Skúsenosti s potratovými tabletkami

peta444
2. máj 2017

Dobrý deň, objednala som si cez internet potratove tabletky som v 5 tt a bola by som rada keby ste sa niekto podelili o svoje vlastne skúseností neviem co si o tom mam mysliet kaxdy tvrdi ze mierne krce krvacanie ako pri menstruacii a nic viac. Poprosim vas blbe komentare si nechajte pre seba mam na to rodinne dôvody.

sissy27
2. máj 2017

@peta444 keďže u nás to legálne nie je a aj v zahraničí, kde to legálne je, sa to vykonáva pod dohľadom lekára a nie doma, tak asi sotva tu bude mať niekto skúsenosti. Okrem toho bohvie, čo ti prišlo, možno je to len vitamín C (v lepšom prípade) a nič sa nestane...
Ak už si sa rozhodla pre interrupciu, tak si si mala zvoliť legálnu cestu, pod dohľadom odborníkov.

magic08
2. máj 2017

@peta444 preco riskujes s vlastnym zdravim a nejdes k lekarovi?

sibalka21
2. máj 2017

Radsej chod lekarovi na potrat... Jednak, to nieje legalne a ak aj napriek tomu, sa o to rozhodnes, tak rataj s tym, ze sa moze stat hocico a prinajlepsom uz nikdy nemusis mat deti... A k tym "blbym komentarom" pozri sa na akej stranke to pises a zamysli sa, kto tu dava blbe komentare ;)

katka253111
2. máj 2017

Tak chod normalne na potrat ked to i ak nejde :( neriskovala by som...nevies co ti pride... a asi pre nic za nic to nie je nelegalne

misscelaneous
2. máj 2017

sissy27 ma uplnu pravdu. No mozno ti ozaj pride len vitamin c a mozno ti pride nieco, co ti moze pekne zamavat zo zdravim. Poradim ti, tabletky neber, vyhladaj lekara a ked si uz rozhodnuta pre potrat, chod do toho legalnou cestou. Hazardujes so svojim zdravim. Poznam baby, ktore prirodzene a nechcene potratili v 5, 6, 7 tyzdni a nedalo sa to porovnat s beznou menstruaciou. Mali velikanske bolesti, presedeli pol dna na WC v krcoch, ani sediet ani stat ani lezat, tabletky proti bolesti nezaberali. A krvacali vela a dlho. Tak tazko povedat, asi to zavisi od jednotlivca. Kazdopadne drzim palce a dufam ze sa rozhodnes riesit to pod lekarskym dohladom.

dimka02
2. máj 2017

Funguje to tak ze zjes 1. tbl najskor s danou ucinnou latkou, potom nejaky casovy odstup a zjes Dalsiu s inou ucinnou latkou. Do par hodin nevolnost, krce ako pri velmi bolestivej menstruacii. potom uz Len krvacanie Ako pri menstruacii. Treba skontrolovat potom ci nezostali rezidua.

dimka02
2. máj 2017

@sissy27 v zahranici pod dohladom zjes Len tbl a poslu domov

moni244
2. máj 2017

U nas je to nelegalne a uz vidim, ako sa niektora pochvali skusenostami, co si nesla na normalny potrat?

alex49
2. máj 2017

radšej zaplatiť 300eur (či kolko stojí potrat) ako si zničiť zdravie za 20, to máš len jedno

sissy27
2. máj 2017

@dimka02 áno, ale je tam nejaká spätná väzba s lekárom, kontrola, atď. ... tu čo, príde na gyndu a dobrý zjedla som tabletku, neviem čo v nej bolo, ale mala by som potratiť, tak skontrolujte, či to prebehlo tak ako malo aj keď vlastne neviete ako to malo byť? A treba hlavne brať do úvahy fakt, že aj tam, kde sú tieto tabletky legálne, tak je to prísne kontrolované, nie je to voľnopredajné, ak to objednala cez net, tak bude rada, ak to ozaj bol nejaký neškodný vitamín a nie niečo, čo poškodí aj ju...

nyusika
2. máj 2017

@alex49
no ano...ale dva-trikrat rocne vysolit 300 ecok za potrat nie je sranda.
grcat sa mi chce z takychto chuder...nie preto, ze absolvuju intreupciu.

OK, beriem, su situacie, ked to povazuju za jedine mozne vychodisko.
ale takto s lahkostou zalozit temu, ako keby sa informovala ohladom kvapiek do nosa.
strasne ubohe...

nellita
2. máj 2017

Viem ze u nas v lekárni sa da kúpiť potratova tabketka, schválená SR,ale ja som skúsenosti nemam, znama si ju kupovala.

pribinak
2. máj 2017

@dimka02 v zahranici tu tabletku predpise lekar, ktory pozna jej obsah, vie ake obsahuje latky. Ked si ju objedna z internetu, netusi co vlastne kupila a co hodla zjest

@peta444 a pre teba, vzdy su ine moznosti ako potrat.

ukulela
2. máj 2017

@nellita da sa kupit tabletka po - postinor, alebo dako tak - berie sa do 72hodin po nechranenom styku. takato potratova tabletka, co vyvola potrat pri niekolko tyzdnovom plode to asi nebola ... to je u nas nelegalne. a ako sa pisalo, v zahranici pod dohladom lekara .... mlada pojde potom na gyndu na sono aspon? alebo ak sa dobre nevycisti, bude riskovat nejake nasledky? :(:(:(

ukulela
2. máj 2017

... jezisu kriste, to si ty, co si brala HAK ako lentilky bez toho, aby si vedela kedy zacat? ach jo ... ani sa neodvazim dufat, ze je to fake profil :( nuz, a mame to tu ...
pls, ries to s lekarom. ked mas problem so svojim, s akymkolvek inym. netusis, co ti prislo postou, mozno vitamin, mozno pangamin, mozno soda bicarbona, alebo nieco pofiderne, co moze v tele zanechat katastrofu. okrem toho aj tak treba skontrolovat, ci sa plod dostal von so vsetkym, co treba. alebo si liznes daky zapal/nebodaj az neplodnost?
RIES LEKARA!! pre tvoje dobro a pre tvoje zdravie!

peta444
autor
2. máj 2017

No sama neviem co mam robit na tej stranke kde som ich objednavala tak tak tam pisu zeny všelijaké komentáre väčšina z nich si to len vychvaluje a samozrejme.ze.by som.isla.ku.gynekologovi na sono ci vo mne nieco neostalo a ak.by sa to skomplikovala tak.by som vyhladala lekarsku pomoc urcite to neberiem na lahku vahu ako sa vam to zda

lienkaninka
2. máj 2017

na to aby si zabila nevinné dieťa v tvojom lone nikdy nie sú žiadne dôvody. Skús porozmýšlať o utajenom pôrode, alebo ho môžeš dať do hniezda záchrany ked ho porodíš, len ho prosím ťa nezabíjaj. Sama mám 4 deti nie je to ľahké, ale ani pri tom poslednom som nerozmýšľala, že by som si ho dala vziať. To posledné tehotenstvo som mala hrozne ťažké, rok po pôrode som bola stále slabá ako mucha, ale ten pocit že v postielke spí už ndnes 1,5 ročná Terezka stojí za všetky problémy. Deti sú dar, a ty nevidíš do budúcnosti čo ti to dieťa prinesie. A nezabúdaj na postabortývny syndróm, tvoje svedomie ťa ray dobehne, skús nájsť nejaké staršie ženy ktoré boli na potrate ked boli mladšie, čo ti oni na to povedia. Verím že sa rozhodneš správne

monicm
2. máj 2017

@peta444 Pozitívne komentáre nič neznamenaju. Tie sa dajú tak ľahko ponahadzovať jednou osobou, ktorá sama to predáva. A ak sa niečo stane, riešiť to potom s lekárom môže byť sakra neskoro. Choď k dr. hneď a tabletku choď do koša.

henikav
2. máj 2017

@peta444 Urcite ti to neodporucam bez dohladu lekara. Prekonala som potrat tabletkou, bolo to nieco otrasne, napriek tomu ze ja som pod dohladom lekara bola. To nebolo mierne krvacanie ako pri mentruacii, to bolo krvi ako na bitunku a ja polomrtva, nikdy viac.
Poznamka pre niektore premudrele, nie nezabila som svoje dieta, bolo mrtve a lekar sa rozhodol pre tuto formu potratu, ze je to menej invazivne. Mozes pri tom kludne aj zomriet, neriskuj, ked uz to musi byt, ries to s lekarom alebo zvaz ine riesenia, to uz je na tebe

obsadenemeno
2. máj 2017

@peta444 preco nevyhladas lekarsku pomoc PREDTYM, nez si to skomplikujes tym, ze pozeres nejake pofiderne tabletky???

ukulela
2. máj 2017

@henikav prosim ta, dopln pre zakladatelku, ze zijes v zahreanici (aspon myslim ) ...
@peta444 raz je to u nas nelegalne a hotovo. co povies lekarovi? preapcte, leje sa zo mna ako z podrezanej kravy, lebo som si dala lentilky? a ano, beries to na lahku vahu. nedokazes si nastudovat pravidla uzivania HAK (akoze nedali mi letak nie je ospravedlnenie), ale do troch dni si objednas pofiderne tabletky. pred tyzdnom si tehotna urcite podla lekara nebola, dufam, ze si mala aspon pozitivny test, resp tehotenstvo potvrdene lekarom. .... precitaj si, conapisala henikav a rozhodni sa. ale riskovat a experimentovat s telom - krista, ries to s lekarom!

luciade
2. máj 2017

Nechaj si to babo, prosim Ta, bude to ok. Vsak tu ide o zivot dietatka, ktore sa btw. na svet nepytalo a rozhoduje sa tu o nom takymto sposobom...vsetky,ktore jej tu
pisete, aby sla na potrat, chytte svoje dieta za ruku a kuknite sa mu do oci. V daleko horsich casoch sa rodili a vychovavali deti. Peta 444, to dieta Ta bude milovat najviac na svete, navzdy, taku lasku od nikoho nedostanes. Ak mas ozaj problem napr. financny, tak to sa da poriesit. Neboj sa, nie si prva ani posledna, aj ja Ti rada pomozem, ak to pojde... napis, co mas za problem.Ved to dieta nebude vzdy male,raz vyrastie,bude samostatne a bude Ti najvacsou radostou a oporou v zivote.

Inak baby,hnevajte sa ci nie,naco spite s chlapmi bez ochrany,ked ste rozhodnute dieta neprijat, prip. ho ist dat zabit. Vsak ta chvila sexu za to vobec nestoji a ten chlap uz vobec nie, ak je to take hovado, ze mu ide len o 'to'. Ja by som zosalela od bolesti, keby som odkopla svoje dietatko, stale by som ho mala pred ocami.

sopka10
2. máj 2017

@peta444 pierne alebo silne krvacanie zalezi podla tvojho tela , taktiez aku mas zrazanlivot, ak j mas zlu a nevies o nej mozes aj vykrvacat,
po dalsie tie tabletky objednavas, nemas sajnu ani zaruku ze je to to co si objednavas, a to je rziko, nakoniec mozes tabletkami poskodit plod no nezabijes dieta takze sa ti narodi poskodene alebo potratis vo vyssom stadiu , amoze to mat velke komplikacie .... .
viem dobre o com hovoris, a ak sa uz rozhodnes akokolvek nech to dobre dopadne, ale ak mozes tak sa radsej zver do ruk odbornikovi ...🙂

zuzi0911
2. máj 2017

Naozaj nemas inu moznost?? Ja som mala 18 r ale pitrat by ma nenapadol,,,neriskovala by som tuto tablotku,,to je svinstvo,,vies co za bordel to musi obsahovat ked to zabije a vyplavi dieta??? A nehovorim,ze aj tebe to moze fatalne ublizit,,,zaxnes mat silne krce vela krvacat,,a teraz co? Zavolas si sanitku a povies im ,ze preco ti je takto??!! Neriskuj to a zvaz,,,ak naozaj ina moznost nie je,,tak interupcia vykonana lekarom,,,

sopka10
2. máj 2017

@zuzi0911 presne mas pravdu, taktiez rada by sm povedala ze moze sa stat ze dieta ti to usmrti ak to bude vobec tabletka na to , ale co ak sa to skomplikuje a ostane t vsetko v tele...? mas vobec sajnu co za infekciu, zapaly a ine problemy budes mat? na koniec budes musit aj tak k lekarovi a vsetko vyklopit tam .... taktiez ak sa to nepodari a ty len poskodis plod tou tabletkou a dieta sa narodi postihnute, a oni zistia ze preco , je zakon na to ze si dietatu umyselne ublizila... toto vravela kamoske doktorka, neviem ci ju len strasila ci ozaj

salvia450
2. máj 2017

@luciade palec hore pre Teba, krasne si to napisala.....a sú aj hniezda záchrany ❤

zuzi0911
2. máj 2017

@sopka10 presne,,,zaruku ze si kupila tabletku na toto jej internet neda,,,moze byt x komplikacii,,,stat sa moze hocico,,,,toto by som neriskovala,,,hmm no neviem,ale je jasne ze ak by dietatko bolo poskodene podla mna ta tab.zanecha v tele a v krvy stopy a zistilo by sa to,,,a to je kvazi umyselne,,,,

luciade
2. máj 2017

Baby,vsak jej ten potrat tolko nepodsuvajte preco ju od toho neodhovarate,zvlast ak mate doma deti...?

Peta444, mas deti? Ja predpokladam,ze nie,mam silny pocit,ze si mlada baba,ktorej sa to stalo a chces od ostatnych pocut,aby si sla na potrat,aby si sa lahsie vysporiadala s tymto problemom lebo sa Ti to babo teraz nehodi... To Ti vobec nepomoze,budes hrdinka sama pred sebou a pref vsetkymi,ak tomu dietatku zivot das, si zena a vsetko je v tvojich rukach,ak Ty povies ano, narodi sa,ak nie,nenarodi sa,bude to Tvoje rozhodnutie, ale nenechaj sa oklamat tymto svetom,ze musis ist na potrat. Nikto Ta nema pravo sudit lebo kazdy si prezivame to 'svoje', ale ja Ta tu chcem varovat predtym, nezahod svoje skutocne stastie,ak si vyberies potrat,vyberies si nestastie. Nechaj ho narodit sa,vies kolko uzasnych parov nemoze mat dieta a cakaju nan,aby mu dali stastny zivot?Ani nevies,co z neho vyrastie,ake bude ato bude uzasne,to je kazde jedno.Ja ti svoju pomoc realne ponukam,napis mi,ak chces,ale nedavaj na ziadne rady ohlafom potratu.

luciade
2. máj 2017

@salvia450
Ja som z toho cela nestatsna,ked zena zene schvaluje potrat,dakujem Ti za podporu,sa mi ulavilo,ze sa ti najdu aj take zienky a presne,ved su hniezda zachrany...

moni244
2. máj 2017

@luciade a preco by som ju mala odhovarat? Na to sa nepyta, to za prve a za druhe je to jej zivot

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre