tyzdni😊

zuzana_sterbova
7. apr 2017

Ja teda "nesúhlasím". Resp. každá z nás má iný prah bolesti. Bola som na amnio a samotný zákrok mňa nebolel. Dr Ondrejčák veľmi ľudsky a všetko vysvetlil pred zákrokom aj počas neho. Je ale fakt že po zákroku sa nesmieš namáhať. Kľudový režim. Asi 2-3dni som oddychovala maximalne a potom zas šup do realneho života (s 2ročnou). Riziko potratu je veľmi nizke. To sú moje skúsenosti...
Ale ak Ti lekári potvrdili, že je všetko v poriadku tak potom sa asi nemáš čoho báť 😉 Aj ked amnio ti vždy povie výsledok na 100%

vydrnik
7. apr 2017

Ja som bola na amnio 2x,vzdy zle vysledky z krvi z podozrenim na Downa,zakrok nieje bolestivy ale je riziko potratu,deti mam zdrave a niesu postihnute,ale uz by ma nikto na amnio nedostal,ked zme cakali maleho som 2dni po amnio skoncila v nemocnici,ale maly bol bojovnik,

simsalabim
7. apr 2017

@lumi46 odber plodovej vody nie je bolestivy. Ja sama som ho absolvovala, nebolelo to a ani nepoznam nikoho ineho, koho by to bolelo.

@simuska99 myslim, ze rozhodnutie ist ci neist ovplyvni aj to, co by si urobila v pripade zleho vysledku. Ak nie si ochotna take babatko prijat, urcite je lepsie zakrok absolvovat.

lumi46
7. apr 2017

@simsalabim ja osobne skusenost nemam, ale moju svagrinu to velmi bolelo, povedala ze uz by na to urcite nesla, kedze dietatko by si aj tak nenechala zabit, prislo jej to potom zbytocne riziko akurat...

sun123
7. apr 2017

Mam rovnaku skusenost ako @zuzana_sterbova , absolvovala som amnio pred vyse dvomi rokmi a nesuhlasim, ze tam ides len preto, ze nechces postihnute babo, ide aj o to, na co sa treba pripravit, ake je postihnutie a sance na normalny zivot, ak sa rozhodnes si ho nechat..ja by som na potrat isto nesla, ale to je kazdeho osobne rozhodnutie..zelam dobry vysledok, u nas bolo nastastie vsetko ok

snehovagula1
7. apr 2017

ja som tiez bola na amnio, musim povedat ze som dost cintlavka a mam nizky prah bolesti...vo vseobecnosti nemam rada ked nieco so mnou robia....amnio ako taky zakrok neboli, je to maly vpich ihlou, vytiahnu ti 30ml plodovej vody co je uplne v pohode, babatko by to nemalo ohrozit, ano je tam 1% rizika, ale to je tak ako ked si ides dat vytiahnut zub a ty budes v pohode a iny ti povie ze to bol horor.....
suhlasim s babami kt. tu uz pisali ze cakanie na vysledok bol horsi, to bol pre mna fakt horor a to sme mali kvazi tie 24H zrychlene testy...nastastie sa nic nepotvrdilo a 1.3.2017 sa nam narodil zdravy syn.....s amnio aspon budes mat istotu ze dieta je zdrave a nemusis sa stresovat co ak predsa len....
treba sa aj zamysliet ze ak bude zly vysledok, si ochotna sa dietata vzdat?ak nie, potom ist na amnio nema vyznam....

evittam
7. apr 2017

Ani amnio nie je 100% ako tu niekto tvrdi. Poznam par pripadov co vysli zle vysledky a deti su uplne v poriadku a zdrave.
Ja osobne pri dobrych vysledkoch z krvi,sona,...by som nesla. Dokonca pri druhom tehu som uz bola v tzv.rizikovej skupine kvoli veku a lekar ma na amnio neposlal (vsetky testy som mala v poriadku) a ani by som nesla.

snehovagula1
7. apr 2017

@evittam poznate par pripadov kedy vysli zle vysledky amnio a deti su zdrave?sory ale neverim...ked niekomu vyjde ze tam ma navyse chromozom pri downovi tak dieta je down, nechce sa mi verit zeby potom bolo zdrave....

xevulax
7. apr 2017

Ziadne pozitivne vysledky ti nevysli, vysla ti len pravdepodobnost 1:170, ze dieta bude mat DS. Dolezite je slovicko PRAVDEPODOBNOST. 2 odbornici nezavisle od teba ti povedali, ze babo je ok. Preco sa tyras a myslis na najhorsie?

evittam
7. apr 2017

@snehovagula1 To je tvoj problem,ze neveris. Ja pisem zo zivota.

evittam
7. apr 2017

@snehovagula1 A z amnio sa nezistuje len "down"....😉

snehovagula1
7. apr 2017

@evittam som uviedla ako priklad ze down, zistuje sa tam viacero chromozomov samozrejme

evittam
7. apr 2017

@snehovagula1 No, lenze ja som nikde o tom nepisala.

evittam
7. apr 2017

@snehovagula1 A nezistuju sa len chromozomy.

mom311
7. apr 2017

@xevulax konecne to tu niekto rozumne napisal. Vacsina zien robi paniku okolo tripple testiv a pritom vobec nerozumie tomu, co znamenaju,ze nehovoria o ziadnej chorobe,ale o statistike na zaklade tabulky. Nulova vypovedna hodnota a tolko paniky sa okolo toho robi. Uz by ich mali zakazat. @simuska99

simuska99
autor
7. apr 2017

@mom311 ja to mám preštudované a viem že to je matematicky výpočet! ja sa nepytam na tripple testy ale na odber plodovej vody či máte skúsenosti ...

deti95060810
7. apr 2017

ja som bola na amnio a ľutujem. Nám vyšlo všetko dobre, ale my sme chceli len zdravé dieťa. Zdravé sa síce narodilo, ale v 6 mesiacoch nám povedali diagn. z ktorej som sa takmer zrútila. Bojujeme doteraz. Na amnio by som už nešla. čo sa má stať - stane sa. Sú to poriadne stresy. Bola som v MT, jedna maminka tam aj odpadla....

veronka1234
7. apr 2017

@simuska99 ahoj, aj ja som bola na amniocenteze u Ondrejcaka, nebolelo to vobec, na treti den som mala hned vysledky a spadol mi velky kamen zo srdca. Nelutujem, ze som bola

ankare
7. apr 2017

Všetko máte v poriadku, nechoď. Zbytočne riskujes... držím palce nech sa ti narodí zdravé a krásne babo!

mom311
7. apr 2017

@simuska99 mne vysli velmi zle vysleky z tripple testov a po konzultacii s zeleznicnej nemocnici v BA nam neodporucili amniocentezu z dovodu rizika potratu. Doslova lekari povedali,ze to,ze cakame babo je zazrak a za to riziko to nestoji. S manzelom sme sa rozhodli pre odber krvi. Stoji to sice 500€,ale radsej sa uskromnim ako budem riskovat. Co sa tyka vas,tak ja osobne si myslim,ze na zaklade dalsich vysetreni,ktore ste absolvovali, sa bat nemusite. Ale to je len moj osobny pocit. Nie som lekar.

mom311
7. apr 2017

@simuska99 este dodam,ze tu krv sme si nedali vysetrit kvoli tripple testom,ale z inych zdravotnych dovodov

snehovagula1
7. apr 2017

@deti95060810 mozem vediet co vam diagnostikovali?kludne napiste aj do spravy ked nechcete tu

zuzanazuzka
7. apr 2017

@lumi46 vobec to neboli.co trepes. robi sa to pod sonom,alebo ako.proste je vidno kade ide ihla,je to chvilkova zalezitost. len po zakroku by mala zena aspon tyzden lezat,nenamahat sa. mne to robili rano,poobede ma pustili domov. ...a dokial mas krv v poriadku aj sono,nesla by som tm. zbytocny stres.teraz vies,ze je to ok

ukulela
7. apr 2017

@simuska99 ja by som na tvojom mieste nesla.. niekde som citala, ze na 200 oderov plodovej vody púripada nasledne jedn potrat. riziko DS, co ti vypocitali je skoro rovnake ...
morfo UTZ mas OK, ten by DS ukazal. ak ti to ma pomoct, skus este sono v MT u doktora Grochala. ja som bola u neho, riziko DS mi vyslo 1:259 ale uplne ma upokojil, ze na sone je vsetko OK, bola nosova kosticka, NT sice hranicne, ale premeriaval ho a daval si zalezat, srdce, ostatne veci OK. doverovala som mu plne ...
a este jedna vec, ak by si bola rozhodnuta donosit aj dieta s DS, amnio je uplne bezprednmetne. aj ked teda ja si ozaj myslim, ze ked si mala sono OK, tak aj babo bude OK.
ja som mala amnio odporucene kvoli veku, ale dok povedala, ze ma nebude nutit a sama odporucila Grochala.

janinah
7. apr 2017

stále je riziko,že práve ty budeš to štatistické 1% spont. potratov po amniocentéze a prídeš o zdravé dieťa...ja som nebola na amnio ani pri teh. v 42r. a neľutujem

katarina644
7. apr 2017

@simuska99 ahoj, ja som bola. ale aj tak sa mi narodil chory syn. takze neviem, ci ti to pomoze.

kbeata
7. apr 2017

odber plod.vody samozrejme nebolí,si neviem predstavit ze by sa robil keby bolel,toho by som sa neobavala
plus na komplet 100% vysledky genetiky sa berie aj krv a ultrazvuk,ale je zauzivane ze ak jedno z toho je negativne,babo bude ok,totiz,v jednom vysledku vidiet jedny pripadne poskodenia,v druhom ine,treba to na vlastnej voli zhodnotit,poradit sa s lekarom,zistit co sa da odsledovat z vysetrenia

bellybug
8. apr 2017

@snehovagula1 Poznam osobne, bratranec mali zle vysledky z tripple, amnio potvrdilo postihnute dieta...mala ma uz 5 a je zdrava ako repa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre