Prečo sa nemôžu používať kvapky do nosa v tehotenstve?

bellugia
16. nov 2010

Hľadám, pátram, neviem... Ale viem, že nie som sama, čo nás trápi "tehotenská nádcha" .. Upchatý nos na nevydržanie - v práci nemožné existovať ako slonica! - spať sa nedá! - jesť? uff... 🙄 A nikde neviem nájsť, PREČO SA NESMÚ používať. Nikde nájdem info o tom, že sa tak len všetci kryjú... nič konkrétne. Tak sú to len taľafatky, že kvapky môžu uškodiť plodu? Ako?? :( NECHCEM aby to uškodilo, ale preboha... čo robiť , ked už treetí mesiac nemôžem normálne dýchať?
Tak ak o niečom viete, dajte, nech som múdrejšia... Inak prisámmačku bežím do lekárne po ďalší detský Olynth! 😠 😠

lalinko2010
7. nov 2016

@lenna71 ja som mala tiež tak, že sliznicu opuchnutú, ale inak fakt psychická záležitosť, ja keď som zistila že nemám kvapky v taške, tak koniec, nevedela som dýchať, normálne depka, ale ako som mala kvapky ok, ale mne fakt vydržali tri dni, tak ja som hneď dve krabičky kupovala.
ale mne na orl pomohli.
inak ja som gynekológovi povedala že musím mať kvapky do nosa, tak povedal že pohode a v lekárni ma upozorňovali že to len 7 dní môžete a hovorím jej, ja viem, ja ich mám 14 rokov.

lenna71
7. nov 2016

@lalinko2010 ano to z lekarne poznam ze obcas si ich hned rozbalujem pri okienku jak nejaka fetacka 😀 uz radsej striedam lekarne aby si ma nepamatali 😀 a ano presne dnes ich nemam a uz umieram 😀 ach jaj

lalinko2010
7. nov 2016

@lenna71 ja som vošla do lekárne a už nosili kvapky, sa ani nepýtali že čo chcem. ale neriešila som. teraz už do lekárne nechodím, našťastie. a teším sa z toho lebo ja som ani spať nevedela.

monilik
8. nov 2016

Ahojte,som v 24tt a vdaka normalnemu Olynthu,Sinupretu a inhalovaniu Vincentky som sa prave vyhla uzivaniu antibiotik kvoli zapalenej prinosnej dutine... Tak co je horsie. Nosovy sprej ci antibiotika?

tamimacko
16. dec 2016

@kvetinka211 pozor aj na ten zazvor.

anjika42
30. jan 2017

v DMke predávaju kvapky - morskú vodu - tie sú myslím ok.

alenapiestany
30. jan 2017

To ano ale napr. mne to vobec nepomohlo naopak ucpalo mi to nos este viac...

sccarlet
8. dec 2018

@sofinka13 ja to tiez poznam a tiez som posledne 2,5-3 mes nemohla dychat,po nociach som nespala,lebo 2x som sa budila nato ze nemozem dychat...tiez natvrdo do konca tehu sim striedala Mar, Olynth,Nasivin ( striedala som vzdy po 7dnoch,za ten s inou ucinnou davkou)

lenka1993
8. dec 2018

Ja pouzivat detsky nasivin. Uz 3 mesiace a vsetko je v poriadku. Lepšie ako sa zadusit.

zuzanasikulka
27. dec 2018

@bellugia ahoj,ja som alergik a uz asi 6 rokov pouzivam detsky olynth, kedze tehu este viac prispelo k upchatemu nosu,musela som si cele tehu davat olynth,aspon vecer aby som mohla dychat a samozrejme aj cez den som musela. nikto ti nepovie preco sa nemaju uzivat v tehu,ale je to lokalne,posobi na zuzovanie ciev v nose na odpuchnutie sliznice.tak asi koli tomu zuzovaniu.ale mne doktor povedal ze radsej dychat s kvapkami do nosa ako keby malo mat dieťa malo kyslika.a to som si obcas musela dat aj inhalator aby som mohla dychat.maly ma uz 4,5 roka.

demonka5
27. dec 2018

Ja som sice nemala tehotensku nadchu ale chripku a velmi mi pomohol zvlhcovac vzduchu vobec som nemusela dat si kvapky tak mozno pomoze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre