Použitá kozmetika obsahujúca alkohol v tehotenstve

lenya_a
29. júl 2022

Ahojte 🙂 baby, prosím Vás. Začínam tretí mesiac tehotenstva a nejak sa mi zhoršila pleť. Použila som vodičku ma tvar ktorá obsahuje alkohol, zistila som to až po prečítaní ingrediencií.
Myslíte že som mohla nejak uškodiť dieťatku ?

jaskolka
29. júl 2022

Nie. Jedine ze by si ju vypila

lenya_a
autor
29. júl 2022

@jaskolka tým sa aj ja utešujem... ale na nete uz píšu kadečo, tak som si prišla po radu od Vás ;)

haley7897
29. júl 2022

@lenya_a určite nie. Pokojne ju používaj naďalej ak ti vyhovuje

lenya_a
autor
29. júl 2022

@haley7897 ďakujem ;)

solange7
29. júl 2022

@lenya_a jasne ze nie.

luliu
29. júl 2022

@lenya_a nečítaj internet a kozmetiku kľudne pouzivaj dalej

aalt
29. júl 2022

... alebo zjedla ci pichla do zil. Ale alkohol by takto asi nebola jedina "nebezpecna" latka. Alkohol je vacsinou len nosic/rozpustadlo. Cast sa aj tak rovno odpari. A pozri si zlozenie kolko ho tam je a prepocitaj na "vodku". Tipujem, ze aj keby si to spotrebovala cele "naraz", tak to nebude ani za naprstok.

lenya_a
autor
29. júl 2022

@aalt 45% nejaký denaturovany alkohol. Nie, nie len som si dala na odlicovany tampón a sem tam niekde ďobla na tvari

aalt
29. júl 2022

@lenya_a 🙂 tak to nepi a po aplikacii sa nepriblizuj k otvorenemu ohnu 😉

nevenka
29. júl 2022

@lenya_a fakt to je nic. Ja bezne v tehotenstvach pouzivam alpu na kozu, normalne som kloktala asi 3x pocas virozy slivovicu, ked ma bolelo hrdlo. Pokial to nepijes, nezjes, nic sa nedeje.

anavixy
29. júl 2022

@lenya_a a kde na nete? Vzdy citam pri takychto otazkach ze na internete pisu kadeco tak si vravim co to citate? 😄 vobec sa neboj, nepouzivaj retinol, ale alkohol v kozmetike ozaj nevadi (iba ak pleti, ale to tiez zalezi od pleti a celkoveho zlozenia 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre