Rh Faktor pozitívny a bábätko negatívny

9. jún 2021

Čaute komu pichali protilátky kvôli Rh faktoru po pôrode, ja mam A Minus a babatko a plus a teraz tu bola pri mne sestra, že príde mi zachviľu pichnúť protilátky, nechápem aké akože tie kvôli Rh faktoru? Ale počas tehotenstva som to mala supe

nafka0483
9. jún 2021

Mna to caka. Mam A minus, manzel je AB plus, je velka pravdepobonost, ze babo bude tiez plus, aj ked je aj mala sanca ze budes minus.

Teraz to nevadi ani tebe ani babatku, ale pri porode sa stretava tvoja krv a krv babatka a telo ho kvoli opacnemu rh faktoru moze vyhodnotit ako "votrelca". Zapamata si to a pri dalsom tehotenstve moze znicit embryo hned po oplodneni. Preto ti pichnu to, aby telo nereagovalo a nebojovalo voci buducemu tehotenstvu.

lubka73
9. jún 2021

tak ako pise nafka, aj mne pichli po porode

hviera81
9. jún 2021

ano, picha sa to po porode, po potrate, po amnio... ked moze dojst k stretu krvi.

00ivi00
9. jún 2021

Ženy ja sa normálne nepamätám že by mi to pichali🙈 teraz čakám druhé a gynekologička sa ma na to pýtala a ja som si fakt neni toho vedomá, iba viem že mi brali krv po pôrode kvôli krvému obrazu keďže som bola anemicka. A to som negatív a syn je rh positiv. Ale v prepúšťacej správe to mám 🤷 kam sa prosím vás pichajú tie protilátky? Žila či rameno?

autor
9. jún 2021

@00ivi00 zadok vraj...

autor
9. jún 2021

@lubka73 a kde ti pichali? Mne to chchu po spinale do svalu pichnúť do zadku a dosť mam to tam citlivé...

lubka73
9. jún 2021

hej do zadnej casti /zadok

00ivi00
9. jún 2021

Tak to by som si musela pamätať keby mi to pichnú do zadku🙈

autor
9. jún 2021

@lubka73 ale nebola si asi po sekcii ci???

lubka73
9. jún 2021

nie nebola rodila som normalne

sweetdreams1
9. jún 2021

Mne pichali po prvom synovi do ramena. Pri druhom nie, ten mal tiež Rh-.

paulinka17
9. jún 2021

Mne tiež pichli do zadku :D

marvin1234
9. jún 2021

Mne pichali pri oboch,prvy sc a do ramena, druhy prirodzene a do zadku

macko1007
9. jún 2021

ja som bola po sekcii a tiez mi pichali,na druhy den po sc ..ja mam a- a mala a+ 🙂pichali mi do zadku (rodila som v cr)

rosalie1411
9. jún 2021

@hviera81 po potrate tiež? Ale aj v takých skorých štádiách (6-10tt)? Ci až neskôr?

hviera81
10. jún 2021

@rosalie1411 aj vtedy. mne aj vtedy pichli

rosalie1411
10. jún 2021

@hviera81 hmm.. Mňa sa napríklad nikto nepýtal, aký RH mam ja alebo môj manžel.. Zhodou okolností mam ja +, on - a 3 potraty za sebou. Nikdy mi nič nepichali.. Musim sa na to spýtať Dr.
Dik za info..

hviera81
10. jún 2021

@rosalie1411 to je pri opacnom, ked ty si negativ a on pozitiv (my tak sme) vtedy sa to iba dava.

rosalie1411
10. jún 2021

@hviera81 aha, tak ďakujem... 😊 Je to hotová veda

hviera81
10. jún 2021

@rosalie1411 je 🙂 aj v nazve tu je to nejak divne, ale v texte to uz ma dobre autorka popisane

vandica
10. jún 2021

Mne pichali po cisárskom do ramena, v apríli po potrate v 13tt do zadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre